Jesteś tutaj:-, Inne, LG, Newsy, Oprogramowanie, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-LG jako pierwszy na świecie dostawca komponentów samochodowych spełnia wymogi światowej normy bezpieczeństwa funkcjonalnego i cyberbezpieczeństwa

LG jako pierwszy na świecie dostawca komponentów samochodowych spełnia wymogi światowej normy bezpieczeństwa funkcjonalnego i cyberbezpieczeństwa

Firma przoduje w rozwoju oprogramowania pojazdów przyszłości, zdobywając zarówno certyfikaty bezpieczeństwa funkcjonalnego, jak i cyberbezpieczeństwa

LG Electronics (LG) jest pierwszym producentem, który spełnia międzynarodowe standardy testowe w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego i zarządzania cyberbezpieczeństwem pojazdów. Firma co roku aktualizuje wymagane certyfikaty dla swoich rozwiązań sprzętowych i programowych w zakresie komponentów do pojazdów elektrycznych za pośrednictwem wiodącej globalnej organizacji testującej, TÜV Rheinland.

LG, jako szanowany gracz w szybko rozwijającej się branży komponentów elektrycznych, konsekwentnie przestrzega międzynarodowych przepisów i uczestniczy w kluczowych programach certyfikacji. Aby przewodzić w dziedzinie bezpieczeństwa pojazdów, firma dąży do zabezpieczenia możliwości technicznych zarówno na poziomie pracowników, jak i organizacji.

Niedawno inżynier badawczy LG, Kim Min-kyu, uzyskał kwalifikacje eksperta ds. bezpieczeństwa funkcjonalnego w branży automotive, stając się drugą osobą, która tego dokonała od czasu ustanowienia programu kwalifikacji w 2011 roku. Ponadto w 2022 roku firma LG otrzymała certyfikat bezpieczeństwa funkcjonalnego dla kamery przedniej ADAS w kategorii „4M” (Material, Method, Machine, Man). Komponenty pojazdów firmy są również zgodne z systemem zarządzania cyberbezpieczeństwem (CSMS) – regulaminem nr 155 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ (UNECE) (UN R155).

 

image processing20230330 22116 eqljf2

 

Wraz z rosnącym znaczeniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa pojazdów w globalnym przemyśle motoryzacyjnym uzyskanie certyfikatu dla naszych komponentów i technologii samochodowych jest kluczem do utrzymania konkurencyjności. LG będzie nadal przestrzegać najnowszych standardów oraz rozwijać swoje możliwości w zakresie bezpieczeństwa i ochrony, aby oferować swoim klientom jeszcze bardziej niezawodne rozwiązania – powiedział Eun Seok-hyun, prezes LG Vehicle Component Solutions (VS) Company.

 

Gratulujemy firmie LG pierwszego w Azji eksperta ds. bezpieczeństwa funkcjonalnego w branży automotive. Odzwierciedla to wszechstronne osiągnięcia firmy w zdobywaniu najlepszych certyfikatów i kwalifikacji branżowych. Uzyskanie najnowszych certyfikatów, w tym ISO/SAE 21434, świadczy o dążeniu firmy LG do zapewnienia swoim klientom i partnerom najwyższego poziomu bezpieczeństwa produktów oraz systemów – powiedział Frank Juettner, prezes i dyrektor TÜV Rheinland Korea.

 

Firma LG wypracowała doskonałe referencje, utrzymując innowacyjność na najwyższym poziomie jakości i niezawodności. Już w 2018 r. firma uzyskała certyfikat techniczny w zakresie zarządzania bezpieczeństwem funkcjonalnym (FSM) w zakresie rozwoju systemów informacyjno-rozrywkowych, a w 2021 r. jej przednia kamera ADAS przeszła ocenę bezpieczeństwa funkcjonalnego (produktów i procesów) w oparciu o ISO 26262 – międzynarodową normę bezpieczeństwa funkcjonalnego w zakresie rozwoju systemów elektrycznych i elektronicznych do pojazdów.

LG zamierza również wyznaczać przyszłe trendy w zakresie jazdy autonomicznej, gdzie bezpieczeństwo funkcjonalne będzie koncentrować się na szybko rozwijającym się obszarze bezpieczeństwa zamierzonej funkcjonalności (SOTIF). SOTIF staje się coraz ważniejszy, ponieważ cały przemysł motoryzacyjny stara się włączyć i rozszerzyć w swoich pojazdach wykorzystanie różnych zaawansowanych technologii, w tym sztucznej inteligencji (AI), map o wysokiej rozdzielczości, czujnikowych interfejsów danych i aplikacji z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Autor |2023-03-30T11:01:14+02:0030 marca 2023 11:00|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, LG, Newsy, Oprogramowanie, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.