Jesteś tutaj:-, Newsy, Nokia, Sprzęt, Telefony-Nokia Lumia 610 zostanie zaprezentowana na MWC 2012

Nokia Lumia 610 zostanie zaprezentowana na MWC 2012

Z założenia niskobudżetowy smartfon wyposażony w system Nokia Lumia 610 ma zostać zaprezentowana na targach MWC. Nowy model wyposażony będzie również nową wersję systemu WP Tango.

Tango ma nam przynieść obniżenie minimalnych wymagań sprzętowych stawianych sprzętowi, który będzie go napędzał. Oznacza to, że będzie można montować mniej pamięci, tańszy procesor, może mniejsze wyświetlacze z niższa rozdzielczością – co automatycznie przełoży się na na cenę urządzenia.

Seria Lumia ma już w swoich szeregach modele z najwyższej półki, jak Lumia 900/800, średnią półkę reprezentuje Lumia 710, czas na najniższą półkę cenową – ten segment ma reprezentować Nokia Lumia 610.

Niska cena nowego smartfonu może przyczynić się do spopularyzowania systemu Windows Phone, jeżeli wyniesie ona ok. 700zł to zainteresowanie może być spore.
Trochę to przypomina zabiegi Samsunga z systemem BADA, gdzie potem wystąpił problem z aktualizacjami. Mam nadzieje, że taki los nie spotka nisko-półkowych smartfonów na WP.

Źródło: techradar.com

Pozdrawiam
Jarosław ŚwierczewskiAutor |2012-02-15T23:00:35+01:0015 lutego 2012 23:00|Kategorie: Microsoft, Newsy, Nokia, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Pawe Nyczaj 16 lutego 2012 w 09:51 - Odpowiedz

    Liczę na to, że Microsoft będzie wymagał aktualizacji wszystkich smartfonów by zapobiec fragmentacji systemu. Sam jednak kupiłbym raczej używany telefon z WP7 z procesorem 1GHz i wyświetlaczem 4′ niż nowy z procesorem 800MHz i ekranem 3.5′. Na przykładzie Samsunga Wave 723 i teraz posiadanego Galaxy Ace wiem, że z telefonami, które ledwo spełniają kryteria smartfona (zwłaszcza dotyczy to gorszych modeli z Bada OS) trzeba uważać, bo producent lubi się na nie wypiąć i nie aktualizować systemu do najnowszych wersji tłumacząc to zbyt słabą konfiguracją a tak naprawdę dając do zrozumienia gdzie jest miejsce takiego np. Wave 723 i próbując tym samym zmusić do zakupu lepszego i oczywiście droższego modelu. Jednak o ile wiem Microsoft wymaga pewnej specyfikacji technicznej i telefony z WP7 mają gwarancję otrzymania aktualizacji, czego nie da się powiedzieć o Androidzie czy Bada. Microsoft po prostu chce zapobiec fragmentacji systemu, która w przypadku innych systemów, łącznie ze starym Windows Mobile i Windows Phone do wersji 6.5 (poza iOS) jest niezaprzeczalnym faktem.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.