Jesteś tutaj:-, Inne, Microsoft, Newsy, Oprogramowanie-Artifex Mundi gra na Windows Phone

Artifex Mundi gra na Windows Phone

Rynek gier w Polsce rozwija się coraz dynamiczniej. Jednym z polskich deweloperów gier, który szczególnie wybija się na rynku jest studio programistyczne Artifex Mundi, twórca casualowych gier przygodowych. Studio od dłuższego czasu współpracuje z firmą Microsoft, a swój sukces na rynku gier mobilnych opiera m.in. na rozwiązaniach projektowanych na system operacyjny Windows Phone.


Artifex Mundi – droga do sukcesu

Studio rozpoczęło swoją działalność w 2006 roku jako podwykonawca na polskim rynku gier budżetowych. W 2009 firma zainteresowała się rynkiem gier casual, a już na początku 2010 ukazały się trzy pierwsze produkcje m. in Joan Jade and the Gates of Xibalba. Od tego czasu Artifex Mundi został wielokrotnie wyróżniony przez Big Fish Games, największego wydawcę gier przygodowych, a z każdym kolejnym tytułem coraz mocniej zapisuje się zarówno w sercach graczy jak i w branżowych rankingach. Gry Artifex Mundi są dostępne na komputerach PC i Mac oraz na wszystkich głównych platformach mobilnych.

Artifex Mundi i gry mobilne na system operacyjny Windows Phone

Szybko rosnąca popularność smartfonów skłoniła właścicieli Artifex Mundi do tworzenia rozwiązań mobilnych. Jednak jak podkreślają przedstawiciele firmy, proces wydawania gier na telefony komórkowe wiązał się z szeregiem nowych wyzwań. „Już na początku zdecydowaliśmy, że będziemy wydawać gry na wszystkie popularne mobilne platformy systemowe – mówi Tomasz Grudziński, współzałożyciel i prezes Artifex Mundi – Ale szybko okazało się, że popularność danego systemu operacyjnego nie jest proporcjonalna do zysków ze sprzedaży użytkownikom telefonów z danym systemem. Jakiś czas temu na tle innych systemów zaczął wyróżniać się Windows Phone. Dodatkowo oferowana przez Microsoft jakość wsparcia wybija się na tle innych właścicieli platform mobilnych. Dzisiaj Windows Phone jest dla nas jednym z głównych źródeł przychodu”.

Współpraca z firmą Microsoft

Artifex Mundi samodzielnie wydaje gry na platformę Windows Phone. To sprawia, że ma pełną kontrolę nie tylko nad procesem produkcji i udostępniania, ale także promocji. Jak podkreśla Tomasz Grudziński, to właśnie możliwość bezpośredniej współpracy z Microsoftem wpłynęła na obopólne korzyści – „wiele zawdzięczamy przychylności osób zarządzających promocją aplikacji w Sklepie Windows Phone. Docenili oni jakość tworzonych przez nas aplikacji i dziś praktycznie codziennie gdzieś na świecie nasze gry znajdują się wśród polecanych użytkownikom przez Microsoft. Korzystamy na tym my, Microsoft i użytkownicy”. Efektywna współpraca z Microsoft – w tym także z amerykańskim oddziałem skłoniła przedstawicieli Artifex Mundi do zatrudnienia w USA własnego pracownika, który dba o relacje z centralnymi strukturami Microsoft.

Obopólne korzyści ze współpracy podkreśla także Dariusz Zalewski, DX CEE, Microsoft Devices mówiąc, że „gry mobilne to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów wśród aplikacji na smartfony i tablety. Użytkownicy poszukują „wciągających” gier z ciekawą fabułą i dopracowaną grafiką. Bardzo cieszymy się, że użytkownicy smartfonów Lumia mogą cieszyć się stale rosnącą liczbą bardzo dobrych gier dostarczanych przez Artifex Mundi”.

Pozytywne relacje Artifex Mundi z firmą Microsoft owocują także łatwiejszą dostępnością oprogramowania. Producent organizuje wiele promocji dla swoich obecnych i przyszłych klientów, korzystając między innymi z systemów promocyjnych obecnych w Windows Store.

źródło: Microsoft

Kan

O Microsoft Devices

Autor |2015-05-20T08:12:06+02:0020 maja 2015 08:12|Kategorie: Gry, Inne, Microsoft, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile