Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony-Jesienna aktualizacja Windows 10 Creators Update oraz zestawy Rzeczywistości Mieszanej Windows

Jesienna aktualizacja Windows 10 Creators Update oraz zestawy Rzeczywistości Mieszanej Windows

Choć kalendarzowa jesień trwa od prawie miesiąca, to dla fanów technologii Microsoft zaczyna się właśnie teraz. Zainauguruje ją wyczekiwana przez twórców aktualizacja Windows 10 Creators Update, a wraz z nią – nowe urządzenia Rzeczywistości Mieszanej Windows (Windows Mixed Reality) oraz Surface Book 2, które zadebiutują na rynku i odsłonią pełnię możliwości systemu operacyjnego Microsoft.


Od początku istnienia system Windows 10 był rozwijany z myślą o maksymalnym dopasowaniu go to potrzeb użytkowników. Firmie Microsoft zależy bowiem na tym, aby osoby korzystające z jej rozwiązań i urządzeń mogły realizować swoją potrzebę tworzenia, a w rezultacie: zmieniać otacząjącą je rzeczywistość.

Windows 10 Creators Update – co nowego w aktualizacji (wideo)

Debiutująca dzisiaj jesienna aktualizacja Windows 10 Creators Update, wprowadza szereg nowych możliwości dla użytkowników. Wśród nich znajdują się m. in.: Rzeczywistość Mieszana Windows, wizualizacje 3D, ulepszone możliwości streamowania gier komputerowych oraz przetwarzanie obrazów i filmów w prawdziwe perełki, przypominające nam o pięknych momentach w naszym życiu. Wszystkich nowości związanych z jesienną aktualizacją Windows 10 można doświadczyć na najnowszych urządzeniach z systemem Windows 10, a także na wprowadzanych na rynek zestawach do Rzeczywistości Mieszanej Windows (Windows Mixed Reality headsets).

Jesienna aktualizacja Windows 10 Creators Update

Jesienna aktualizacja Windows 10 pełna jest innowacyjnych rozwiązań. Przede wszystkim; zupełnie nowe możliwości zyskała funkcja Windows Ink. Od teraz możliwa jest już praca bezpośrednio na plikach PDF. Nowością jest także funkcja Find my Pen, dzięki której użytkownicy będą mogli szybko znaleźć swoje pióro i zacząć pracę. Doczekamy się również poprawek w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania prywatnością naszych danych, a także nowych funkcji związanych z ułatwieniami dostępu, w tym m.in. funkcji kontroli wzroku Eye Control

Rzeczywistość Mieszana Windows dla każdego

Wraz z jesienną aktualizacją Windows 10 Creators Update każdy z nas uzyska realny wpływ na tworzenie Rzeczywistości Mieszanej. Microsoft chce bowiem nie tylko usprawniać komunikację pomiędzy ludźmi, lecz także dać im narzędzia, pozwalające wyzwolić ich pomysłowość z ekranów komputerów i przełożyć pomysły na otaczającą rzeczywistość, przekraczając barierę między tym, co oglądamy na komputerze, a tym, co realnie widzimy.

Do tej pory wszelkie praktyczne wykorzystanie mieszanej rzeczywistości wymagało z reguły użycia domowego zestawu, ściśle powiązanego z konkretnym miejscem i dostępnością do kamer. Od teraz będzie inaczej: mieszaną rzeczywistość użytkownik będzie mógł zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Partnerzy Microsoft – firmy Acer, Dell, HP i Lenovo – stworzyli przenośne zestawy Rzeczywistości Mieszanej Windows, wyposażone w zaawansowane czujniki ruchu. Ceny tych urządzeń, które dostępne będą w sprzedaży w Microsoft Store oraz na stronie Microsoft.com, rozpoczynają się już od 399 dolarów. Najbardziej innowacyjny zestaw Rzeczywistości Mieszanej Windows (Windows Mixed Reality headset) został zaprojektowany przez firmę Samsung – to Samsung HMD Odyssey, który będzie dostępny na rynku od 6 listopada.

Jesienna aktualizacja Windows 10 Creators Update uwzględnia również aplikację Mixed Reality Viewer, umożliwiającą podgląd treści zaprojektowanych z myślą o rzeczywistości mieszanej. Dzięki kamerze, w którą wyposażony jest dzisiaj praktycznie każdy komputer, rzeczywistość mieszana wpisuje się niejako w naszą rzeczywistość, czyli w to, jak widzimy świat: obiekty 3D stapiają się i mieszają z otoczeniem użytkownika, otwierając zupełnie nowy wymiar w świecie, w którym żyjemy.

Innowacyjność rozwiązań i zestawów do Rzeczywistości Mieszanej Windows (Windows Mixed Reality) idzie w parze z ich dostępnością oraz przystępną ceną. Świat stopniowo odkrywa dziś możliwości płynące z mieszanej rzeczywistości. Użytkownicy mogą już cieszyć się wirtualnymi podróżami, koncertami na żywo, sportowymi rozgrywkami, a także wyjątkowymi doznaniami w grze komputerowej – i odczuwać je wszystkie tak, jak nigdy przedtem: we własnym domu, na kanapie, z dostępem do ponad 20 tysięcy aplikacji w Sklepie Windows.

3D poszerza możliwości każdego z nas

Rewolucja, jaką niesie ze sobą popularyzacja 3D, stanie się kolejnym krokiem milowym w obszarze ludzkiej produktywności. Już teraz kolejne generacje komputerów daleko wykraczają poza dotychczasowy świat 2D. W końcu to właśnie trój-wymiar jest najbardziej reprezentatywnym odzwierciedleniem świata, w którym żyjemy – pozwala rozwijać nasze zdolności pojmowania, uczenia się i przyswajania wiedzy.

Dzięki jesiennej aktualizacji technologia 3D trafi pod strzechy. Twórcą i kreatorem świata 3D może stać każdy z nas. Przykładem niech będzie Microsoft Paint: co miesiąc korzysta z niego już ponad 100 milionów osób na całym świecie. Teraz – dzięki popularyzacji technologii 3D – każdy będzie mógł tworzyć obiekty trójwymiarowe. To jednak nie wszystko: poza kreacją możliwe stanie się przenoszenie trójwymiarowych obrazów do prezentacji PowerPoint czy dokumentów Word. To idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów i pracowników naukowych.

Granie stało się jeszcze bardziej interaktywne

Dlaczego granie jest dzisiaj jedną z najpopularniejszych rozrywek na świecie? Ponieważ jest niesamowicie interaktywne. Niemały w tym udział ma system Windows 10, z którego korzysta już ponad 200 milionów aktywnych graczy.

Wraz z rozwojem e-sportu, coraz więcej osób bacznie ogląda również rozgrywki gamingowe. To dla nich firma Microsoft udostępnia teraz narzędzie Mixer – interaktywną usługę transmisji rozgrywek w czasie rzeczywistym. Dzięki niej fani gamingu mogą już nie tylko kibicować, lecz także stać się częścią e-sportowych emocji, dołączając do trwającego streamingu lub tworząc własny. Tryb Gry pozwoli również deweloperom na uzyskanie dostępu do pełnej mocy obliczeniowej komputera, dzięki czemu gry powstałe w środowisku Windows dostarczą graczom jeszcze większych wrażeń.

Kolejnym krokiem firmy Microsoft w kierunku środowiska graczy jest zaplanowana na 7 listopada prezentacja Xbox One X, najpotężniejszej konsoli gamingowej na świecie, stworzonej z myślą o graniu w jakości 4K.

Zatrzymaj wspomnienia

Z aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10 korzysta dziś ponad 250 milionów użytkowników na świecie. Dzięki jesiennej aktualizacji Windows 10, zdjęcia i filmy będą jeszcze piękniejsze! Co więcej – będą mogły wyglądać dokładnie tak, jak chce tego sam użytkownik. Od teraz można je edytować na różne sposoby, m. in. poprzez intuicyjne tworzenie z nich kolaży, wkomponowanie muzyki, efektów i przejść znanych z kinowych hitów, a nawet dodanie efektów i obiektów 3D. Wspomnienia z wakacji albo z wyjątkowego wydarzenia w naszym życiu nabiorą teraz zupełnie nowego znaczenia. Przykładowo: dzięki funkcjom 3D obiekty na zdjęciach będą mogą nabrać dynamiki i stać się ruchome.

źródło: Microsoft

KanAutor |2017-10-17T15:21:03+01:0017 października 2017 15:21|Kategorie: Microsoft, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. gosc 17 października 2017 w 15:08 - Odpowiedz

    „7 listopada prezentacja Xbox One X” raczej premiera

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.