Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Firmy zyskują niezrównaną możliwość współpracy i produktywność dzięki nowemu inteligentnemu radiu firmy Motorola Solutions

Firmy zyskują niezrównaną możliwość współpracy i produktywność dzięki nowemu inteligentnemu radiu firmy Motorola Solutions

Motorola Solutions wprowadza na rynek smart radio – MOTOTRBO™ Ion z pełnym interfejsem Android, szerokopasmową transmisją danych i otwartym ekosystemem aplikacji.

Globalna pandemia zmusiła firmy do zmian i dostosowania działalności do zmieniających się wymagań i nowych wyzwań. Dla wielu z nich oznacza to większy nacisk na współpracę i produktywność, co wysuwa na pierwszy plan potrzebę prostej i niezawodnej komunikacji głosowej, wideo i danych, a także aplikacji, które zwiększają wydajność poszczególnych osób i zespołów. Firma Motorola Solutions ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek inteligentnego radiotelefonu biznesowego nowej generacji, który zapewnia łączność głosową, szerokopasmową transmisję danych i funkcje multimedialne, umożliwiając łączenie zespołów, informowanie o działaniach i sprawne funkcjonowanie firm.

 

Motorola Solutions MOTOTRBO Ion warehouse 3

 

Radiotelefon MOTOTRBO Ion wprowadza inteligentne dane w czasie rzeczywistym do procesów w przedsiębiorstwach. Jego w pełni otwarty ekosystem aplikacji dla systemu Android umożliwia bezproblemową integrację mobilnych aplikacji danych, na których  polegają branże komercyjne, takich jak te wykorzystywane do skanowania kodów kreskowych na poziomie klasy korporacyjnej, a także platform komunikacji zespołowej służących do przesyłania wiadomości, organizowania spotkań i udostępniania treści. Ponadto 13-megapikselowy aparat i 4-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości umożliwiają pracownikom dołączanie zdjęć do rozliczenia czasu pracy, korzystanie z czatu wideo do zdalnej diagnostyki oraz przeglądanie szczegółowych obrazów, schematów, diagramów, zdjęć i filmów. Upraszcza to zarządzanie urządzeniami i ich bezpieczeństwo, umożliwiając firmom przejście na korzystanie z jednego urządzenia, które oferuje prostotę i niezawodność radia z funkcją push-to-talk (naciśnij i mów) z dodatkowymi możliwościami smartfonu, skanera i tabletu.

 

„Solidna i niezawodna komunikacja głosowa ma pierwszorzędne znaczenie, gdy się pracuje w pobliżu głośnych urządzeń przemysłowych czy też w gorącym, zakurzonym, wilgotnym i mokrym środowisku pod ziemią” – powiedział David Sibthorpe, kierownik zakładu w firmie CPB Contractors, która otrzymała kontrakt na obsługę rozbudowy metra w Sydney, największego przedsięwzięcia transportu publicznego w Australii. „Nigdy nie jest to tak ważne, jak wtedy, gdy się pracuje w pobliżu 130-tonowego kombajnu chodnikowego i trzeba natychmiast powiedzieć operatorowi, żeby się zatrzymał. Smart radio MOTOTRBO Ion łączy niezawodną komunikację głosową z funkcjami obsługi danych, zapewniając szybki dostęp do cennych danych, takich jak rysunki poglądowe, internetowe formularze kontroli, prognozy pogody i aplikacje do obsługi wiadomości grupowych, a to wszystko pomaga pracownikowi osiągnąć większą wydajność w ciągu dnia pracy.”

 

Inteligentny radiotelefon MOTOTRBO Ion działa w standardzie DMR (Digital Mobile Radio), Wi-Fi, publicznych sieciach LTE i prywatnych sieciach szerokopasmowych. Jego konstrukcja umożliwia wyszukiwanie, śledzenie, biletowanie, skanowanie i współpracę w celu zwiększenia wydajności, zwłaszcza w branżach takich jak produkcja, transport, logistyka i hotelarstwo, które opierają się na pracownikach mobilnych. Dzięki niemu pracownicy lotnisk mogą koordynować bezpieczny i terminowy przepływ usług pasażerskich, kierowcy ciężarówek otrzymują ważne informacje o trasie za pośrednictwem cyfrowych zleceń roboczych, a pracownicy ochrony mogą przesyłać strumieniowo wideo w wysokiej rozdzielczości ze stadionów i parków rozrywki.

 

„Spędziliśmy tysiące godzin, słuchając naszych klientów korporacyjnych, obserwując ich potrzeby, aby rozumieć wymagania, jakie stawia przed nimi zwiększanie wydajności na każdym poziomie” – powiedział John Zidar, starszy wiceprezes, Global Enterprise & Channels, Motorola Solutions. „Każdego dnia mają oni do czynienia z niezliczonymi momentami, w których jasna komunikacja i współpraca jest niezbędna do bezpiecznego i efektywnego zarządzania zadaniami. Smart radio MOTOTRBO Ion to produkt, który tak zaprojektowaliśmy, aby spełniał ich unikatowe wymagania branżowe, dzięki czemu technologia wspiera pracownika, a nie odwrotnie.”

 

Motorola Solutions MOTOTRBO Ion dynamic

 

Inteligentny radiotelefon MOTOTRBO Ion został zaprojektowany z myślą o różnych środowiskach korporacyjnych. Podwójne mikrofony, wielkość głośników i inżynieria dźwięku zapewniają krystaliczną czystość i tłumienie szumów, co przekłada się na lepszą słyszalność, przewyższającą smartfony, zwłaszcza w głośnym otoczeniu. Dzięki niezmiernie wytrzymałej konstrukcji urządzenie jest odporne na trudne warunki pracy, kurz, wodę i wielokrotne upadki. Funkcje programowania i udostępniania w chmurze, zdalnej aktualizacji i monitorowania urządzeń w czasie rzeczywistym umożliwiają firmom wdrażanie i utrzymywanie floty urządzeń radiowych przy minimalnym nakładzie pracy i przestojach.Autor |2021-01-27T12:34:33+01:0027 stycznia 2021 12:34|Kategorie: Motorola, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.