Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Pierwsza szkoła w Polsce obsługiwana przez robota

Pierwsza szkoła w Polsce obsługiwana przez robota

Teraz przyszła pora na szkołę?

Szkoły na całym świecie inwestują w edukacyjne rozwiązania cyfrowe, aby dostosować się do szybko zmieniającego się otoczenia i lepiej przygotować uczniów do wyzwań XXI wieku.

Jednym z głównych powodów wprowadzania nowoczesnych technologii do szkół jest możliwość personalizacji procesu nauczania. Różnego rodzaju platformy edukacyjne etc.

Żadna szkoła nie zdecydowała się jeszcze jednak na taki ruch jak Szkoła Sióstr Nazaretanek w Warszawie.

Kojarzone dotychczas z konserwatyzmem Siostry poszły w kierunku nowoczesności. Jako pierwsze wprowadziły do szkoły robota. Dzieci nadały mu wdzięczne imię Nazaretuś. Nie sposób nie skojarzyć go jednak z robotem, którego nazwa pochodzi od jednej z popularnych sieci sklepowych i który stał się hitem, zyskując przy tym popularność na niewyobrażalnie dużą skalę.

Robot co prawda, na razie nie uczy, ale wozi książki, podaje zupę, zbiera talerze, a także dostarcza piłkę na boisko czy uczestniczy w apelach.

Jak możemy zobaczyć w mediach społecznościowych szkoły — robot szybko zyskał sympatię uczniów szkoły i chociaż Nazaretuś jest na tzw. okresie próbnym, to wielu uczniów trzyma za niego kciuki. Chętnie pozują z nim do zdjęć i korzystają z jego pomocy.

 

Autor |2023-09-21T10:48:21+02:0021 września 2023 11:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.