Jesteś tutaj:-, Microsoft, Newsy, Nokia, Rynek-Nokia opublikowała pierwsze wyniki sprzedażowe w 1Q

Nokia opublikowała pierwsze wyniki sprzedażowe w 1Q

Pełne wyniki ukażą się 19 kwietnia, ale już teraz opublikowano tzw. outlook – dokument dla analityków i inwestorów, który daje pogląd na to co zobaczymy w pełnym sprawozdaniu. Nokia sprzedała 2 mln smartfonów Lumia.

Łącznie sprzedano 83 mln sztuk telefonów, z czego 12 mln stanowiły smartfony, z czego z kolei ponad 2 mln to smartfony na systemie Windows Phone, czyli wszystkie Lumie.
Średnia cena smartfonu Lumia wyniosła 220€, przy czym marża była ujemna i wyniosła -3%.

Czy to dużo czy mało?
Najlepiej prześledzić to na porównaniu do innych producentów.
Samsung i Galaxy SII sprzedaż na poziomie 6 mln sztuk w kartale, 2mln w miesiąc – Nokia potrzebowała trzech miesięcy.
Galaxy Note , co prawda trochę inny rynek, ale około 3mln w kwartale.
Apple, hmm nie wiemy jak idzie sprzedaż w tym roku, ale pod koniec ubiegłego sprzedał 18 razy tyle co Nokia w 1Q 2012.

Nie wszyscy popierają decyzję Nokii co do wykorzystania systemu Windows Phone w nowych smartfonach. Mimo to pierwsze Lumie są dobrymi telefonami i miejmy nadzieję, że WP nie podzieli losu WM.

źródło: Nokia
Jarek Świerczewski

Autor |2012-04-11T23:03:57+02:0011 kwietnia 2012 23:03|Kategorie: Finanse, Microsoft, Newsy, Nokia, Rynek|Tagi: , , , , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. creative1933 11 kwietnia 2012 w 21:49 - Odpowiedz

  WP póki co to gniot nie zdatny do normalnej pracy, tylko dla fanatyków się nadaje. Co do wykonania Lumii 900 to kolega pracuje w Saturnie i ludzie przychodzą z ruchomymi wyświetlaczami, które ruszają się w ramce po paru tygodniach użytkowania.
  Z takimi telefonami to skończą tylko na produkcji telefonów typu „bar” do 200-300zł max.

  • Misiek 12 kwietnia 2012 w 05:15 - Odpowiedz

   Dokładnie. Za dużo ograniczeń ma ten system w porównaniu do Androida. Ani przysłania lików przez bluetooth, ani możliwości ustawienia własnej tapety, ani swobodnego przerzucania plików pomiędzy komputerem a telefonem, brak menadżera plików więc nie wiadomo co, gdzie jest :/ Mnóstwo ograniczeń i niedoróbek :/ Jakby do takiej Lumii wrzucili Androida to jeszcze dzisiaj byłbym w sklepie :p

 2. creative1933 12 kwietnia 2012 w 07:30 - Odpowiedz

  No gdyby Nokia nie przespała czasu kiedy smartfony się rodziły, to by miała Androida, śmiali się z HTC, że nic nie osiągną idąc w drogie i skomplikowane smartfony, a teraz się z nich śmieją. Zgłosili się ze 2 lata temu do Google, w sprawie uczestniczenia w Android Project, ale ich propozycja została odrzucona, bo Google nie potrzebuje więcej partnerów 🙂 I tak o to „wielka” Nokia sama się pokonała. (No nie będę już wspominał o nazywaniu smartfonem telefonu typu nokia N96 czy N97)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile