Jesteś tutaj:-, Newsy, Nokia, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Producent smartfonów Nokia zakłada nowe Centrum Doskonałości w Finlandii

Producent smartfonów Nokia zakłada nowe Centrum Doskonałości w Finlandii

HMD Global ogłosiło przejęcie Valona Labs, firmy specjalizującej się w oprogramowaniu mobilnym, rozwiązaniach dla biznesu i cyberbezpieczeństwie. Dzięki transakcji producent smartfonów Nokia otworzy w fińskim Tampere Centrum Doskonałości, w którym będą prowadzone prace badawczo-rozwojowe, wspierające bezpieczeństwo oraz innowacyjność produktów i usług dostarczanych przez HMD Global.

  • Otwarcie Centrum Doskonałości oznacza, że firma przeprowadzi natychmiastową rekrutację. Nowi pracownicy będą rozwijać m.in. własną usługę roamingu danych HMD Connect czy rozwiązania wzmacniające reputację marki jako światowego lidera w aktualizacjach oprogramowania i pakietów bezpieczeństwa smartfonów.
  • Centrum w Tampere będzie specjalizowało się w oprogramowaniu, własności intelektualnej opartej na bezpieczeństwie oraz innych usługach mobilnych. Jego otwarcie to kolejny krok na drodze transformacji HMD Global od producenta do dostawcy zarówno sprzętu, jak i własnych usług.

 

Przejęcie aktywów Velona Labs wpisuje się w strategiczne zaangażowanie HMD Global w tematykę mobilnego bezpieczeństwa. W ciągu nadchodzących miesięcy specjaliści z centrum w Tampere będą pracowali nad rozwojem HMD Connect (usługi, która pozwala ludziom z całego świata na wygodne korzystanie z danych podczas dalekich podróży), a także nad innymi nowinkami, m.in. zdalnym blokowaniem urządzeń, zarządzaniem mobilnością w przedsiębiorstwie, bezpieczeństwem urządzeń mobilnych i połączenia sieciowego czy testami funkcjonalnymi. Plany na przyszłość zakładają również poszerzenie zakresu działalności centrum o technologie obrazowania oraz dźwięku. Założenie Centrum Doskonałości oznacza otwarcie procesu rekrutacyjnego, w którym producent będzie poszukiwał talentów pod okiem Ari Heikkinena, wielokrotnie nagradzanego dyrektora Velona Labs.

 

Jako firma wierząca, że każde urządzenie powinno powstawać z myślą o bezpieczeństwie, niezawodności i rzetelności, jesteśmy dumni ogłaszając przejęcie zasobów Valona Labs, renomowanego dostawcy oprogramowania mobilnego dla biznesu. Smartfony Nokia są znane na całym świecie z dążenia do innowacyjności oraz naszej obietnicy czystego, bezpiecznego i zawsze aktualnego systemu Android, dzięki której użytkownicy otrzymują urządzenie, które z czasem staje się coraz lepsze. To jeden z powodów, dla których utrzymujemy pozycję lidera w szybkości dostarczania aktualizacji oprogramowania. Zgodnie z badaniem Counterpoint Research, jesteśmy najszybszym producentem, wyposażając 94% naszego portfolio w najnowszą wersję systemu operacyjnego. Dzięki zasobom Valona Labs, jesteśmy jeszcze mocniejsi w realizacji tej obietnicy, która pozwala nam budować zaufanie wśród fanów, co uważamy za kluczową wartość w biznesie. Jesteśmy dumni z fińskich korzeni oraz nordyckiego designu premium, dlatego z radością zakładamy Centrum Doskonałości w Tampere. Dzięki tej transakcji położymy fundamenty pod centrum badawczo-rozwojowe, które przekształci nasz biznes i produkty, które oferujemy powiedział Juho Sarvikas, Chief Product Officer w HMD Global.

Z HMD Global współpracujemy od pewnego czasu i jestem podekscytowany, że możemy ogłosić nie tylko przedłużenie, ale i zacieśnienie tego partnerstwa. Z nowym Centrum Doskonałości chcemy kuć żelazo, póki gorące. Liczba incydentów związanych z cyberbezpieczeństwem w czasie pandemii wzrosła – nie ma lepszego momentu, żeby wzmacniać wysiłki na rzecz mobilnego bezpieczeństwa. Tampere to znane serce rozwoju technologicznego, szczególnie w zakresie innowacji mobilnych. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie talentów z całego regionu i współpracę z obecnymi tu firmami, a także Uniwersytetem w Tamperepodkreślił Ari Heikkinen, nowo zatrudniony starszy dyrektor ds. bezpieczeństwa i rozwiązań dla biznesu w HMD Global.

Z radością witamy HMD Global, niezależne fińskie przedsiębiorstwo i jedyną dużą europejską markę produkującą smartfony, w nowym Centrum Doskonałości. Tampere zapracowało na miano centrum innowacyjności i miejsca, w którym rodzą się idee. Z niecierpliwością czekam na rozwój kolejnego takiego punktu na mapie regionu dodał Harri Ojala, dyrektor ds. inwestycji i operacji globalnych w Business Tampere.

Autor |2020-07-02T12:38:32+02:002 lipca 2020 12:38|Kategorie: Android, Newsy, Nokia, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.