Jesteś tutaj:-, Newsy, Nokia, Rynek-Rating Nokii na poziomie nieinwestycyjnym wg agencji Fitch

Rating Nokii na poziomie nieinwestycyjnym wg agencji Fitch

Agencja ratingowa Fitch obniżyła klasyfikację Nokii z poziomu BBB- do poziomu BB+, wcześniej podobne decyzje podjęły agencje Moody’s i S&P. Poziom BB oznacza dla inwestorów mniej więcej tyle co „nie inwestować” i jest ciosem dla i tak nie najlepiej radzącej sobie Nokii.

Nokia Lumia 800
Nokia Lumia 800

Nokia jednak nie zamierza poddawać się trendom na rynki i zapewnia, że pieniędzy ma jeszcze pod dostatkiem. Pierwszy kwartał nie przyniósł żadnej poprawy i wygląda na to, że drugi nie zapowiada żadnych zmian. Jeżeli Nokia nie zanotuje poprawy w drugiej połowie 2012 – ocena agencji może się jeszcze pogorszyć.
W oświadczeniu wydanym przez Fitch napisano: „Zważywszy na przeciwności, z jakimi boryka się Nokia, Fitch nie jest obecnie przekonany, że firmie uda się uporać z problemami w ciągu 18 miesięcy”.

Nokia ze swojej strony zamierza skupiać się na obniżaniu kosztów(zwolnienia?) prowadzenia biznesu i powiększaniu płynności. W ostatnich miesiącach widzieliśmy to na przykładzie zwolnienia szefa sprzedaży.

Biorąc pod uwagę pozycję na rynku i portfolio patentów Nokii – cena akcji wydaje się zaniżona – są one najtańsze od ponad 15 lat.

źródło: fitch
Jarek ŚwierczewskiAutor |2012-04-25T05:36:33+01:0025 kwietnia 2012 05:36|Kategorie: Microsoft, Newsy, Nokia, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.