Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacje, Newsy-Garmin Approach S6: więcej niż zegarek dla golfisty za 399 EUR

Garmin Approach S6: więcej niż zegarek dla golfisty za 399 EUR

Garmin prezentuje zegarek golfowy z GPS – Approach S6. Najnowszy zegarek Garmin to najlżejsza i najbardziej kompaktowa konstrukcja dla golfistów w ofercie producenta. Approach S6 oferuje unikalny system analizy uderzeń z funkcjami SwingTempo, TempoTrainer i SwingStrenght oraz wiele innych narzędzi treningowych. Zegarek wyposażony jest w mapy CourseView zawierające dane ponad 30 000 pól golfowych, również na terenie Polski. Do dyspozycji graczy oddane zostają takie funkcje mapy jak: GreenView (ręczne pozycjonowanie flagi), funkcja wskazywania celu dotykiem (Touch Targeting) oraz PinPointer™, który ułatwia orientację w terenie podczas gry. Oprócz zaawansowanych funkcji treningowych i mapowych, Approach S6 wyposażono również w narzędzia umożliwiające analizowanie swoich wyników, udostępnianie ich znajomym, czy porównywanie z osiągnięciami partnerów golfowych.


Urządzenie Approach S6 to pierwszy zegarek golfowy, który umożliwia analizę swingu za pomocą takich funkcji jak SwingTempo, TempoTrainer oraz SwingStrength. Funkcja SwingTempo mierzy proporcję między upswingiem i downswingiem i wyraża ją w postaci stosunku liczbowego. Dostęp do informacji o tempie uderzenia umożliwia właściwe zsynchronizowanie swingu, umożliwiając tym samym optymalizację techniki gry. Z badań nad skutecznymi swingami golfowymi wynika, że idealna proporcja upswingu i downswingu wynosi 3:1, nawet przy uwzględnieniu indywidualnych różnic prędkości. TempoTrainer sygnalizuje za pomocą komunikatów dźwiękowych idealną proporcję upswingu do downswingu (3:1), co pozwala na bieżąco korygować mechanikę swingu i dobrać tempo podczas ćwiczeń. Funkcja SwingStrength, umożliwia monitorowanie procentowej wartości siły uderzenia, co pozwala na kalibrację siły uderzenia i uzyskanie większej kontroli swingu w trakcie ćwiczeń lub podczas gry.

Zegarek Approach S6 wyposażono w mapy ponad 30 000 pól golfowych na całym świecie, które wyświetlane są na wysokiej rozdzielczości kolorowym ekranie dotykowym. Bezpłatne aktualizacje map udostępniane bezterminowo przez producenta zapewniają stały dostęp do najnowszych danych pól golfowych bez konieczności subskrypcji czy dodatkowych opłat. Specjalny przycisk CourseView, umożliwia podgląd dołków z ostro skręcającą linią gry, pułapek, przeszkód wodnych, kształtu greenów i umiejscowienia flagi, niezależnie od miejsca na polu golfowym. Wskazywanie celu dotykiem (Touch Targeting) umożliwia uzyskanie informacji o odległości do punktu przez dotknięcie go na wyświetlaczu, niezależnie czy jest to teren fairway, przeszkoda czy green. Funkcja GreenView umożliwia odpowiednie rozplanowanie greenu poprzez ręczne pozycjonowanie flagi w celu uzyskania dokładnej odległości. PinPointer to funkcja szczególnie przydatna podczas uderzeń typu blind shot. Mając dostęp do strzałki wskazującej dokładne miejsce greenu golfista może właściwie ustawić się do uderzenia.

Garmin Approach S6
Garmin Approach S6

W roku 2014 zegarek otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot. Jury uzasadniło swój werdykt następująco: „Każdy szczegół projektu Approach S6 został dokładnie przemyślany, a jego konstrukcja to idealne połączenie stylu i funkcjonalności.” Zegarek jest odporny na działanie wody do głębokości 50 metrów (klasa wodoszczelności 5ATM), a jego wytrzymała obudowa bez trudu zniesie podróż w golfowej torbie bez ryzyka uszkodzenia. Bateria zegarka zapewnia 10 godzin pracy w trybie pełnego wykorzystania modułu GPS, lub 14 tygodni w trybie zegarka.

Urządzenie Approach S6 wyposażono w technologię inteligentnych powiadomień (Smart Notification). Po sparowaniu z iPhone’em 4S lub nowszym modelem, bezpośrednio na ekranie zegarka dostępne są wiadomości tekstowe, e-maile oraz powiadomienia o nieodebranych połączeniach. Pozwala to na zachowanie dyskretnej łączności ze światem, podczas gdy smartfon jest bezpiecznie schowany w wózku lub torbie. W najbliższym czasie planowane jest uzyskanie kompatybilności funkcji Smart Notification z urządzeniami z systemem Android.

Approach S6 może również pełnić funkcję elektronicznej tablicy wyników, rejestrując i umożliwiając przeglądanie wyników i statystyk oraz ich udostępnianie. Nowością jest również obsługa punktacji handicap. Gracz może zapisywać w pamięci zegarka informacje o liczbie zagrań, puttów na partię, uderzeń typu GIR i uderzeń na fairwayu. Wprowadzone informacje można przejrzeć później na tablicy wyników i wydrukować.
Approach S6 jest kompatybilny z platformą Garmin Connect™ i aplikacją Garmin Connect Mobile, które umożliwiają udostępnianie, analizowanie i dzielenie się swoimi tablicami wyników oraz takimi danymi jak: uderzenia typu fairway hit, GIR, odległości i liczba puttów. Dostęp do danych z pola golfowego oraz szczegółowych informacji dla każdego dołka pozwala golfistom na dokładną analizę trendu gry, a w konsekwencji efektywną pracę nad poprawieniem swojej techniki.

Approach S6 jest dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 399 EUR. Urządzenie można nabyć w sklepach z profesjonalnym sprzętem golfowym oraz za pośrednictwem strony www.garmin.pl

źródło: Garmin

KanAutor |2014-07-03T10:32:17+02:003 lipca 2014 10:32|Kategorie: Gadżety, Inne, Nawigacje, Newsy|Tagi: , , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. golfhelp 25 lipca 2014 w 17:40 - Odpowiedz

    Zegarek Garmin Approach S6 jest juz dostepny w sklepie golfowym http://www.golfhelp.pl Zapraszamy!

  2. golfhelp 2 października 2015 w 09:52 - Odpowiedz

    [url]www.golfhelp.pl [/url] Zegarek Garmin S5 jest juz ostępny w sklepie golfowym http://www.Golfhelp.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.