Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony-Motorola: nowe radiotelefony TETRA z serii MTP3000

Motorola: nowe radiotelefony TETRA z serii MTP3000

Motorola Solutions zaprezentowała nowe produkty ze swojej oferty TETRA (TErrestrial Trunked Radio): serię radiotelefonów przenośnych MTP3000. Trzy nowe modele z serii MTP3000: MTP3100, MTP3200 i MTP3250, będące odpowiedzią na oczekiwania użytkowników poszukujących bezpieczeństwa i niezawodności, wyznaczają nowe standardy dzięki wyższej jakości dźwięku, zasięgu, wytrzymałości i wygodzie użytkowania.

Radiotelefony MTP3000 oferują najwyższą czułość odbiornika radiowego na rynku (wzrost o -2dB w porównaniu z wszystkimi istniejącymi radiotelefonami TETRA), co przekłada się na 14-procentowy wzrost zasięgu i 30-procentowe zwiększenie pokrycia sieci w porównaniu ze specyfikacją European Telecommunications Standards Institute (ETSI).¹ Serię MTP3000 zaprojektowano tak, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku za sprawą optymalnego poziomu głośności i klarowności głosu oraz specjalnego systemu mikrofonowego, co gwarantuje , że użytkownicy słyszą i są słyszani nawet w najbardziej hałaśliwych środowiskach.

KLUCZOWE INORMACJE

 • Zwiększona czułość i rzeczywista moc wyjściowa 1,8W zapewniają optymalny zasięg, polepszają łączność w budynkach i zwiększają bezpieczeństwo użytkowników.
 • Terminale są wyposażone w dwa pokrętła sterujące, jedno do ustawiania głośności, a drugie do wybierania grup rozmówców. Sposób ich użycia przypomina korzystanie z radiotelefonu analogowego, co ułatwia użytkownikom przejście z komunikacji analogowej na cyfrową. Pozwala też na łatwą obsługę radiotelefonu noszonego poza zasięgiem wzroku (na przykład z tyłu paska).
 • Seria MTP3000 posiada szybkie i wytrzymałe złącze boczne spełniające normę IP55, które umożliwia podłączanie i odłączanie akcesoriów w niespełna dwie sekundy.
 • Rodzina MTP3000 jest w pełni obsługiwana przez system Integrated Terminal Management Motoroli, który umożliwia organizacjom efektywne zarządzanie flotą radiotelefonów.
 • Podobnie jak wszystkie radiotelefony Motoroli, seria MTP3000 oferuje intuicyjny interfejs użytkownika i pomyślnie przeszła testy jakości oraz przyspieszonej eksploatacji.
 • Rodzina radiotelefonów MTP3000 posiada ulepszony wyświetlacz, który automatycznie dopasowuje się do zewnętrznych warunków oświetlenia.
 • Terminale z serii MTP3100, MTP3200 i MTP3250 można zamawiać już teraz.

Motorola MTP3100
Motorola MTP3100

MTP3100 :

 • Seria MTP3100 to urządzenia klasy podstawowej przeznaczone dla instytucji, które chcą wykorzystać zalety technologii TETRA, ale nie potrzebują zaawansowanej komunikacji ani funkcji udostępniania danych, które wymagałyby klawiatury. Przykłady zastosowań: utrzymywanie kontaktu między patrolami bezpieczeństwa a przełożonymi, koordynacja działań zespołów konserwacyjnych w dużych zakładach przemysłowych lub przetwórczych.

MTP3200:

 • Model MTP3200 oferuje niezawodną komunikację użytkownikom pracującym w środowiskach wymagających zachowania szczególnej ostrożności, którzy chcą używać radiotelefonu w połączeniu z innymi urządzeniami do przetwarzanie danych, w celu np. przeszukiwania baz danych oraz współdzielenie informacji podczas działań terenowych.
 • Przykłady zastosowań: nadzorowanie i śledzenie służb bezpieczeństwa publicznego podczas reakcji na incydenty, udostępnianie bieżących informacji z centralnej bazy danych policjantom na patrolu, a także skuteczniejsza ochrona zespołów inspekcyjnych z branży naftowo-gazowej, które przebywają w niebezpiecznych instalacjach chemicznych lub produkcyjnych o wysokim poziomie hałasu.
 • MTP3200 obsługuje łączność Bluetooth, co zwiększa elastyczność operacyjną i wydajność personelu terenowego, umożliwiając podłączanie bezprzewodowych akcesoriów oraz skanerów, drukarek i mobilnych urządzeń komputerowych.
 • Radiotelefony są wyposażone w odbiorniki GPS, co umożliwia śledzenie personelu podczas operacji terenowych w trudnych dzielnicach lub niebezpiecznych środowiskach przemysłowych.


MTP3250:

 • Oprócz wspomnianych wyżej funkcji radiotelefon MTP3250 posiada pełną klawiaturę dla bardziej zaawansowanych użytkowników, umożliwiając komunikację i współpracę między zespołami dowodzenia a personelem terenowym. Urządzenie idealnie nadaje się do utrzymywania bieżącego kontaktu między oficerami straży pożarnej a członkami zespołu podczas ewakuacji płonącego budynku, do bezpiecznej wymiany informacji o podejrzanym podczas pościgu policyjnego, a także do operacji bezpieczeństwa publicznego, w których członkowie zespołów ratowniczych muszą podejmować błyskawiczne decyzje w skrajnie trudnych warunkach, jednocześnie utrzymując stały kontakt z centrum zarządzania kryzysowego.
 • Do najważniejszych funkcji, które zwiększają efektywność misji i bezpieczeństwo użytkowników, należą:
  • Usługa Radio Messaging Service dla użytkowników, którzy chcą raportować swój status przez radiotelefon.
  • Funkcja Call Out, która umożliwia operatorom wysłanie wiadomości z gwarantowaną odpowiedzią.
  • Pełna obsługa telefonii, dzięki której radiotelefon umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych użytkownikom sieci TETRA.

źródło: Motorola

KanAutor |2012-06-25T13:48:37+02:0025 czerwca 2012 13:48|Kategorie: Motorola, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

 1. Jose 25 czerwca 2012 w 23:07 - Odpowiedz

  Więcej o samym systemie TETRA na portalu [url]http://tetraforum.pl/ [/url]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.