Jesteś tutaj:-, Panasonic, Sprzęt, Tablety, Top7-Panasonic FZ-G1 mPOS, czyli wzmocniony tablet i terminal płatniczy w jednym

Panasonic FZ-G1 mPOS, czyli wzmocniony tablet i terminal płatniczy w jednym

Firma Panasonic zaprezentowała specjalny moduł pozwalający zintegrować wzmocniony tablet FZ-G1 z terminalami do płatności mobilnych, takimi jak Ingenico. Rozwiązanie pozwala stworzyć kompletny mobilny punkt sprzedaży (mPOS).

FZ G1 mPOS (1)

FZ G1 mPOS 

Panasonic zapowiedział wprowadzenie całej serii modułów do integracji wzmocnionych tabletów z linii Toughpad z urządzeniami płatniczymi, takimi jak np. Ingenico iSMP4 lub Verifone e355. Jako pierwszy na rynek został wprowadzony model dla Toughpada FZ-G1. Jest to specjalna obudowa na tablet, którą klienci mogą dostosować do własnych wymagań, tak by była kompatybilna z dowolnym terminalem płatniczym.

Rozwiązanie ma pomóc m.in. sklepom i restauracjom w likwidacji kolejek, przyspieszyć przyjmowanie zamówień i płatności przy stolikach oraz ułatwić sprzedaż w terenie czy np. na pokładzie samolotu.

Integracja tabletu z urządzeniem płatniczym jest niezwykle prosta. Terminal Ingenico iSMP4 łączy się z tabletem poprzez USB i może być równolegle z nim ładowany. Z kolei Verifone łączy się z Toughpadem poprzez Bluetooth i jest zasilany osobno.

FZ G1 mPOS (3)

FZ G1 mPOS

Moduł został zaprojektowany tak, by umożliwić łatwy dostęp do baterii tabletu oraz jej wymianę w trybie Hot Swap. Ma wbudowany uchwyt na rysik oraz mocowania na dodatkowe uchwyty oraz paski ułatwiające trzymanie i noszenie urządzenia. Obudowa jest wyprofilowana tak, by nie zakłócać pracy przedniej i tylnej kamery. Umożliwia także wykorzystanie blokady Kensington dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Dzięki specjalnemu uchwytowi na terminal płatniczy moduł Panasonic pozwala stworzyć przenośny, lekki i kompletny punkt sprzedaży. Daje możliwość połączenia ergonomicznych i wytrzymałych tabletów z linii Toughpad z rozwiązaniami płatniczymi wiodących dostawców. Dla przedsiębiorców jest to bardzo opłacalne rozwiązanie zwiększające elastyczność i mobilność pracowników – wyjaśnia Jan Kaempfer, General Marketing Manager w Panasonic Computer Product Solutions.

Sprzedawcy detaliczni i hotelarze rozumieją, że dobra obsługa klienta jest jednym z kluczowych czynników zwiększających ich konkurencyjność. Dzięki obudowie Panasonic dajemy im bezpieczne, wydajne i dostosowane do ich potrzeb rozwiązanie all-in-one – mówi Olivier Steinfels, Retail Marketing Product Manager w Ingenico.

FZ G1 mPOS (2)

FZ G1 mPOS 

Tablet FZ-G1 będący podstawą dla nowego rozwiązania mPOS jest wyposażony w system operacyjny Windows 10 Pro i procesor 6 generacji Intel Core i5-6300u. Bateria urządzenia może funkcjonować do 14 godzin bez zasilania i można ją wymienić w trybie Hot Swap, co daje nieograniczone możliwości pracy. Co ważne, model posiada szeroki zestaw kompatybilnych akcesoriów i urządzeń peryferyjnych, dzięki czemu może być zadokowany w pojeździe oraz wygodnie przenoszony. Podobnie jak cała linia Toughpad tablet FZ-G1 został zaprojektowany tak, by sprostać ekstremalnym warunkom pracy, co potwierdza certyfikat MIL-STD 810G i stopień ochrony IP65. Ponadto model zapewnia elastyczne możliwości konfiguracji – może zostać wyposażony w czytnik kodów 2D, GPS, micro SD, drugi port USB 2.0, LAN lub czytnik Smart Card.

źródło: PanasonicAutor |2018-05-15T17:42:21+02:0015 maja 2018 17:42|Kategorie: Newsy, Panasonic, Sprzęt, Tablety, Top7|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.