Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Inne, Microsoft, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia, Zdrowie-Gemini Polska tworzy rodzimy system e-zdrowia

Gemini Polska tworzy rodzimy system e-zdrowia

Technologie chmurowe, takie jak Microsoft Azure czy Power BI usprawniają procesy biznesowe, analityczne, operacyjne i logistyczne w Gemini Polska. Dzięki kompleksowej strategii cyfryzacji firma realizuje swój wkład w budowę polskiego systemu e-zdrowia. To efekty podpisanego w maju tego roku porozumienia z Microsoft.

Oczekiwania pacjentów w Polsce ciągle się zmieniają. Jest to szczególnie widoczne dzisiaj, w dobie pandemii, gdy wiele spraw i czynności przeniosło się do sfery online. Jak wskazuje raport KPMG z 2020 r. „Doświadczenia klientów w nowej rzeczywistości”, 91 proc. konsumentów deklaruje, że po pandemii nadal będzie robić zakupy w Internecie. Dlatego wykorzystanie technologii w biznesie jest dzisiaj niezbędnym elementem obecności na rynku. Nie ma już odwrotu od cyfryzacji, a firmy chcące spełnić nowe oczekiwania Polaków, muszą wdrażać cyfrowe rozwiązania i digitalizować procesy biznesowe i produkcyjne. W myśl tej zasady spółka Gemini Polska realizuje kompleksową strategię cyfryzacji z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych.

 

„Technologia jest niezbędna w dzisiejszym świecie. Pacjenci oczekują prostoty i łatwości w dostępie do usług czy produktów. Analizy rynku dotyczące zachowań pacjentów dowodzą, że powinniśmy zainwestować w zespół informatyczny i technologie” – powiedział Patryk Dolewa Dyrektor ds. Technologii i Transformacji w Gemini Polska.

 

Budowa ekosystemu e-zdrowia w Polsce

Gemini Polska realizuje kompleksową strategię digitalizacji i przyczynia się do budowy polskiego ekosystemu e-zdrowia. W maju br. Gemini Polska podpisała strategiczne porozumienie z Microsoft, aby rozszerzyć dotychczasową, pięcioletnią współpracę. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy organizacja przeszła kompleksowy program transformacyjny, który objął wdrożenie nowego systemu e-commerce, innowacyjny mechanizm rezerwacji leków, platformę Business Intelligence, środowisko Office 365 dla wszystkich pracowników, jak również rozbudowę zasobów IT o dodatkowe centrum danych oraz rozwiązania chmurowe Azure.

 

 

„Od pięciu lat współpracujemy z Microsoft. Ta współpraca daje nam dostęp do najnowocześniejszych technologii, a także partnerów, którzy oferują innowacyjne rozwiązania. Te elementy pozwalają nam, jako Gemini, tworzyć innowacyjne usługi, dające korzyści” – zauważył Patryk Dolewa.

 

Firma skupiła swoje wysiłki na optymalizacji procesów wewnętrznych, uproszczeniu codziennej komunikacji oraz bezpieczeństwie wykorzystywanych rozwiązań. Dlatego zdecydowano się na Power BI i Microsoft Azure – rozwiązania, które umożliwiają bieżące monitorowanie parametrów biznesowych oraz prowadzenie szczegółowej analityki, co z kolei przekłada się na usprawnienie działalności operacyjnej i logistycznej.

 

„Jako Clouds on Mars, wspólnie z zespołem Gemini stworzyliśmy zaawansowane rozwiązania analityczne skutecznie wspierające codzienny biznes. Poprzez dostarczanie kluczowych informacji, umożliwiamy podejmowanie skuteczniejszych i szybszych decyzji, zarówno tych operacyjnych, jak i tych nadających kierunek całej organizacji. Bardzo się cieszę, że jako strategiczny partner Gemini, także Clouds On Mars może mieć swój aktywny udział w transformacji sektora farmaceutycznego w Polsce. Innowacyjność Gemini w połączeniu z technologią Microsoft i naszym doświadczeniem w analityce na pewno przyniosą ogromną korzyść końcowym odbiorcom” – mówi Marcin Stryjczak, Sales Director, Clouds on Mars.

 

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Najwyższe standardy bezpieczeństwa zapewnia zastosowana przez Gemini Polska chmura branżowa, czyli Microsoft Cloud for Healthcare – to specjalnie przygotowane rozwiązania, stworzone z myślą o wyjątkowych uwarunkowaniach sektora zdrowia, które zaspokajające najważniejsze potrzeby placówek opieki zdrowotnej.

 

„Gemini Polska już od pięciu lat wyznacza kierunek cyfryzacji polskiego sektora farmaceutycznego, z sukcesem budując rodzimy system e-zdrowia oraz dołączając do grona innowatorów Polskiej Doliny Cyfrowej. Cieszymy się, że możemy pomóc w tej zmianie, dostarczając najwyższej jakości rozwiązania, idealnie dostosowane do potrzeb tak wymagającej branży. Rozwiązania chmurowe Microsoft nie tylko chronią wrażliwe dane pacjentów, ale także zapewniają zgodność ze zmieniającymi się przepisami i regulacjami, zapewniając ciągłość biznesową i wysoki poziom zaufania pacjentów” – powiedział Tomasz Jaworski, Dyrektor Transformacji Cyfrowej Sektora Publicznego, Microsoft.

 

Kompleksowa strategia cyfryzacji i wykorzystanie dopasowanych do branży rozwiązań chmurowych sprawiają, że Gemini Polska staje się pionierem innowacyjności w sektorze farmaceutycznym.

 

„Dzięki analityce możemy być bardziej konkurencyjni oraz mieć lepszą i bardziej dopasowaną do potrzeb pacjentów ofertę” – podsumował Patryk Dolewa Dyrektor ds. Technologii i Transformacji w Gemini Polska.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.