Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony-Windows 10 działa i ma się dobrze

Windows 10 działa i ma się dobrze

29 lipca na rynek trafiła najnowsza odsłona systemu operacyjnego Microsoft Windows 10. Jak wielkie było oczekiwanie na nowy system giganta z Redmond, niech świadczy to, że po 24 godzinach od premiery system zainstalowano na 14 milionach urządzeń.


Windows 10 to pierwszy krok w kierunku ery komputerów jeszcze bardziej osobistych. Wizja ta ukształtowała prace nad Windows 10, które miały na celu przeniesienie Windows z pojedynczego urządzenia — komputera PC — do świata bardziej mobilnego, naturalnego i zakorzenionego w zaufaniu. Uważamy, że potrzebujecie nie tylko mobilnych urządzeń, ale również mobilnych wrażeń. Technologia nie może wchodzić Wam w drogę, a aplikacje, usługi i treść powinny podążać za Wami z urządzenia na urządzenie, niezauważalnie i bezproblemowo. W połączonym siecią i transparentnym świecie kładziecie duży nacisk na swoją prywatność — podobnie jak my. Dlatego wszystko, co robimy, ma na celu zapewnić Wam kontrolę — bo jesteście naszymi klientami, nie naszym produktem.

Uważamy też, że interakcje z technologią muszą być równie naturalne, jak kontakty z ludźmi — powinno wystarczyć odpowiednie słowo, gest, a nawet spojrzenie w odpowiednim czasie. Koncepcje te kierowały naszą pracą, a dzisiaj zobaczyliście, jak stają się rzeczywistością.” – pisze na blogu Terry Myerson, wiceprezes Microsoft.

Bezpłatna aktualizacja systemu

Użytkownicy systemu Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.1, którzy zdecydowali się na przejście na nową wersję systemu w przeciągu roku od premiery, nie muszą płacić za nią ani złotówki. Upgrade systemu jest całkowicie darmowy, tak jak i wszelkie aktualizację jakie kiedykolwiek będą dostępne na urządzenia z tym właśnie systemem. Wystarczy tylko zarezerwować nowy system i czekać na odpowiedź od producenta czy zamiana na Windows 10 jest możliwa!

Windows 10 i jeszcze większe możliwości

Najnowszy system od Microsoftu wprowadzi kilka nowych, niestosowanych poprzednich systemach technologii. Przykładem jest nowy, cyfrowy asystent, który pozwoli na wykonywanie zadań na wszystkich urządzeniach z Windowsem 10 jednocześnie. Cortana, bo taką nazwę nosi cyfrowy asystent, uczy się indywidualnych preferencji użytkownika by dostęp do informacji i rozwiązań był jeszcze szybszy. Kolejną nowością jest system Windows Hello, który wita użytkownika wymawiając jego imię i nazwisko. Pozwala to również logowanie się do komputera bez konieczności podawania hasła. Jest to możliwe dzięki biometrycznemu uwierzytelnianiu. Dodatkowo, poza oczywiście klasycznym operowaniu systemem za pomocą myszy i klawiatury, możemy wydawać polecenia przy pomocy głosu, gestów czy pisma.

Nowa przeglądarka Microsoft Edge została zaprojektowana tak by korzystanie z sieci internetowej było jeszcze przyjemniejsze. Dzięki wbudowanym opcją pisania, udostępniania praca na następcy Microsoft Explorer daje więcej swobody, a tryb czytania pozwala na skupienie się na najważniejszych treściach. Microsoft Edge to szybka przeglądarka, która ma zostawić lepsze wrażenie niż swój poprzednik. Dzięki Continuum mamy możliwość przełączania się z tabletu na komputer PC i odwrotnie. Ułatwiająca życie funkcja będzie również dostępna na telefony z systemem od giganta z Redmond. aplikacja Xbox Live z Xbox One dostarczana jest nie tylko na komputery z „10”, ale także na tablety. Dzięki takiemu zastosowaniu, użytkownik może komunikować się z innymi graczami za pomocą komputerów PC i konsol Xbox One podczas rozgrywki, a także dzielić się zapisem gameplay’a przy wykorzystaniu Game DVR.

Powrót do korzeni

Menu Start powrócił! Pominięty w Windows 8, kultowy przecież już pasek menu startu znowu zaszczycił nas swoją obecnością w najnowszym systemie. Menu pozwala nie tylko na wyszukiwanie pożądanych aplikacji, ale także możemy go dostosować do siebie i swoich potrzeb. Dostępna jest również zakładka „ulubione”.

Nad bezpieczeństwem naszego urządzenia czuwa Windows Defender. Darmowa zapora chroni nasz komputer przed złośliwym oprogramowaniem i zapewnia nam aktualizację przez całkowity cykl wsparcia urządzenia.

Windows 10 to kolejna generacja systemu Windows, zaprojektowana by wspomagać Was w tworzeniu wielkich rzeczy” – oznajmił Terry Myerson, Corporate Vice President w firmie Microsoft. „Windows 10 pokazuje naszą wizję bardziej osobistego korzystania z komputera, zdefiniowaną przez zaufanie do tego jak chronimy i szanujemy Wasze dane osobowe; mobilność pracy pomiędzy Waszymi urządzeniami i naturalnymi interakcjami z urządzeniami opartymi na systemie Windows, wliczając w to głos, dotyk, pismo i hologramy.”

źródło: Alsen.pl

KanAutor |2015-08-19T13:13:50+01:0019 sierpnia 2015 13:13|Kategorie: Microsoft, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. KarolSk 19 sierpnia 2015 w 16:43 - Odpowiedz

  Cóż…zainstalowałem, po czym odinstalowałem bo się okazało, że producent mojego laptopa nie będzie wspierał Win 10. Co gorsza, po uruchomieniu opcji powrotu do Win 7, system się całkowicie posypał i miałem zabawę z jego instalacją od początku. Trudno więc być entuzjastą Win 10. No i te zapisy w polityce prywatności…bardzo podejrzane…

  • guma 20 sierpnia 2015 w 06:33 - Odpowiedz

   Ja wytrzymałem 4 dni i powróciłem do 7. Niestety prawdą jest, że mikroszit zainstalował „pocałunek śmierci”… po powrocie 3/4 programów nie działało w ogóle lub były problemy 🙁

 2. Fobs 19 sierpnia 2015 w 18:12 - Odpowiedz

  Dzisiaj zaktualizowałem z 7 do 10. Ogólnie jestem zadowolony, chociaż nie ma jakiejś rewolucji. Zostawiam 10.

 3. dragon22 19 sierpnia 2015 w 20:33 - Odpowiedz

  generalnie – używam wersji preview i jest naprawdę spoko

 4. Go 20 sierpnia 2015 w 08:54 - Odpowiedz

  System ogólnie spoko tyko wczoraj w nocy zainstalowałem jakąś aktualizacje i już nie mogłem uruchomić komputera…. niebieski ekran z informacjami o narzędziach przywracania itp.

  Na szczęście mam 10 na USB i dziś spróbuje ją postawić na nogi….

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.