Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Apple, Internet, Microsoft, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony-Cortana oficjalnie zapowiedziana na iOS i Androida (wideo)

Cortana oficjalnie zapowiedziana na iOS i Androida (wideo)

Microsoft oficjalnie zapowiedział, że jego wirtualna asystentka Windows Phone, trafi również na smartfony konkurencji – platformie Android oraz iOS. Firma z Redmond nie ukrywa jednak, że to wersja dla Windowsa 10 będzie najatrakcyjniejszym wyborem.


Plotki o tym, że wirtualny asystent Microsoftu trafi na Androida oraz iOS’a pojawiały się już od jakiegoś czasu. Teraz już oficjalnie wiadomo, że użytkownicy Androida Cortany mogą spodziewać się pod koniec czerwca 2015. W przypadku iOS’a data ta została określona na końcówkę roku 2015.


Windows 10 zostanie wyposażony w aplikację, która pomoże użytkownikom smartfonów połączyć je z komputerem. Nie tylko urządzenia z Windows Phone, ale również te z Androidem i iOS-em. Narzędzie to ma przede wszystkim służyć do szybkiego wyszukiwania informacji za pomocą komend głosowych, ale również ustawiania przypomnień czy po prostu zadawania pytań. Nie zabraknie jednak pewnych ograniczeń w przypadku obu zapowiedzianych wersji, ze względu na specyfikację systemu. Obie wersje, z uwagi na brak technicznych możliwości, nie będą mogły otwierać aplikacji, zmieniać ustawień telefonu czy reagować na polecenie „Hej, Cortana”.


Całość współpracować będzie z nową funkcją dla systemu Windows 10 o nazwie Phone Companion, która pozwoli na integrację urządzeń mobilnych pracujących na dowolnym systemie z Windowsem 10. Aplikacja Phone Companion będzie wbudowana w Windows 10 i będzie ona instruować użytkowników jak synchronizować dane między naszym komputerem a telefonem z Windows Phone, Androidem i iOS-em.

Więcej informacji na ten temat: blogs.windows.com

KanAutor |2015-05-27T05:52:54+01:0027 maja 2015 05:52|Kategorie: Android, Aplikacje, Apple, Internet, Microsoft, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. yes 27 maja 2015 w 06:32 - Odpowiedz

    Czy ktoś to używa? Sprawdza się?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.