Jesteś tutaj:-, Foto, Inne, Newsy, Panasonic, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-PANASONIC przedstawia kamerę PTZ nowej generacji

PANASONIC przedstawia kamerę PTZ nowej generacji

Nowo opracowany przetwornik obrazu, wyposażony w procesor przetwarzania obrazu najnowszej generacji. Pierwsza w branży kamera PTZ kompatybilna z SMPTE ST2110.

Panasonic Connect Europe zaprezentował dziś kolejny model zintegrowanej kamery PTZ 4K nowej generacji AW-UE160W/K, która zapewnia zarówno wysoką jakość obrazu jak i dużą wydajność produkcji telewizyjnej dla klientów związanych z branżą rozrywkową, w tym transmisją, wydarzeniami na żywo i produkcją VR/AR. Będzie ona dostępna w pierwszym kwartale 2023 roku.

 

 

Nowy flagowy model umożliwia wyjątkową ekspresję wizualną poprzez połączenie elastyczności kamery PTZ, którą można ustawić w dowolnej pozycji i pod dowolonym kątem, z funkcjonalnością kamery systemowej używanej w zastosowaniach studyjnych. Oprócz wyjątkowo wysokiej czułości F14 / 2,000 LX i funkcjonalności szeroko-pasmowego NDI® , AW-UE160 jest również pierwszą w historii kompaktową kamerą PTZ obsługującą SMPTE ST2110, dostępną za pośrednictwem prostej opcji dodatkowego oprogramowania.

AW-UE160W/K to pierwszy w branży produkt, który łączy w sobie zalety kamer systemowych (studyjnych) i kamer PTZ. Zapewnia najwyższy w branży poziom akwizycji obrazu porównywalny do filmowego dzięki możliwościom zastosowania unikalnych efektów wideo, które można uzyskać przy pomocy różnych nastaw menu kamery. Bogactwo nowych funkcji zapewnia widzom zupełnie nowe wrażenia, w tym wciągające obrazy z niespotykanej perspektywy.

 

 

Główne cechy

 

  1. Bezkompromisowa wydajność akwizycji i funkcjonalność

Oprócz wysokiej czułości F14 / 2,000 LX, równoważnej z kamerą studyjną, a także przetwarzania obrazu rozwiązaniami najnowszej generacji. AW-UE160 jest dodatkowo wyposażona w nowo opracowany autofokus z detekcją fazy (PDAF), który umożliwia szybkie ustawianie ostrości i może być używana do nagrywania szybko poruszających się obiektów. Nowa kamera PTZ od Panasonic jest wyposażona w szereg funkcji, które umożliwiają precyzyjną produkcję wideo , w tym nowy mechanizm PTZ, 20-krotny zoom optyczny i hybrydową stabilizację obrazu.

 

AW UE160K RearView

 

  1. Dzięki tym funkcjom można realizować produkcję telewizyjną nowej generacji

AW-UE160 to pierwsza kamera PTZ obsługująca SMPTE ST2110, standard transmisji IP dla branży telewizyjnej oraz transmisję bezprzewodową za pomocą mobilnego routera 5G (przez tethering USB). Obsługuje wejście zwrotne i posiada dodatkową tylną lampkę „Tally” świecącą na żółto, które są pomocne do współpracy z kamerami studyjnymi.  Ponadto jest wyposażona w funkcję „Crop” pozwalającą na uzyskanie różnych kadrów (HD)  za pomocą jednej kamery, a także posiada 2 szybkie wyjścia (HD) z SDI / HDMI.

 

  1. Łatwość obsługi i wszechstronność zmniejsza stres związany z nagrywaniem na miejscu

Obsługa różnych interfejsów i protokołów (SMPTE ST2110, High-B i szerokość NDI®, NDI®| HX, SRT, FreeD, RTMP/RTMPS itp.) ułatwia integrację kamery z istniejącymi systemami, nie ma ograniczeń co do formatu wyjściowego sygnału wideo, umożliwiając pracę simulcast w 4K.  Obsługa plików scen, sterowanie matrycą kolorów, bezpłatne opcje oprogramowania Panasonic oraz zdalny panel operacyjny (ROP) do zarządzania partiami wielu kamer sprawiają, że mieszana obsługa z kamerami systemowymi jest jeszcze łatwiejsza. Ponadto funkcja wyświetlania przebiegów i funkcja wyświetlania WFM zmniejszają obciążenie związane z konfiguracją i regulacją obrazu.Autor |2022-10-20T09:35:31+01:0020 października 2022 09:00|Kategorie: Bezpieczeństwo, Foto, Inne, Newsy, Panasonic, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.