Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Nokia, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Nokia zawarła już 100 kontraktów komercyjnych na 5G

Nokia zawarła już 100 kontraktów komercyjnych na 5G

Nokia ogłosiła, że w trzecim kwartale 2020 roku podpisała 17 nowych umów handlowych dotyczących 5G. W efekcie firma realizuje obecnie w zakresie sieci nowej generacji już 100 kontraktów komercyjnych z podmiotami prywatnymi. Jeśli wliczymy w to także płatne testy to liczba umów wynosi 160. 

Nokia, mając podpisane umowy z czterema największymi amerykańskimi operatorami komórkowymi oraz trzema dominującymi firmami w Japonii i Korei, jest obecna na wszystkich rynkach, na których wdrożono już sieć 5G. Ponadto, w ubiegłym tygodniu firma podpisała nową umowę 5G z BT w Wielkiej Brytanii oraz odnowiła kontrakt z Elisą w Finlandii.

Oferta Nokii w zakresie 5G zyskuje również coraz większą popularność wśród przedsiębiorstw. Klienci korporacyjni, zainteresowani prywatnymi sieciami bezprzewodowymi, stanowią już obecnie 12% portfela 5G Nokii. Tylko w ostatnim czasie firma podpisała takie umowy m.in. z Deutsche Bahn, Toyota Production Engineering i Sandvik.

 

Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się osiągnąć ten kamień milowy w zakresie sieci 5G. Niemniej, wiemy też, że mamy jeszcze do wykonania sporo pracy, a rynek pozostaje wysoce konkurencyjny. Działamy jednak bardzo sprawnie, a nasze dotychczasowe osiągnięcia są zauważane, cenione i wspierane przez klientów. Jest to intensywny bodziec do dalszego zaangażowania w rozwój nowych rozwiązań i usług – mówi Tommi Uitto, prezes Mobile Networks w Nokii.

 

Rosnąca popularność Nokii wśród dostawców usług bezprzewodowych i przedsiębiorstw jest spowodowana stale rosnącym postępem technologicznym firmy:

  • W lutym Nokia jako pierwsza na świecie wprowadziła pionierskie rozwiązania w zakresie sieci 4G i 5G, które umożliwiają operatorom dostarczanie klientom unikalnych sieci typu „end-to-end”, dostosowanych do konkretnych zastosowań.
  • W kwietniu firma wprowadziła pierwsze w branży rozwiązanie Dynamic Spectrum Sharing (DSS), które wspiera współdzielenie widma pomiędzy 2G, 3G, 4G i 5G.
  • W lipcu Nokia ogłosiła, że może dokonać migracji pięciu milionów jednostek radiowych 4G do 5G poprzez aktualizację oprogramowania, co ułatwia operatorom przejście na sieć nowej generacji.
  • Również w lipcu Nokia udostępniła prywatną technologię bezprzewodową 5G w wersji autonomicznej (SA), będąc tym samym pierwszym dostawcą sprzętu sieciowego, który tego dokonał.
  • W sierpniu Nokia przyczyniła się do pierwszego na świecie wprowadzenia na szeroką skalę technologii 5G SA z T-Mobile w USA.
Autor |2020-10-08T08:16:09+02:008 października 2020 09:30|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Nokia, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile