Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Panasonic, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Infocomm 2019: Panasonic przedstawia system bezprzewodowej prezentacji

Infocomm 2019: Panasonic przedstawia system bezprzewodowej prezentacji

Panasonic ogłosił podczas InfoComm swój najnowszy dodatek dla profesjonalnych monitorów z serii SQ1. Jest nim bezprzewodowy system do prezentacji typu „plug and play”, który zwiększa możliwości współpracy w firmach i korporacjach.

Funkcje bezprzewodowej prezentacji zapewniają znaczną oszczędność czasu i pozawalają pracownikom łatwo nawiązać połączenie między własnym urządzeniem a kompatybilnymi monitorami SQ1.Wystarczy, że użytkownik naciśnie przycisk nadajnika podłączonego do komputera, aby ekran komputera pojawił się na wyświetlaczu. Dzięki temu nie jest potrzebny ani kabel HDMI ani instalacja oprogramowania. System oferuje również funkcję przełącznika, która umożliwia użytkownikom wyświetlanie treści z alternatywnego komputera.

W ten sposób technologia jest dostępna dla wielu pracowników i gości spotkania. Poszczególne osoby nie muszą zabierać ze sobą wielu kabli ani łączyć się z siecią Wi-Fi firmy, co często wymaga konfiguracji dostępu dla odwiedzających. SB1 jako rozwiązanie plug and play zawiera oprogramowanie w kluczu sprzętowym, nie wymaga instalacji ani uprawnień administratora. System tworzy własną sieć Wi-Fi, nie zagrażając bezpieczeństwu sieci firmowej. Wbudowana infrastruktura zestawu SB1 zapewnia automatyczne połączenie urządzenia z monitorem za pomocą przycisku nadajnika, umożliwiając natychmiastowe rozpoczęcie prezentacji, bez konieczności wprowadzania haseł.

Instalacja samego systemu jest również bardzo prosta, ponieważ odbiornik podłącza się do gniazd rozszerzeń z tyłu monitora. Jest to pojedyncza jednostka, która nie zajmuje miejsca. Nie są też wymagane żadne przewody między odbiornikiem a wyświetlaczem do przesyłania sygnału wideo, audio i zasilania.

Wysoką jakość obrazu uzyskuje się dzięki sprzętowemu kodowaniu, które umożliwia kompresję i dekompresję obrazu w rozdzielczości Full-HD. System jest również zgodny ze standardem 1EEE802.11ac, zapewniając najwyższą jakość transmisji ruchomych obrazów.

Zastosowanie serii SQ1 w zaawansowanych instalacjach biznesowych rozszerzają opcjonalne funkcje zestawu SB1. System jest bowiem kompatybilny z gniazdami rozszerzeń Intel SDM zapewniającym proste rozwiązania do obsługi prezentacji.

 

„Liczba monitorów w korporacjach stale wzrasta, a firmy nieustannie poszukują bardziej efektywnych kosztowo rozwiązań, które byłyby dostępne dla wszystkich” – mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. – „Dzięki zintegrowaniu funkcji bezprzewodowej prezentacji w wyświetlaczach SQ1 pracownicy mogą z łatwością korzystać z technologii i skupić się na spotkaniu i współpracy, nie tracąc czasu na podłączanie urządzeń.”

 

TY-SB01WP i TY-SB01WPB będą dostępne w sprzedaży od stycznia 2020 roku.

 

Model

TY-SB01WP

TY-SB01WPB

Nazwa

Wireless Presentation System

Odbiornik

Nadajnik

Rozdzielczość (Max)

Full HD

Wi-Fi

IEEE 802.11ac

Rodzaj portu (wyświetlacz)

Intel SDM S-type

Terminal

HDMI x1, USB A x1

Zarejestrowana liczba nadajników

Do 16 jednostek

Liczba jednoczesnych połączeń

1 urządzenie

Transmisja audio

Tak

 1 komenarz

  1. SoloKolos 28 czerwca 2019 w 12:32 - Odpowiedz

    Podłączanie i konfiguracja urządzeń do wydaje się prosta, a jednak często sprawia dużo problemów i zajmuje sporo czasu. Rozwiązanie od Panasonic wydaje się eliminować ten problem. Ograniczeniem jest tu jednak to, że jest to dodatek tylko dla profesjonalnych monitorów z serii SQ1.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.