Rozwiązania Panasonic wspierają innowacje w przemyśle farmaceutycznym

Niewiarygodne wyzwanie, jakim było opracowanie, a następnie masowa produkcja szczepionek, sprawiło, że przemysł farmaceutyczny znalazł się w centrum zainteresowania opinii publicznej. Wielu z nas wyobrażało sobie największe naukowe umysły w swoich laboratoriach – pracujące bez wytchnienia nad przełomem, a następnie nad testami i produkcją na masową skalę. W trakcie zaledwie dwunastu miesięcy firmy farmaceutyczne osiągnęły rezultaty, na które pracują zazwyczaj przez długie lata. Na ten sukces znacząco wpłynęły inwestycje w nowe technologie i unowocześnienie infrastruktury IT, aby umożliwić przetwarzanie danych w znacznie szybszym tempie.

W przemyśle farmaceutycznym urządzenia przenośne stały się równie istotnym narzędziem pracy, jak pipeta i probówka. Jednak ze względu na wyjątkowe środowisko pracy, laboranci i producenci leków mają specyficzne wymagania wobec urządzeń komputerowych. Jako zaawansowani użytkownicy muszą być mobilni oraz muszą dysponować dużą mocą obliczeniową na wyciągnięcie ręki. Przed jakimi wyzwaniami stoją firmy farmaceutyczne wybierając urządzenia dla laboratorium lub centrum produkcyjno-dystrybucyjnego?

 

shutterstock 1912576819

 

Użytkownicy z branży farmaceutycznej potrzebują urządzeń, które są wystarczająco lekkie, aby móc je przenosić w obrębie laboratorium lub fabryki, ale jednocześnie posiadających odpowiednią moc obliczeniową i pamięć, aby radzić sobie ze złożonymi zestawami danych i informacji. Do tego celu idealnie nadają się wytrzymałe laptopy z systemem Windows lub urządzenia typu „dwa w jednym” z dużymi, 12-calowymi ekranami. Mogą być one używane w trybie laptopa lub tabletu i oferują dużą moc obliczeniową, jakiej może potrzebować użytkownik z branży farmaceutycznej. Aby ułatwić pracownikom wykonywanie ich zadań, niezbędne są urządzenia z bateriami o długim czasie pracy i możliwością wymiany podczas pracy.

Urządzenia komputerowe w każdej fabryce narażone są na uderzenia i zadrapania, więc wytrzymałe urządzenie mobilne jest zawsze przydatne, ale jednym z głównych wyzwań, któremu trudniej jest sprostać, jest konieczność sanityzacji. Ważne jest, aby szukać urządzeń, które posiadają stopień ochrony przed wodą oraz kurzem minimum IP65. Panasonic testuje i ocenia swoje urządzenia także pod kątem najczęściej stosowanych w przemyśle farmaceutycznym środków dezynfekujących. Procedura testowa polega na przetarciu każdego miejsca na urządzeniu 10 000 razy płynnym roztworem pod ciśnieniem 1 kfg/cm2. Ponadto, kupujący powinni szukać producentów, którzy mogą pochwalić się najniższymi wskaźnikami awaryjności w branży (w niezależnych testach).

 

shutterstock 1220872759

 

Urządzenia z ekranem dotykowym zazwyczaj nie reagują dobrze, gdy są używane w rękawiczkach. Dlatego kupujący powinni zwrócić uwagę na urządzenia, które zostały zaprojektowane do pracy w takim środowisku. Na przykład, ekrany pojemnościowe urządzeń Panasonic są zaprojektowane tak, aby można ich było łatwo używać, gdy są mokre, w rękawiczkach lub też przy użyciu pióra Digitiser Pen – co pozwala uniknąć frustracji użytkownika i wpływa na większą efektywność pracy.

Mobilne urządzenia w przemyśle farmaceutycznym są wykorzystywane do wielu celów, a noszenie przy sobie kilku urządzeń po prostu nie wchodzi w grę. Dlatego kolejnym istotnym czynnikiem jest możliwość dostosowania i zintegrowania urządzenia z wszelkimi urządzeniami peryferyjnymi, które mogą być potrzebne. Na przykład, z czytnikami kodów kreskowych do rejestracji składników lub czytnikami kart inteligentnych do systemów kontroli dostępu. Oprócz tych możliwości, Panasonic posiada również zespół inżynierów gotowych do współpracy z klientem w celu stworzenia profesjonalnych rozwiązań, które mogą być wymagane – od nowych integracji lub rozwoju aplikacji, aż po wybór koloru obudowy urządzenia.

 

TOUGHBOOK+G2++AMBULANCE+01cropped

 

Wiele środowisk produkcyjnych w przemyśle farmaceutycznym wymaga przechowywania produktów w niskich temperaturach. Możliwość pracy w ekstremalnych temperaturach może więc być kluczowa. Urządzenia Panasonic TOUGHBOOK są idealne do pracy w ekstremalnych warunkach – mogą one być wykorzystywane w temperaturach od -29° do 60°C.

Doświadczenie firmy Panasonic w pracy z największymi koncernami farmaceutycznymi pozwoliło na zaprojektowanie urządzeń, które odpowiadają na potrzeby mobilnych profesjonalistów. Jeśli masz problem z używaniem urządzeń mobilnych, dlaczego nie sprawdzić, czy Panasonic ma na to lekarstwo?