Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Produkty z Chin, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Top7, Wydarzenia-Technologia Vivo naładuje smartfon w 13 minut

Technologia Vivo naładuje smartfon w 13 minut

Chińska firma Vivo zaprezentowała najszybszą na dzień dzisiejszy technologię ładowania smartfonów Super FlashCharge o mocy 120 Watt. Jak dokładnie działa nowe rozwiązanie nie podano, ale bateria o pojemności 4000 mAh jest w stanie się naładować od zera do 100% w ciągu zaledwie 13 minut.

Na portalu Weibo firma umieściła wideo, na którym Super FlashCharge ładuje akumulator od 10 do 14% w ciągu 16 sekund. Do tego momentu najszybszą technologią Vivo była ładowanie 44 W, stosowane w smartfonie dla gier iQOO —   akumulator ładowany był w ciągu 45 minut.

Oczekuje się, że producent zaprezentuje pracę Super FlashCharge w przyszłym tygodniu podczas targów MWC Shanghai 2019 w Szanghaju. Tam również będzie reprezentowany przez Vivo pierwszy martfon 5G – pisze  The Verge.

W marcu firma Xiaomi zaprezentowała zasilacz o mocy 100 W, który ładuje akumulator 4000 mAh do 50% w ciągu 7 minut, do 100% — w kolejne 10 minut. W żadnym komercyjnym urządzeniu to rozwiązaniem nie jest jeszcze jednak stosowane.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.