Jesteś tutaj:-, e-Handel, Newsy, Nokia, Pozostałe, Rynek-Milion pobrań aplikacji ze sklepu Nokia miesięcznie

Milion pobrań aplikacji ze sklepu Nokia miesięcznie

Sklep Nokia z aplikacjami staje się coraz popularniejszy wśród polskich użytkowników. Najnowsze statystyki pokazują, że miesięcznie na smartfony Nokia pobierają oni już ponad milion gier i aplikacji.

Do grona beneficjentów sklepu Nokia z aplikacjami dołączyła grupa Allegro, której aplikacja na smartfony z systemem Symbian przekroczyła 100 000 pobrań w niecałe 10 miesięcy. Ponadto czterech deweloperów z Polski – Capree Ltd., Tequila Mobile, Infinite Dreams oraz Obrebalski Design – może pochwalić się ponad milionem pobrań w skali globalnej.

Bezpłatna aplikacja mobilna „Allegro” została udostępniona na rynku polskim w sierpniu 2010 roku, co oznacza, że osiągnęła 100 000 pobrań w niecałe 10 miesięcy.

Milion aplikacji miesięcznie oznacza to rewelacyjny wynik, który pokazuje, że użytkownicy w Polsce znajdują w naszym sklepie mnóstwo ciekawych gier, aplikacji i multimediów – mówi Piotr Bubak, Dyrektor Marketingu Nokia Poland. – Od momentu pojawienia się polskiej edycji sklepu z aplikacjami pracujemy nad rozwojem oferty lokalnej i aplikacja Allegro to dowód na to, że ta strategia to dobry kierunek – dodaje.

Aplikacja „Allegro” zapewnia dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji serwisu umożliwiając robienie zakupów online i sprzedaż produktów przy pomocy telefonu komórkowego. Dzięki niej użytkownik może przeglądać kategorie produktów, ich opisy, a także wyszukać interesujące przedmioty zarówno po nazwie produktu, jak i jego kodzie kreskowym*. Platformy Allegro i Ceneo notują ponad ćwierć miliona ofert wyświetlanych na smartfonach Nokia.

Dobre wyniki polskiego sklepu idą w parze z sukcesami sklepu w skali globalnej. W styczniu tego roku sklep Nokia notował łącznie 4 mln pobrań dziennie, a 3 miesiące później było to 5 mln – dzięki smartfonomz najnowszą wersją Symbiana. Wzrost popytu na aplikacje wśród grupy około 200 milionów użytkowników sprawił, że obecnie w ofercie sklepu Nokia można znaleźć ponad 40 000 aplikacji, gier i multimediów, a co tydzień pojawia się średnio 1000 nowych. Na rezultaty te pracuje 158 deweloperów z 41 krajów.

„Allegro” i inne aplikacje, gry i multimedia można pobierać z Ovi Sklepu w telefonie lub w komputerze na stronie www.store.ovi.com.

źródło: Nokia

Kan

Autor |2011-05-31T16:41:29+02:0031 maja 2011 16:41|Kategorie: Aplikacje, e-Handel, Newsy, Nokia, Pozostałe, Rynek|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. miro 1 czerwca 2011 w 05:00 - Odpowiedz

    I tak trzymać. Czekam z niecierpliwością na Symbian Anna.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile