Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-CShell i Continuum nowym pomysłem Microsoftu na mobilnego Windowsa

CShell i Continuum nowym pomysłem Microsoftu na mobilnego Windowsa

Według najnowszych informacji Microsoft ma w planach zaprezentować nowego smartfona w przyszłym roku. Gigant z Redmond szykuje odświeżone podejście do mobilnego wydania Windowsa – tryb Continuum i powłoka CShell pozwolą na użycie tego samego interfejsu zarówno w smartfonach, jak i tabletach, laptopach i pecetach.


Najbardziej zauważalną nowością byłoby nowe menu Start w smartfonach, które miałoby wyglądać identycznie jak w desktopowym odpowiedniku systemu operacyjnego Microsoftu. Nowe menu oferowałoby duże kafelki Live oraz menu kontekstowe z taką samą funkcjonalnością jak w klasycznym Windowsie. Podobne zmiany zastosowane będą w ustawieniach telefonu – windowsowe „Centrum akcji” wyglądałoby tak samo na smartfonie, jak na komputerze osobistym. Wraz z obsługą aplikacji w bazie programistycznej Win32 takie rozwiązanie pozwoliłoby na zachowanie tego samego doświadczenia użytkownika pomiędzy różnymi typami urządzeń.


Nowa powłoka będzie funkcjonować w połączeniu z trybem Continuum, w zasadzie zapewniając jego sprawne działanie. Dzięki temu trybowi możliwe jest podłączenie smartfona lub tableta do większego ekranu i używanie desktopowych wersji aplikacji. Najnowszy smartfon Windowsa ma być wyposażony w nową implementację Continuum – możliwa będzie projekcja obrazu na płaską powierzchnię, na przykład na biurko.

Źródło: windowscentral.com

Tomasz

Autor |2017-06-07T18:20:50+02:007 czerwca 2017 18:20|Kategorie: Microsoft, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.