Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Panasonic, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Top7, Wydarzenia-Panasonic prezentuje nową kamerę naramienną AJ-CX4000GJ z możliwością nagrywania 4k/hdr

Panasonic prezentuje nową kamerę naramienną AJ-CX4000GJ z możliwością nagrywania 4k/hdr

Podczas targów IBC 2019 firma Panasonic zaprezentowała nową naramienną kamerę transmisyjną
4K AJ-CX4000GJ. Produkt, który zostanie wprowadzony na rynek w grudniu 2019 r. jest następcą naręcznej kamery AG-CX350 i pierwszym modelem z serii kamer 4K „CX”. Urządzenie pozwala na nagrywanie wysokiej jakości obrazów 4K i HDR dzięki wydajnemu 10-bitowemu kodekowi HEVC. Zapewnia też łączność IP (NDI | HX) i streaming HD na żywo.

 

AJ-CX4000GJ to kamera typowa do zastosowań telewizyjnych z mocowaniem B4 i wymiennym obiektywem. Jest wyposażona w duży czujnik obrazu (11 MP) i umożliwia rejestrowanie materiału w wysokiej jakości 4K (UHD) z rozdzielczością poziomą 2000 linii telewizyjnych. Jest także kompatybilna z HDR oraz zgodna z BT.2100 i BT.2020.

Wydajny i wysokiej jakości kodek HEVC jest przystosowany do nagrywania obrazów 4K. Dzięki niemu możliwe jest długie nagrywanie w jakości 4K/10-bit, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad szybkością transmisji i zużyciem pamięci. Do zapisania materiału można wykorzystać kartę expressP2, zapewniającą niezawodność i szybką transmisję danych lub kartę microP2 gwarantującą niskie koszty eksploatacji (można również użyć karty SDXC). Kamera obsługuje także nagrywanie „AVC-ULTRA” CODEC (HD) z konwencjonalnej serii P2HD i oferuje wyjście UHD 60p/50p 10-bit 4:2:2 przez wyjście 12G-SDI.

AJ CX4000GJ

Ponadto model AJ-CX4000GJ zapewnia innowacyjne rozwiązania sieciowe. Obrazy mogą być przesyłane w trybie HD do internetowych serwisów streamingowych za pomocą funkcji ‘Direct Streaming’ kompatybilnych z RTSP, RTMP i RTMPS. Terminal LAN, wyposażony w mechanizm blokujący (kompatybilny z 1000BASE-T), obsługuje łączność NDI | HX. Transmisja i sterowanie kamerą jest możliwe za pomocą połączenia IP, a model może zostać zintegrowany z systemem nagrywania / transmisji w połączeniu ze zdalną kamerą Panasonic.

Kamera AJ-CX4000GJ oferuje wysokiej jakości obrazy 4K wymagane w branży nadawczej, szczególnie przy transmisjach z wydarzeń sportowych i nagrywaniu dokumentów.

AJCX4000GJ

Więcej informacji na temat profesjonalnych kamer Panasonic można znaleźć na stronie: business.panasonic.pl/kamery-profesjonalneZostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.