Jesteś tutaj:-, Finanse, Newsy, Nokia, Płatności, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Producent telefonów i smartfonów Nokia zebrał od partnerów strategicznych 230 milionów dolarów inwestycji

Producent telefonów i smartfonów Nokia zebrał od partnerów strategicznych 230 milionów dolarów inwestycji

HMD Global, producent telefonów i smartfonów Nokia, ogłosił zakończenie rundy inwestycyjnej, w której zebrano 230 milionów dolarów amerykańskich. To jedno z największych finansowań w tym roku w Europie.

Oprócz ugruntowania pozycji globalnego lidera wśród producentów telefonów klasycznych, HMD Global stale rozszerza swoją ofertę urządzeń z systemem Android. Inspirowane europejskim dziedzictwem marki Nokia smartfony cechują się nordyckim designem i jakością produktów, m.in. dzięki zastosowaniu optyki od firmy ZEISS. Niezawodność w działaniu zapewniają comiesięczne aktualizacje pakietów zabezpieczeń aż przez trzy lata i systemu operacyjnego Android przez dwa lata. HMD Global jako jedyny z kluczowych producentów smartfonów w Europie cieszy się rosnącą popularnością zarówno wśród przedsiębiorstw, jak i konsumentów, szukających bezpiecznego urządzenia z najbardziej aktualnym oprogramowaniem.

Środki od inwestorów mają napędzić strategiczny rozwój HMD Global w czterech kluczowych obszarach. Po pierwsze, przyspieszą realizację misji firmy, polegającej na rozpowszechnianiu przystępnych cenowo smartfonów obsługujących technologię 5G dla konsumentów na całym świecie. Po drugie, w nowej, postpandemicznej rzeczywistości, HMD Global w dalszym ciągu ma zamiar działać na rzecz cyfrowej transformacji. Producent chce rozszerzać działalność na kluczowych rynkach, w krajach rozwijających się. Za przykład może posłużyć wejście na rynek w Brazylii, jak również rozwój biznesu w państwach Afryki czy Indiach. Wreszcie – inwestycje mają pomóc w umocnieniu HMD Global na pozycji lidera nie tylko jako producenta sprzętu, ale także dostawcy własnych usług mobilnych.

Tylko w 2020 r. HMD Global uruchomiło międzynarodową usługę roamingu danych – HMD Connect – oraz zwiększyło swoje możliwości w zakresie mobilnego cyberbezpieczeństwa poprzez przejęcie przedsiębiorstwa Valona Labs i otwarcie w fińskim Tampere badawczo-rozwojowego Centrum Doskonałości.

 

Nasz wyjątkowy model biznesowy, oparty na strategii asset-light, zakładającej zmniejszanie aktywów własnych i nawiązywanie silnych partnerstwach z najlepszymi w branży, wkracza na nowy poziom dojrzałości powiedział Jean-Francois Baril, prezes i współzałożyciel HMD Global.Dzieje się to dzięki nieocenionemu wsparciu najbardziej wpływowych liderów na rynku urządzeń mobilnych. Jestem niezmiernie dumny z naszych dotychczasowych osiągnięć, a także podekscytowany ogromną szansą, jaką mamy przed sobą, aby jeszcze mocniej przyspieszyć naszą drogę do doskonałości.

 

Od samego początku HMD Global pracowało nad budowaniem silnych relacji ze strategicznymi partnerami. Inwestycje potwierdzają naszą długoterminową strategię biznesową i są dowodem wspólnej misji, aby nowoczesna technologia mobilna była dostępna dla wszystkichdodał Florian Seiche, CEO w HMD Global.

 

Bezpieczeństwo, rzetelność i niezawodność to fundamenty naszej oferty. Możemy zapewnić, że wykorzystamy zebrane środki tak, aby dostarczać najlepsze wrażenia, jakich ludzie oczekują od urządzeń Nokia. Jako jedyny duży europejski producent smartfonów pozostajemy wierni naszym fińskim korzeniom i cechom, z którymi nasi klienci mogą się utożsamiać. Przy wsparciu największych partnerów nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału o telefonach Nokia.

Od rozpoczęcia działalności w 2016 r., HMD Global jest obecne na 91 rynkach w ośmiu regionach i w 250 000 punktach sprzedaży detalicznej. Do tej pory producent sprzedał na całym świecie ponad 240 milionów telefonów.Autor |2020-08-12T08:11:17+02:0012 sierpnia 2020 11:00|Kategorie: Android, Finanse, Newsy, Nokia, Płatności, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.