Jesteś tutaj:-, Newsy, Produkty z Chin, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony, Telewizja-Haier włączy do swojej telewizji hybrydowej (HbbTV) przeglądarkę SERAPHIC

Haier włączy do swojej telewizji hybrydowej (HbbTV) przeglądarkę SERAPHIC

Haier włączy do swojej telewizji hybrydowej, bazującą na silniku Blink, przeglądarkę telewizyjną Sraf firmy SERAPHIC, a przez to stworzy imponujące portfolio aplikacji telewizyjnych.

Firma Haier ogłosiła nawiązanie współpracy z firmą SERAPHIC, dostawcą zaawansowanego oprogramowania telewizji cyfrowej, w celu wprowadzenia bazującej na silniku Blink przeglądarki telewizyjnej Sraf firmy SERAPHIC w nowej serii telewizorów hybrydowych przeznaczonych na rynek europejski.

Firma Haier zamierza wprowadzić powyższe rozwiązanie na tegorocznych targach elektroniki konsumpcyjnej IFA, które odbędą się w Berlinie w dniach 5–10 września. Linia telewizorów hybrydowych firmy Haier obejmuje aplikację do przeglądania bazującą na koncepcji otwartego Internetu oraz motor przeglądarki telewizyjnej Sraf umożliwiający obsługę portalu inteligentnej telewizji z dużą liczbą filmów wideo i aplikacji rozrywkowych bazujących na standardach HbbTV, CE-HTML i HTML5.

Przeglądarka telewizyjna Sraf firmy SERAPHIC jest bazującym na silniku Blink, piorunująco szybkim i sprawdzonym na rynku rozwiązaniem programistycznym obsługującym różne standardy telewizyjne, w tym m.in. HbbTV, CE-HTML, YouTube TV v4, itd. Zaimplementowano ją w różnych telewizorach i przystawkach (dekoderach) STB oraz układach SoC, takich jak np. MStar, Sigma Designs, Broadcom, Ali, Realtek, Hisilicon, itd. Bazując na Blink, czyli na najbardziej wydajnym silniku przeglądarki internetowej opracowanym przez Google, przeglądarka telewizyjna Sraf firmy SERAPHIC szybko zdobyła sobie popularność na rynkach telewizji cyfrowej i wkrótce zostanie wdrożona w Europie.

Komentując oświadczenie, Christophe Chancenest, dyrektor firmy Haier ds. sprzedaży i marketingu sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Europie, oświadczył, że „przeglądarka telewizyjna firmy SERAPHIC pozwala wykazać prawdziwą wartość telewizji hybrydowej, ponieważ umożliwia zaoferowanie imponującej listy aplikacji telewizyjnych, w tym usługi udostępniania powtórek (catch-up TV) oraz treści rozrywkowych, informacyjnych”.

Blink jest silnikiem wyświetlania (renderowania) przeglądarki internetowej opracowanym przez firmę Google jako część projektu Chromium. Na silniku tym bazują wszystkie przeglądarki wykorzystujące udostępniony przez Google otwarty (open source) projekt przeglądarki internetowej Chromium. Blink jest odgałęzieniem silnika WebKit, w którym od kwietnia 2013 r. stosowane są architektura wieloprocesowa i mechanizm piaskownicy.

źródło: Haier

KanAutor |2014-09-08T15:31:01+02:008 września 2014 15:31|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Produkty z Chin, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony, Telewizja|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.