Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Pozostałe, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Hive poszerza strefę w Warszawie i Wrocławiu

Hive poszerza strefę w Warszawie i Wrocławiu

Innowacyjna usługa miejskiej mobilności marki hive od dzisiaj udostępni swoje elektryczne hulajnogi w warszawskim Mordorze oraz w okolicach Dworca Zachodniego. Oprócz mieszkańców stolicy Polski, powiększoną strefą mogą się również cieszyć wrocławianie, u których e-hulajnogi hive wjechały na teren Wielkiej Wyspy oraz centrum handlowego Magnolia.

Od 15 marca e-hulajnogi marki hive, wchodzące w skład grupy inwestorskiej FREE NOW, czyli wspólnego przedsięwzięcia Daimlera i BMW, są obecne na warszawskich ulicach, a od 11 kwietnia można z nich korzystać również we Wrocławiu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, hive postanowił powiększyć dotychczas wyznaczoną strefę dostępności e-hulajnóg w obu miastach, tym samym umożliwiając klientom podróże do nowych lokalizacji. Od dzisiaj użytkownicy hive będą mieli możliwość dojechać na e-hulajnodze hive do miejsc pracy zlokalizowanych aż w Mordorze. Co więcej, z myślą o dojeżdżających z Dworca Zachodniego lub Placu Zawiszy, firma poszerzyła strefę również o teren Starej Ochoty i Woli.

 

„Odkąd wprowadziliśmy nasze e-hulajnogi na ulice Warszawy, dostawaliśmy wiele pytań o możliwość powiększenia strefy o okolice Służewca, Wierzbna, Ksawerowa oraz Dworca Zachodniego. Bardzo wielu z naszych użytkowników traktuje e-hulajnogi jako idealny środek transportu pozwalający im na podróż do pracy i z powrotem w  szybki, wygodny i ekologiczny sposób. Dlatego poszerzenie strefy właśnie o te dzielnice, które borykają się ze znaczącym zakorkowaniem ulic, a przemiesza się na ich obszarze wielu pracowników, było dla nas naturalnym wyborem.” – mówi Łukasz Gontarek City Manager hive w Warszawie. – „Naszym celem jest przyczynianie się do tworzenia dobrze skomunikowanej, odkorkowanej i czystej Warszawy”.

 

Od zeszłego tygodnia e-hulajnogi hive można również spotkać w powiększonej strefie dostępności we Wrocławiu. Od lipca użytkownik aplikacji hive ma możliwość dojechać do często i chętnie uczęszczanego centrum handlowego Magnolia oraz Muzeum Współczesnego. Strefa została również rozszerzona na terenie Wielkiej Wyspy, umożliwiając dotarcie zarówno do Stadionu Olimpijskiego jak i pętli tramwajowej oraz autobusowej.  Co więcej, wrocławianie mogę teraz skorzystać z przesiadki w Strefie FAT, obejmującej ulicę Grabiszyńską.

 

„Widzimy, że nasze e-hulajnogi spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem przez mieszkańców Wrocławia. Dlatego staramy się stopniowo ułatwiać użytkownikom dotarcie w ekologiczny sposób do jak największej liczby lokalizacji i zwiększać dostępność naszej floty. Wrocławianie mają coraz większą świadomość problemów wynikających ze zbyt dużej liczby aut w mieście i są coraz bardziej zainteresowani transportem przyjaznym środowisku. Ogromnie nas cieszy taka zmiana!” – mówi Artur Rusko City Manager hive we Wrocławiu.

 

hive aktualnie posiada oficjalne przedstawicielstwo w Warszawie oraz we Wrocławiu,  z ponad 1000 sztuk e-hulajnóg w każdym z wymienionych miast. Priorytetem hive jest promowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. W związku z tym firma zaleca użytkownikom jazdę w kaskach, dostosowanie prędkości do warunków jazdy oraz pozostawianie hulajnóg w taki sposób, by nie stwarzały zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Model Segway ES4, który stanowi podstawę floty hive, pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 25 km/h i gwarantuje wygodne poruszanie się po mieście w sposób ekologiczny.

Autor |2019-07-22T10:56:37+02:0022 lipca 2019 10:55|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Pozostałe, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.