Jesteś tutaj:-, PC i Laptopy, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Nowe stacje robocze z serii Z by HP: jeszcze lepsza wydajność, mobilność i elastyczność pracy

Nowe stacje robocze z serii Z by HP: jeszcze lepsza wydajność, mobilność i elastyczność pracy

Nowe modele serii Z by HP (ZCentral, Z2 Portfolio, ZBook) to najbezpieczniejsze i najłatwiejsze w zarządzaniu stacje robocze zaprojektowane specjalnie z myślą o wszechstronności i niezrównanej wydajności.

Firma HP Inc. zaprezentowała nowe produkty z oferty Z by HP, stworzone z myślą o profesjonalnych twórcach i zaawansowanych użytkownikach, którzy potrzebują wydajności, niezawodności, szerokich możliwości rozbudowy sprzętu i wszechstronności, które umożliwią im wykonywanie pracy w dowolnym miejscu i czasie.

Współcześni pracownicy jeszcze bardziej niż dotąd potrzebują odpowiednich technologii i narzędzi, które zapewnią im produktywność, możliwość łączenia się oraz współpracy, niezależnie od tego, czy pracują w domu, w biurze, czy gdziekolwiek indziej. Ponieważ 80% zawodowych twórców i zaawansowanych użytkowników pragnie nadal pracować z domu, przez cały czas lub częściowo. Dlatego też nawet wtedy, gdy biura będą znów dostępne, elastyczność w sposobie i miejscu ich pracy ma kluczowe znaczenie. Ponadto, 40% pracowników musi w ciągu dnia przemieszczać się w różne miejsca, by brać udział w spotkaniach/callach, co wymaga podejścia na nowo do tematu mobilności w biurze. HP dostosowuje swoją technologię do potrzeb pracowników mobilnych, poprzez zapewnienie wysokiej wydajności w obudowach o jeszcze mniejszych gabarytach niż dotychczas, dzięki modelom ZCentral 4R, Z2 Mini i ZBook Fury oraz dostosowaniu wszystkich urządzeń do potrzeb osób podejmujących decyzje związane z infrastrukturą IT, aż po architektów i osoby zajmujące się analizą danych.

 

Zaawansowanym użytkownikom należy zapewnić zindywidualizowane produkty, które wpasowują się w sposób, w jaki żyją i pracują we współczesnej, nowej normalności – powiedział Jim Nottingham, dyrektor generalny i globalny szef działu Advanced Compute and Solutions, HP Inc. Nasza oferta produktów Z zapewnia  mobilność, wydajność i elastyczność, jakich poszukuje społeczność kreatywna, dzięki takim innowacyjnym rozwiązaniom, jak ZCentral 4R, zaprojektowanym z myślą o zapewnieniu dostępu do najnowocześniejszych technologii i rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, niezbędnych do osiągnięcia kolejnego kreatywnego przełomu.

 

ZCentral 4R: zaprojektowana z myślą o wydajnej pracy zdalnej i rozbudowie

 

ZCentral 4R

ZCentral 4R

 

HP przedstawiła ZCentral 4R, najwydajniejszą na świecie stację roboczą 1U Rack do zastosowań medialnych i rozrywkowych, związanych z rozwojem produktów, analizą danych i wykorzystaniu w służbie zdrowia. ZCentral 4R stworzono z myślą o zapewnieniu jak najlepszej wydajności stacji roboczej Z4 w obudowie 1U. Wyposażono ją w najnowsze procesory Intel Xeon® W (do 18 rdzeni procesora) i opcje graficzne z możliwością montażu maksymalnie NVIDIA® Quadro® RTX™ 8000; dzięki temu pracownicy zdalni otrzymują profesjonalną wydajność do pracy przy dużych obciążeniach. ZCentral 4R zapewnia również warstwy bezpieczeństwa z zamykanym panelem przednim, preinstalowany pakiet HP Security Suite, a wszystko z możliwością fizycznego zabezpieczenia w szafie.

Nowe stacje robocze z serii Z by HP: jeszcze lepsza wydajność, mobilność i elastyczność pracy

HP ZCentral to pierwsze na świecie rozwiązanie zdalnej stacji roboczej, a dzięki dodaniu ZCentral 4R umożliwia pracownikom lepsze tworzenie, łączenie i sprawną współpracę ze zdalnymi lokalizacjami. Nowe aktualizacje pomagają sprostać dwóm głównym wyzwaniom informatycznym: zarządzaniu wieloma zdalnymi urządzeniami równocześnie oraz zwiększonemu zagrożeniu dla bezpieczeństwa ze strony bardziej oddalonych urządzeń końcowych.

Najwydajniejsza na świecie stacja robocza 1U Rack mieści 4 x tyle jednostek w porównaniu z podobnie skonfigurowaną stacją roboczą Z4, co oznacza, że menedżerowie działów IT mogą zapewnić dostęp do niezwykle wydajnych stacji roboczych większej liczbie użytkowników niemal z dowolnego urządzenia końcowego.

