Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, PC i Laptopy, Sprzęt-Nowa architektura Intela w serwerach NTT System

Nowa architektura Intela w serwerach NTT System

NTT System, polski producent i dostawca rozwiązań serwerowych wprowadza do oferty produkty oparte na najnowszej rodzinie procesorów Intel Xeon Scalable. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu wydajnych rozwiązań dla biznesu. Wraz ze światową premierą nowych procesorów, firma NTT poszerza portfolio o najnowsze konfiguracje wykorzystujące procesory Intel Xeon Scalable. NTT System jest platynowym partnerem Intel i pozostaje w czołówce polskich firm dostarczających systemy serwerowe dopasowane do potrzeb klienta.

NTT Tytan 1208i25 Advanced
NTT Tytan 1208i25 Advanced

Platforma Intel Xeon Scalable jest najbardziej wydajnym rozwiązaniem serwerowym na rynku. Dzięki kilku opcjom funkcjonalności oraz łatwej skalowalności spełni oczekiwania klientów potrzebujących mocy obliczeniowej zarówno do podstawowych zastosowań biznesowych jak i do zaawansowanej analityki danych – powiedział Rafał Kita, Server Product Manager, NTT System.

Nowe procesory z rodziny Intel Xeon Scalable będą podstawą dla najbardziej bezpiecznych i wydajnych centrów danych. Jest to największy rozwój platformy serwerowej Intela w tej dekadzie. Procesory te tworzą fundament nowoczesnej infrastruktury, dzięki której możliwa jest budowa zaawansowanych rozwiązań począwszy od standardowych aplikacji do kluczowych operacji biznesowych, analizy danych w czasie rzeczywistym i zaawansowanych rozwiązań sztucznej inteligencji.

Nowa architektura procesorów zastąpi linię Intel Xeon E5 i E7. Wspomniane układy są bardzo wydajne i charakteryzują się nawet 3,9 razy większą skalowalnością w przypadku obciążeń zwirtualizowanych w porównaniu z systemami sprzed 4 lat, które są dziś często stosowane na rynku. Rodzina Intel Xeon Scalable podzielona jest na cztery segmenty pod względem wydajności i oferowanej funkcjonalności. W każdym segmencie istnieje wiele konfiguracji do wyboru, w zależności od potrzeb klientów. Nowe nazwy procesorów symbolizujące stopnie wydajności nawiązują do metali – brązu, srebra, złota i platyny.

NTT Tytan 2208i25 Advance
NTT Tytan 2208i25 Advance

Procesory wyposażone będą w nowy zestaw instrukcji Intel Advanced Vector Extensions 512 (Intel AVX-512) podnoszący dwukrotnie wydajność w wektorowych operacjach zmiennoprzecinkowych. Dodatkowo takie technologie jak Intel QuickAssist Technology (Intel QAT) czy Intel Volume Management Device (Intel VMD) zwiększają niezawodność i bezpieczeństwo nowej platformy. Połączenie tego rozwiązania opartego na procesorach Intel Xeon Scalable i wykorzystujących dyski Intel Optane SSD DC P4800X oraz Intel SSD DC P4600 wraz z technologią Intel VMD ogranicza do minimum przerwy w świadczeniu usługi w trakcie przełączania dysków.

Nowe rozwiązania z procesorami Intel Xeon Scalable są dostępne na platformie serwerowej NTT Tytan 2208i25 Advanced oraz NTT Tytan 1208i25 Advanced.

W celu konfiguracji i zamówienia, należy skontaktować się z Działem Rozwiązań Serwerowych NTT System – serwer@ntt.pl.

źródlo: NTT System

KanAutor |2017-07-13T07:18:02+02:0013 lipca 2017 07:18|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie, PC i Laptopy, Sprzęt|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Gajeno 13 lipca 2017 w 06:16 - Odpowiedz

    NTT stawiacie na złego konia. Intel za mniej niż 10 lat zniknie z rynku procesorów, gdyż dziś śmieje się z jego gluta cały świat. Ci którzy pozostaną na siłę wierni intelowi popłyną razem z nim. Prawa rynku są bardzo bruralne.

  2. SQ5RIQ 13 lipca 2017 w 21:35 - Odpowiedz

    Znaczy kolega starszy ARMem? Ale cała siła Intela to właśnie wsparcie dla VPS, za 10 lat myślę, że nie będzie już fizycznej jednostki, wszytko stanie się virtualizowanym zasobem

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.