Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Panasonic, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Tablety, Wydarzenia-Budowa bez papieru: TOUGHBOOK G2 wspiera cyfrową transformację

Budowa bez papieru: TOUGHBOOK G2 wspiera cyfrową transformację

Rozwiązania Panasonic zapewniają budowlańcom dostęp do dokumentacji technicznej bez względu na warunki atmosferyczne.

Kibag, szwajcarska firma inżynieryjna, dzięki cyfryzacji biura budowy zrobiła ostatni krok w kierunku wyeliminowania papieru. Wszyscy pracownicy i wykonawcy mogą w nim przeglądać w pełni zdigitalizowane plany i bezpośrednio je edytować. Dodatkowo brygadziści działający w terenie mają do dyspozycji urządzenia TOUGHBOOK G2, co pozwala skrócić czas realizacji i minimalizować błędy związane ze wznoszeniem nowych obiektów.

Toughbook G2 (2)[1]

Kibag jest pionierem w realizacji projektów cyfrowych. Wcześniej firma objęła nimi wszystkie istotne procesy w pracy biurowej, więc rozszerzenie tego modelu na teren stanowiło logiczną kontynuację. W ten sposób Kibag uruchomił projekt cyfrowego biura budowy i oparł go o rozwiązanie BIM2Field (BIM – building information modeling), zapewniając dostęp do niego pracownikom aż do poziomu brygadzisty.

W typowym biurze, które jest centralnym elementem każdego placu budowy, dokumenty planistyczne i wykonawcze są dostępne w formie papierowej. Jednak na papierze dane z realizacji kolejnych etapów pracy nie mogą być automatycznie przetwarzane i potwierdzane, nie ma możliwości wyświetlania modeli 3D i brakuje interfejsu, który pozwoliłby na przekazywanie natychmiastowej informacji zwrotnej do działu planowania. Kibag postanowił rozwiązać te problemy wspólnie z Panasonic Business. Celem było zapewnienie cyfrowego dostępu do wszystkich informacji o pracy na placu budowy oraz możliwość cyfrowego przeglądania i przetwarzania danych o szczegółach realizacji, instrukcji roboczych, zamówień, dokumentów dostawy, procesów logistycznych oraz raportowanie bezpośrednio na miejscu.

Toughbook G2 (1)[1]

Rozwiązanie BIM site office opracowane w ramach projektu pilotażowego składa się z tabletu Panasonic TOUGHBOOK G2 ze stacją dokującą oraz 49-calowego monitora Panasonic Pro Display z serii SQ1 o wysokiej rozdzielczości 4K z wbudowanym systemem prezentacji Cynap Pure Wireless. Stabilne połączenie z siecią zapewnia router 4G Wi-Fi z anteną zewnętrzną.

 

Do tej pory brygadziści KIBAG pracowali z papierowymi planami z biura. Zmiany musiały być inicjowane przez biuro, wprowadzane cyfrowo, a następnie drukowane i dostarczane na plac budowy. Dzięki nowemu rozwiązaniu mogą być aktualizowane na bieżąco, a komunikacja odbywać się w dwóch kierunkach, co jest szczególnie pomocne, gdy rzeczywistość na placu budowy odbiega od specyfikacji planistycznych.

Toughbook G2 (3)[1]

„Największą zaletą jest to, że podczas prac jesteśmy zawsze na bieżąco”, mówi Manuel Weyermann, Project Manager Digitalization w Kibag. „Oszczędza to cenny czas realizacji i minimalizuje błędy, a my otrzymujemy natychmiastową informację zwrotną z naszych placów, jeśli któraś brygada napotka problem.”

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z urządzeń Panasonic TOUGHBOOK. Łatwo je trzymać w dłoni i są solidnie wykonane, przez co dobrze sprawdzają się w pracy na budowie. Bardzo podoba mi się długi czas działania na baterii, który wystarcza na całą zmianę. Dotykowy wyświetlacz TOUGHBOOK G2 jest czytelny w pełnym słońcu i można go obsługiwać w rękawicach roboczych. TOUGHBOOK bez problemu wytrzymuje deszcz, kurz, zimno i gorąco. Całe rozwiązanie Panasonic jest proste i intuicyjne w obsłudze”, wyjaśnia Renó Meinel, brygadzista w firmie Kibag.

„To, co szczególnie podoba mi się w rozwiązaniu Panasonic, to fakt, że partnerzy zewnętrzni mogą łączyć się i udostępniać swoje treści z telefonów komórkowych, tabletów lub notebooków w bardzo elastyczny sposób na ekranie za pośrednictwem interfejsu bezprzewodowego. Na przykład podwykonawca może wyświetlać plany ze swojego tabletu, niezależnie od systemu operacyjnego, bez kabli, adapterów czy przeprowadzania skomplikowanej instalacji”, dodaje Manuel Weyermann. Ponieważ wyświetlacz Panasonic posiada gniazdo SDM do nagrywania, moduł Cynap Pure umożliwia bezprzewodową transmisję obrazu we wszystkich popularnych formatach, takich jak Miracast, AirDrop, Chromecast i innych. Urządzenia mogą natychmiastowo przesyłać treści do wyświetlacza Panasonic SQ1 niezależnie od systemu operacyjnego i rozdzielczości. Oznacza to, że architekci, dostawcy, rzemieślnicy i inspektorzy budowy mogą również z łatwością korzystać z cyfrowego biura budowy w komunikacji z zespołem.

Dla firmy KIBAG bardzo ważne było znalezienie dojrzałego technicznie, niezawodnego rozwiązania. „Wybraliśmy urządzenia Panasonic, ponieważ mamy wieloletnie doświadczenie z tą firmą. Jej rozwiązania są bardzo wytrzymałe i odpowiadające wymogom codziennego użytku w terenie, a za kilka lat nadal będą dostępne w tej samej obudowie” – mówi Mario Sülz, kierownik projektu w firmie KIBAG.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.