Jesteś tutaj:-, Newsy, PC i Laptopy, Rynek-HPE Apollo System – superkomputer do prowadzenia globalnych badań chemicznych

HPE Apollo System – superkomputer do prowadzenia globalnych badań chemicznych

HPE zbuduje dla BASF superkomputer do prowadzenia globalnych badań chemicznych. Dni zamiast miesięcy – nowy superkomputer HPE Apollo System pozwoli BASF znacząco skrócić czas potrzebny do modelowania i prowadzenia symulacji komputerowych.


BASF SE oraz Hewlett Packard Enterprise (HPE) poinformowały o współpracy mającej na celu zbudowanie jednego z największych na świecie superkomputerów. Maszyna, która będzie używana do prowadzenia przemysłowych badań chemicznych, zostanie zainstalowana w siedzibie BASF w Ludwigshafen. Nowy superkomputer, w oparciu o systemy najnowszej generacji HPE Apollo 6000, pozwoli na zdigitalizowanie prac badawczych prowadzonych przez BASF w skali globalnej.

Nowy superkomputer pozwoli na zastosowanie, a także rozwój złożonego modelowania i prowadzenie symulacji, które otworzą całkowicie nowe możliwości w zakresie badań realizowanych w BASF – powiedział dr Martin Brudermueller, wiceprzewodniczący zarządu i dyrektor ds. technologii w BASF – Superkomputer został zaprojektowany i zbudowany wspólnie przez ekspertów z HPE i BASF zgodnie z naszymi potrzebami – zaznaczył.

źródło: HPE

KanAutor |2017-05-02T08:37:13+02:002 maja 2017 08:37|Kategorie: Inne, Newsy, PC i Laptopy, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.