Najnowsze aktualizacje i funkcje obejmują:

  • ZCentral Connect zapewnia działom IT elastyczność umożliwiającą pracę zdalną przy zachowaniu możliwości zarządzania połączeniami użytkowników i udostępniania centralnie ulokowanej mocy stacji roboczej. ZCentral Connect oferuje zwiększone bezpieczeństwo w celu zapobiegania niezarządzanym połączeniom, sprawdzanie stanu technicznego urządzenia stacji roboczej w czasie rzeczywistym oraz możliwość aktywacji lokalizatorów LED, oszczędzając czas menedżerów IT, którzy wdrażają ZCentral.
  • ZCentral Remote Boost oferuje ulepszone narzędzia atramentu cyfrowego zapewniając wrażenia podglądu na udoskonalonym wyświetlaczu Wacom i tablecie. Dzięki temu artyści, projektanci i inżynierowie mogą w sposób naturalny pracować z atramentem cyfrowym tak, jakby funkcja ta działała lokalnie na ich maszynie.
  • ZCentral w połączeniu z usługą HP Device as a Service oferuje więcej niestandardowych opcji konfiguracji i usług. Dzięki analizie GPU za pomocą HP TechPulse rozwiązanie daje dostęp do cennych danych dotyczących sprzętu, oprogramowania i bezpieczeństwa. Pomaga działom IT podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące zarządzania flotą i zapewnia elastyczne, dostosowane do potrzeb klienta oferty, z uproszczonymi procesami zakupu, dostawy i wdrożenia.

 

Modele stacjonarne Z2 G5

Z2 Desktop Family

Nowa pozycja w ofercie urządzeń stacjonarnych Z by HP została stworzona dla współczesnych projektantów, którzy kształtują otaczający nas świat. Stacje robocze HP Z2 Mini G5, HP Z2 Small Form Factor G5 i HP Z2 Tower G5, przenoszą moc obliczeniowąna jeszcze wyższy poziom, oferując wydajność wcześniej dostępną tylko w wysokiej klasy stacjach roboczych i przystępną cenę dla każdego zaawansowanego użytkownika. Nowa linia Z2 oferuje wzrost wydajności, lepsze opcje zasilania oraz cenione na rynku możliwości rozbudowy, idealne do domowego, ergonomicznego biura.

HP Z2 Mini to najwydajniejsza na świecie ministacja robocza dla stworzona dla twórców korzystających z Adobe Creative Suite,  do pracy z aplikacjami SolidWorks i Autodesk. Z2 Mini została zaprojektowana na nowo z użyciem nowego systemu chłodzenia wykorzystującego miedź, co pozwoli zapewnić 1,4 x większą wydajność procesora i 3 x większą wydajność karty graficznej niż w przypadku poprzedniej generacji. Twórcy mogą teraz sprawnie radzić sobie ze złożonymi zadaniami, takimi jak rendering fotorealistycznych modeli 3D przy dużej wydajności. Z2 Mini w połączeniu z monitorem Z oferuje nie tylko korzystniejszy stosunek ceny do wydajności niż w przypadku porównywalnego rozwiązania komercyjnego, lecz także zapewnia możliwość stworzenia pełnowymiarowego domowego biura i współpracy poprzez montaż Z2 Mini na stelażu lub zdalną obsługę przy użyciu ZCentral Remote Boost.

Z2 Mini Dual Screen

 

Wydajna stacja  Z2 Mini jest zoptymalizowana do pracy i zabawy dzięki oszczędności miejsca, atrakcyjnej stylistyce i możliwości montażu za monitorem lub pionowo na podstawie, co pozwala poprawić organizację i ergonomię miejsca pracy.

 

Modele Z2 Small Form Factor i Z2 Tower łączą w sobie dużą moc obliczeniową i zwiększone możliwości rozbudowy przy mniejszej zajmowanej powierzchni. Z2 Small Form Factor wyposażony jest w procesory Intel® Xeon® W i kartę graficzną NVIDIA Quadro 3000, które zapewniają znakomitą wydajność i funkcje, w tym przyspieszony ray tracing i AI, w obudowie mniejszej o 19% od poprzedniej generacji. Model Z2 Tower jest uważany za punkt odniesienia w zakresie podstawowej mocy stacji roboczej dla profesjonalnych twórców. Dzięki Z2 Tower użytkownicy mogą teraz uruchamiać aplikacje wielowątkowe, a jednocześnie pracować wielozadaniowo z użyciem kart graficznych NVIDIA Quadro RTX 6000 i Intel® Xeon®, a wszystko to w eleganckiej obudowie o 15% mniejszej niż w przypadku poprzedniej generacji.

