Jesteś tutaj:-, Newsy, Samsung, Sprzęt, Telefony-Microsoft pracuje nad przeźroczystym pulpitem 3D dla Windows (wideo)

Microsoft pracuje nad przeźroczystym pulpitem 3D dla Windows (wideo)

Microsoft opracowuje projekt przeźroczystego pulpitu 3D z wykorzystaniem ekranów OLED Samsunga. Na wideo możemy zobaczyć jak miałaby wyglądać nawigacja i praca w takim środowisku. Przeźroczysty ekran umieszczony jest nad klawiaturą i naszymi dłońmi.

Poniższe wideo prezentuje założenia nowego rozwiązania Microsoftu:

Jak działa prezentowany prototyp?
Przeźroczysty wyświetlacz OLED połączony jest z sensorami Kinect i razem tworzą wirtualny pulpit. Widzimy nasze dłonie i wyświetlany obraz, a sensory śledzą nasze ruchy i pozwalają na manipulowanie wyświetlanymi elementami w czasie rzeczywistym. Na umieszczonej pod ekranem klawiaturze piszemy, tak jakbyśmy to robili w przypadku tradycyjnego rozwiązania, a kiedy potrzebujemy zmienić plik lub folder sięgamy wyżej i przesuwamy wirtualne obiekty tak jak tego potrzebujemy.

Pulpit 3D Windows
Pulpit 3D Windows

Sensory kinect nie tylko śledzą nasze dłonie, ale również ruchy głowy i oczu co pozwala systemowi dostosować perspektywę i głębię do aktualnego położenia użytkownika w stosunku do wyświetlacza.

źródło: engadget.com

Pozdrawiam
Jarosław Świerczewski

Autor |2012-02-28T09:57:31+01:0028 lutego 2012 09:57|Kategorie: Microsoft, Newsy, Samsung, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. hiPi 29 lutego 2012 w 00:09 - Odpowiedz

    20 lat researchu i technologia na miarę 22 wieku zeby włączyc skype, które godnie zastępuje drut i słuchawke pana Bella :/

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile