Sprawdzamy jak myPhone Cube radzi sobie z codziennymi zadaniami. Jak już wcześniej wspomnieliśmy myPhone Cube jest pierwszym polskim smartfonem działającym pod kontrolą najnowszej wersji systemu operacyjnego Android – 4.4 KitKat. Ta wersja systemu operacyjnego Google jest dobrze dopracowana i pozwala w pełni wykorzystać możliwości telefonu. System został praktycznie w ogóle nietknięty przez producenta. Sprawnie działającego Androida doposażono jedynie w kilka aplikacji i widżetów, a także mniej, czy bardziej przyjaznych dla użytkownika zmian w Ustawieniach np. funkcji GPS. Jeśli czegoś nie znajdziemy wystarczy sięgnąć do prawie nieprzebranych zasobów sklepu z aplikacjami Google Play.


Do dyspozycji mamy pięć pulpitów. Aby przejść do kolejnych należy wykonać przesunięcie od jednej krawędzi bocznej ekranu do drugiej. Jeśli przeciągniemy w dół znajdującą sie na górnym pasku ekranu godzinę, nastąpi rozwinięcie okna. Pojawi się pole powiadomień. Po naciśnięciu przycisku Funkcje (ikona w prawym, górnym rogu rozwiniętego okna) pojawi się menu narzędzi, gdzie istnieje możliwość skonfigurowania i/lub podglądu podstawowych parametrów. Przeglądarka internetowa działa sprawnie, a wbudowane aplikacje spełniają z nawiązką potrzeby typowego użytkownika.


Na koniec tej części testu, kilka słów o wydajności urządzenia. O płynną pracę myPhone Cube ma zadbać chipset koncernu MediaTek MT6582M, z czterordzeniowym procesorem Cortex-A7, taktowanym z częstotliwością 1,3 GHz, wspomagany przez 1 GB pamięci RAM i układ graficzny Mali-400 MP. Wbudowana pamięć ma pojemność 4 GB, z czego do bezpośredniego zagospodarowania użytkownik dostaje niestety niecałe 1,8GB, o czym należy pamiętać, aby nie przeczytać zaskakujący komunikat o braku miejsca. Wielkość tę można bez najmniejszych problemów powiększyć, aby spróbować aplikacje instalować na dodatkowej pamięci. Smartfon wyposażony został, bowiem w gniazdo kart pamięci o maksymalnej pojemności 32 GB.


Przestrzeni na dane, aplikacje, gry i zdjęcia nie powinno, więc nikomu szybko zabraknąć. Poza mankamentem małej ilości pamięci, nie odnotowałem najmniejszych problemów ze stabilnością pracy smartfona. Wszystkie aplikacje bez wyjątku działały prawidłowo, otwieranie i zamykanie aplikacji, wszystko to funkcjonuje płynnie i bez zarzutu. Nie zdarzyły mi się usterki ani zawieszenia, nawet gdy smartfon, przy wymagających grach trochę podnosił temperaturę procesora. Sprzęt ten pozwala na uruchomienie większości gier dostępnych w sklepie Play. myPhone Cube pod względem wydajności daje sobie radę bardzo przyzwoicie i może służyć również, jako konsola do okazjonalnego pogrania w gry. Bardzo przyjemne, podczas testu było odtwarzanie materiałów filmowych, nawet o rozdzielczości Full HD, przeglądanie internetu oraz wszystkie inne rutynowe czynności wykonywane na smartfonie.

Wyniki badające moce obliczeniowe urządzeń mobilnych w programie Quadrant Standard Edition i AnTuTu Benchmark poniżej: