Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Panasonic, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Wzmocnione urządzenia toughbook na placu budowy

Wzmocnione urządzenia toughbook na placu budowy

Firma FIBO Bau AG wprowadziła na swoich budowach kompleksową koncepcję digitalizacji. W przedsiębiorstwie wdrożono wzmocnione tablety i notebooki TOUGHBOOK, by zapewnić stały dostęp do aktualnych informacji i usprawnić komunikację pomiędzy wszystkimi pracownikami oraz wykonawcami. W efekcie wyeliminowano papierowe plany i specyfikacje wykonawcze, które szybko się niszczą i dezaktualizują.

FIBO Bau to szwajcarska firma budowlana specjalizująca się w budowie domów jednorodzinnych i apartamentowców najwyższego standardu. Firma od samego początku wykorzystuje potencjał cyfrowej współpracy z pominięciem papierowej dokumentacji na placu budowy. Jednak digitalizacja niesie znaczące oszczędności tylko pod warunkiem wykorzystania profesjonalnych urządzeń zaprojektowanych z myślą o polowych warunkach pracy. Jak wynika z doświadczeń firmy FIBO Bau, konwencjonalne biurowe notebooki nie są przystosowane do warunków panujących na budowie i okazują się zawodne. Z drugiej strony pracownicy na placu budowy nie są w stanie zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na małym ekranie komórki.

 

Panasonic Foto N Jansen 007 3500px

 

Doskonałym rozwiązaniem w firmie FIBO Bau okazały się notebooki i tablety TOUGHBOOK produkcji firmy Panasonic. Funkcjonują one sprawnie przez wiele lat pomimo wysokiego stężenia pyłu, wilgoci, zalania, a nawet upadków. Dzięki długiemu okresowi funkcjonowania baterii, którą użytkownik może wymienić, nie przerywając pracy, urządzenia działają bez przerwy nawet podczas najdłuższej zmiany. To podstawowy wymóg w budowlance, gdzie często nie ma dostępu do infrastruktury umożliwiającej naładowanie baterii.

Równie ważny jest jasny i wyraźny ekran, na którym nawet w świetle słonecznym doskonale widać szczegółowe plany. Precyzyjne pióro umożliwia tworzenie w terenie bardzo dokładnych szkiców, które od ręki można przekazać projektantom. I wreszcie wszystkie urządzenia TOUGHBOOK firmy Panasonic wyposażone są w mobilną łączność radiową 4G LTE. Dzięki temu pracownicy mają stały i bliski kontakt tak między sobą, jak i z centralą.

Dzięki wykorzystaniu wzmocnionych urządzeń TOUGHBOOK kierownicy projektów i budów mają dostęp do aktualnych informacji z dowolnego miejsca – planów i specyfikacji wykonawczych, a także list kontrolnych zadań oraz procesów zarządzania niezgodnościami. Mogą tworzyć i przekazywać bieżące sprawozdania przez Internet, a także podpisywać dokumenty cyfrowym podpisem. Korzystają też z narzędzi wspierających współpracę w postaci spotkań online, wymiany dokumentów i plików.

 

Panasonic Foto N Jansen HQ015

 

Kierownicy i brygadziści używają między innymi 10-calowych tabletów TOUGHBOOK A3. Z jednej strony urządzenie pozwala na wgląd we wszystkie informacje i daje możliwość ich edycji. Z drugiej – zapewnia wygodną obsługę w terenie. Do tabletu można też podłączyć klawiaturę, na przykład w celu sporządzenia bardziej szczegółowej dokumentacji.

Z kolei kierownicy projektu korzystają z 14-calowych notebooków TOUGHBOOK 55. Urządzenie służy do nadzorowania całego projektu, również w przypadku konieczności długotrwałego korzystania z klawiatury, na przykład przy sporządzaniu raportów, specyfikacji wykonawczej czy protokołów niezgodności. Dzięki ergonomicznemu projektowi z praktycznym uchwytem, kierownicy mają notebook zawsze pod ręką.

 

– W przypadku mobilnego sprzętu komputerowego nie idziemy na kompromis – mówi Katja Hasani, project manager w firmie FIBO Bau. – W codziennej pracy potrzebujemy mocnych i wytrzymałych urządzeń, na których nasi pracownicy w terenie mogą w 100% polegać. Urządzenia z serii TOUGHBOOK są idealnie dostosowane do wśrubowanych wymogów i trudnych warunków pracy na budowie.

 

Zakładając liczący 3-4 lata okres użytkowania, wzmocnione urządzenia charakteryzuje o wiele niższy łączny koszt eksploatacji w porównaniu z konwencjonalnym sprzętem biurowym. Jak wskazują pracownicy FIBO Bau, urządzenia z tej serii rzadziej ulegają też uszkodzeniom (nawet 7 razy rzadziej niż porównywalne urządzenia biurowe). Ponadto Panasonic przez wiele lat nie zmienia struktury swoich urządzeń, co upraszcza wprowadzanie dodatkowych narzędzi przeznaczonych dla nowych pracowników.Autor |2020-11-30T15:19:07+02:0030 listopada 2020 15:19|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Panasonic, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.