 

Z2 Small Form Factor

Z2 Small Form Factor

Z2 Tower

 

Z Book: jeszcze lepsza wydajność w mniejszej obudowie

W przeszłości twórcy treści musieli wybierać pomiędzy wydajnością, a mobilnością. Dzisiejsi zaawansowani użytkownicy poszukują większej wydajności, niezawodności oraz lekkiej i smukłej konstrukcji, która jest trwała i łatwa w użyciu podczas przemieszczania się po domu, z długim czasem pracy z użyciem baterii, która pozwoli na pracę w dowolnym miejscu. Dzięki ZBook Fury i ZBook Power, twórcy treści i analitycy danych zyskali potrzebną wydajność z pełną możliwością rozbudowy w kompaktowej obudowie o niezwykle atrakcyjnej stylistyce.

ZBook Fury 1

Model ZBook Fury zapewnia użytkownikom możliwości na poziomie komputerów typu desktop, niezależnie od miejsca pracy, w domu, w biurze czy poza nimi. ZBook Fury 15 jest teraz o 12% mniejszy niż poprzednia generacja, a ZBook Fury 17 aż o 29%, co czyni go najmniejszą mobilną stacją roboczą o przekątnej 17 cali na świecie, z kartą graficzną RTX 5000. Dzięki profesjonalnej karcie graficznej NVIDIA do modelu Quadro RTX 5000 lub AMD Radeon™ RX, ZBook Fury zapewnia cenioną w branży wydajność w każdych warunkach – od analizy danych, przez uczenie maszynowe, po aplikacje do renderingu 3D – przy jednoczesnej wielozadaniowości.

Zaprojektowane z wykorzystaniem rozwiązania regulacji temperatury Z VaporForce pozwalają na osiągnięcie szczytowej wydajności także wtedy, gdy użytkownicy korzystają równocześnie z procesora i karty graficznej. Nowe funkcje modelu ZBook Fury są przydatne w wielu procesach roboczych związanych z obróbką zdjęć i filmów oraz wtedy, gdy inżynierowie, architekci, projektanci i twórcy korzystają równocześnie z wielu aplikacji. W przypadku zadań, gdzie najważniejszą rolę odgrywa kolor, nowej generacji matryca Dream Color dokładnie odwzorowuje zawartość na ekranie z kalibracją fabryczną, co pozwala na łatwe rozpoczęcie pracy bez dodatkowej konfiguracji. Wyświetlacze z certyfikatem PANTONE Validated™ spełniają eksperckie kryteria zgodności kolorów31 w symulacji pełnej gamy rzeczywistych kolorów PANTONE® Colors, co oznacza, że twórcy mogą projektować bez obawy o złe odzwierciedlenie barw.

Model ZBook Power, to najbardziej przystępna cenowo mobilna stacja robocza HP, która sprawia, że moc modeli ZBook staje się jeszcze bardziej dostępna i idealna dla studentów STEAM. Mobilna stacja robocza oferuje wysoką wydajność i ulepszone parametry zarządzania temperaturami pracy, co pozwala na zastosowanie nawet kart graficznych NVIDIA Quadro® T2000 i procesorów Intel® Xeon® lub Core i9 w obudowie, która jest teraz o 19% mniejsza, o 11% smuklejsza i prawie o 10% lżejsza od poprzedniej generacji.

 

ZBook Power

ZBook Power

 

Oprogramowanie do analizy danych: przyspieszenie modelowania predykcyjnego

HP zamierza wprowadzić w niektórych produktach opcje instalacji fabrycznej systemu Canonical Ubuntu Linux oraz preinstalacji najbardziej popularnych narzędzi do tworzenia i wykonywania zadań związanych z analizą danych. Dzięki tej opcji analitycy danych i studenci kierunków związanych z analizą danych mogą być bardziej wydajni już od pierwszego dnia pracy.

 

Zrównoważony rozwój: wytyczanie szlaków

Firma HP szczyci się niesłabnącym zaangażowaniem w ochronę środowiska, dzięki czemu może zaoferować najbardziej zrównoważone portfolio komputerów PC na świecie. HP wykorzystuje w 100% odnawialną energię elektryczną do zasilania finalnego montażu 67% swoich produktów PC i wyświetlaczy na całym świecie. Seria Z by HP to kolejne produkty, które zawierają tworzywa sztuczne nieszkodliwe dla oceanów oraz materiały pochodzące z recyklingu i wprowadzają innowacje w każdym aspekcie, od opakowań po efektywność energetyczną.

 

 

Ceny i dostępność:

  • HP ZCentral 4R ma być dostępny w listopadzie br., ceny będą znane bliżej daty premiery.
  • HP Z2 Mini G5 ma być dostępny w listopadzie br., ceny będą znane bliżej daty premiery.
  • HP Z2 Small Form Factor G5 ma być dostępny w listopadzie br., ceny będą znane bliżej daty premiery.
  • HP Z2 Tower G5 ma być dostępny w listopadzie br., ceny będą znane bliżej daty premiery.
  • HP ZBook Fury 15 i ZBook Fury 17 mają być dostępne w październiku br., ceny będą znane bliżej daty premiery.
  • HP ZBook Power ma być dostępny jesienią 2020 r.Autor |2020-09-10T09:46:21+02:0010 września 2020 09:46|Kategorie: Newsy, PC i Laptopy, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.