Jesteś tutaj:-, Inne, LG, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-LG na targach IFA zaprezentuje rozwiązanie do zrównoważonego zarządzania energią

LG na targach IFA zaprezentuje rozwiązanie do zrównoważonego zarządzania energią

Domowy system energetyczny firmy łączy magazyn energii i pompę ciepła, zapewnia efektywne zarządzanie energią, a także wyjątkową wygodę użytkowania

Na targach IFA 2023 firma LG Electronics zaprezentuje swoją wizję bardziej zrównoważonego stylu życia w postaci zeroemisyjnego domu „Net-Zero House”. Nowy system energetyczny oferuje kompletne rozwiązanie do zarządzania energią, ogrzewaniem i chłodzeniem w gospodarstwie domowym. Składa się z dwóch kluczowych komponentów: magazynu energii (ESS) oraz pompy ciepła powietrze-woda (AWHP) Therma V™ R290 Monobloc.

System LG to kompletne rozwiązanie energetyczne, dzięki któremu dom staje się bardziej ekologiczną przestrzenią. Wszystko dzięki połączeniu magazynu energii LG Electronics z pompą ciepła LG Therma V™, co umożliwia wydajne ogrzewanie oraz wygodne zarządzanie energią – magazynowanie, użytkowanie oraz oszczędzanie.

Pompa LG Therma V™ zapewnia całoroczny komfort cieplny w pomieszczeniach i – co równie ważne – zużywa energię bardziej efektywnie niż tradycyjny system ogrzewania. Zgodnie z europejskim dążeniem do dekarbonizacji pompa Therma V™ R290 Monobloc pomaga użytkownikom zmniejszyć ślad węglowy wytwarzany w ich domach poprzez wykorzystanie energii z otaczającego ją powietrza dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R290, który ma niezwykle niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) wynoszący zaledwie trzy jednostki. Urządzenie jest również w stanie wygenerować wysoką temperaturę wody wykorzystywaną przez zainstalowane w domu grzejniki.

 

image processing20230823 2307119 1k903cn

 

Zintegrowany z pompą ciepła magazyn energii (ESS) oferuje innowacyjny i wygodny sposób na maksymalnie efektywne wykorzystanie energii odnawialnej w domu, a ponadto służy jako zapasowe źródło mocy w przypadku awarii zasilania sieciowego. W ciągu dnia, kiedy produkcja energii słonecznej jest wyższa, jej nadwyżka może być magazynowana i kierowana do zintegrowanego zbiornika wody pompy ciepła. Z kolei wieczorem, gdy zużycie energii jest zwykle wyższe, system wykorzystuje zmagazynowaną energię do grzania wody i zasilania urządzeń domowych, co zwiększa efektywność i niezależność energetyczną. W przypadku przerwy w zasilaniu magazyn energii może pomóc w podtrzymaniu działania podstawowych systemów, takich jak ogrzewanie, chłodzenie i oświetlenie. Nadwyżki mogą być więc magazynowane lub odsprzedawane dostawcy.
Oprócz pompy ciepła Therma V™ magazyn energii współpracuje także z urządzeniami AGD firmy LG – pralką, lodówką, piekarnikiem, zmywarką i szafą parową Styler, a nawet ładowarką do samochodów elektrycznych. Odwiedzający „Net-Zero House” podczas targów IFA 2023 będą mogli obejrzeć wykres ukazujący, w jaki sposób zmagazynowana w systemie energia dociera do wszystkich zainstalowanych urządzeń, zmniejszając obciążenie sieci elektrycznej i jednocześnie obniżając miesięczne rachunki za prąd.

Co więcej, domowy system energetyczny współpracuje z LG ThinQ Energy – intuicyjną w obsłudze aplikacją do zarządzania energią. Umożliwia ona użytkownikom sterowanie wszystkimi inteligentnymi urządzeniami, zarządzanie systemem HVAC (Heating – ogrzewanie, Ventilation – wentylacja, Air Conditioning – klimatyzacja) oraz monitorowanie magazynowania i zużycia mocy z niemal dowolnego miejsca za pomocą smartfona. Ponadto urządzenia z trybem oszczędzania energii pomagają efektywnie ją wykorzystywać, co można łatwo sprawdzić za pośrednictwem aplikacji ThinQ.

 

Dom zeroemisyjny prezentuje na targach IFA 2023 nasze kreatywne rozwiązania do zarządzania energią, w tym domową platformę energetyczną obsługiwaną przez ThinQ Energy. Pokazuje to, jak mocno firma LG jest zaangażowana w tworzenie zrównoważonych rozwiązań zarówno w zakresie systemów HVAC, jak i urządzeń domowych, aby poprawiać jakość życia ludzi. Będziemy nadal wykorzystywać nasze wiodące w branży technologie podstawowe, aby tworzyć rozwiązania, które przynoszą korzyści ludziom i planecie. – Lyu Jae-cheol, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company

 

Odwiedzający stoisko LG (hala 18, Messe Berlin) na targach IFA 2023 w dniach 1‑5 września będą mogli zapoznać się z domem zeroemisyjnym i wieloma innymi innowacjami ułatwiającymi życie.

 

Autor |2023-08-24T09:43:28+02:0024 sierpnia 2023 10:30|Kategorie: Aplikacje, Inne, LG, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.