Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Microsoft, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-Platforma SAS Viya dostępna na Microsoft Azure Marketplace

Platforma SAS Viya dostępna na Microsoft Azure Marketplace

Platforma analityczna SAS® Viya® została udostępniona w modelu pay-as-you-go na platformie Microsoft Azure Marketplace. W takim trybie klient płaci tylko za realne wykorzystanie usługi. A zatem jest to rozwiązanie dopasowane kosztowo do potrzeb konkretnego użytkownika.

SAS Viya na platformie Microsoft Azure zapewnia klientom na całym świecie dostęp do podstawowych funkcji analitycznych związanych z eksploracją danych, uczeniem maszynowym i wdrażaniem modeli. Zawiera kompleksowy pakiet szkoleń i samouczków, który umożliwia użytkownikom szybkie rozpoczęcie pracy z narzędziem.

 

Z badań IDC wynika, że wykorzystanie narzędzi analitycznych w chmurze jest coraz popularniejsze, a do 2024 roku dorówna skali stacjonarnych wdrożeń analityki. – SAS Viya to jedna z najbardziej wszechstronnych platform analitycznych dostępnych obecnie na rynku – ocenia Dan Vesset, Group Vice President, Analytics and Information Management w IDC. – Kluczowe znaczenie dla użytkowników mają możliwości tego rozwiązania w zakresie obsługi pełnego cyklu analitycznego, od eksploracji danych do opracowania modelu, który jest od razu gotowy do użycia za pośrednictwem Microsoft Azure Marketplace. Usługa oferuje wsparcie i szkolenia, które zapewniają sprawną pracę z narzędziem w każdej organizacji.

 

Wszechstronny dostęp i szerokie możliwości

SAS Viya została zaprojektowana w taki sposób, aby dać możliwość samodzielnego przeprowadzania analiz różnym grupom użytkowników w organizacji. Dzięki dostępności SAS Viya na Microsoft Azure, użytkownicy będą mieli dostęp do pełnego zestawu narzędzi, który obejmuje SAS Visual Analytics, SAS Visual Statistics, SAS Visual Data Mining and Machine Learning oraz SAS Model Manager.

Platforma oferuje zarówno opcję programowania, jak i modele low-code oraz no-code – wszystko w jednym interfejsie wizualnym, aby pozwolić użytkownikom o każdym poziomie umiejętności korzystać z rozbudowanych algorytmów sztucznej inteligencji. SAS Viya obsługuje także języki open source, np. Python i R, w związku z czym eksperci data science mogą kodować z użyciem preferowanych przez siebie języków i technik.

 

To nowy dzień dla SAS

Jim Goodnight, CEO SAS,  powiedział, że dostęp do SAS Viya w Microsoft Azure Marketplace to szybki i łatwy dostęp do analitycznej mocy SAS:

 

– Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować klientom nową, wygodną formę dostępu do SAS Viya, jednocześnie zapewniając im pełen pakiet zaawansowanych możliwości analityki, który nasi użytkownicy już znają i doceniają. Od wielu lat rozwijamy kompleksową platformę opartą o AI, która zapewnia realizację pełnego cyklu analitycznego. Projektujemy nasze oprogramowanie w taki sposób, aby było najszybsze i najbardziej wydajne. A teraz klienci zyskują dostęp do tych możliwości za pomocą kilku kliknięć w Microsoft Azure Marketplace – podkreśla Goodnight.

 

 

SAS Viya w praktyce

– Zaangażowanie w innowacje w chmurze i w AI ma kluczowe znaczenie dla sukcesu naszych klientów, niezależnie od tego, czy budują proste raporty, czy opracowują zaawansowane rozwiązania, aby sprostać krytycznym wyzwaniom biznesowym. Naszym celem jest udostępnienie SAS Viya jak największej liczbie użytkowników w organizacji, bez względu na ich kompetencje techniczne i merytoryczne czy preferowany język programowania – wyjaśnia Bryan Harris, Executive Vice President and Chief Technology Officer w SAS.

 

Z platformy korzystają analitycy biznesowi, eksperci data science, użytkownicy biznesowi oraz kadra zarządzająca. Viya przydaje się w codziennej pracy organizacjom ze wszystkich branż. Narzędzie stosuje bioMérieux, światowy lider w dziedzinie diagnostyki in vitro, przetwarzając dane dotyczące opieki zdrowotnej w amerykańskich szpitalach i referencyjnych laboratoriach. Czołowy fiński bank, S-Bank, dzięki SAS Viya zwiększa szybkość i wydajność procesów dzięki współpracy działów biznesowych i analitycznych. Również Narodowy Bank Grecji wykorzystuje omawiane rozwiązanie pod kątem obniżania kosztów, udoskonalania procesów i poprawy wydajności instytucji.

 

SAS i Microsoft

Dostępność SAS Viya na Microsoft Azure Marketplace jest kolejnym przykładem zacieśniania współpracy pomiędzy firmami. Bliska kooperacja obydwu przedsiębiorstw rozpoczęła się w 2020 roku, a w 2022 SAS zdobył tytuł Partnera Roku Microsoft. Firma została wyróżniona za innowacyjne wdrożenia rozwiązań dla klientów oparte na technologii Microsoft.Autor |2022-10-10T12:00:06+01:0010 października 2022 12:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Microsoft, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.