Jesteś tutaj:-, LG, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-LG ogłasza wyniki finansowe za rok 2022

LG ogłasza wyniki finansowe za rok 2022

Najwyższe całoroczne przychody w historii firmy LG Electronics z ciągłym wzrostem opartym na silnych podstawach

Firma LG Electronics Inc. ogłosiła dzisiaj skonsolidowane przychody za cały rok 2022 r. w wysokości 83,5 trylionów wonów koreańskich (62,4 mld USD) oraz zysk operacyjny w wysokości 3,6 trylionów wonów (2,7 mld USD).

W 2022 roku firma LG osiągnęła najwyższy roczny przychód w historii – przekraczając 80 trylionów wonów (59,8 mld USD) – zwiększając przychody o 12,9 procent w stosunku do roku 2021, kiedy to sprzedaż po raz pierwszy przekroczyła 70 trylionów wonów (52,3 mld USD). Rekordowa sprzedaż odzwierciedla stały wzrost oparty na silnych podstawach, chociaż całoroczna rentowność ucierpiała z powodu trudnych warunków gospodarczych na świecie.

Wzrost przychodów firmy w roku 2022 był związany z silnym popytem na urządzenia domowe klasy premium i części samochodowe. Już siódmy rok z rzędu dział urządzeń AGD odnotował znaczny wzrost w stosunku do roku poprzedniego. W 2022 r. nastąpił zwrot w działalności działu LG Vehicle Components Solutions w zakresie rozwiązań dla części samochodowych, odzwierciedlający stałą poprawę sytuacji w przemyśle motoryzacyjnym, a działalność ta po raz pierwszy przekroczyła 10% całkowitych przychodów firmy LG.

Dział LG Home Appliance & Air Solution odnotował kolejny rekordowy rok z przychodami za rok 2022 w wysokości 29,9 trylionów wonów (22,3 mld USD), co stanowi wzrost o 10,3% w stosunku do roku poprzedniego. Wynika on ze strategii firmy skoncentrowanej na produktach premium, która obejmuje wyjątkowe urządzenia, takie jak systemy pielęgnacji odzieży LG Styler™, urządzenia pralnicze WashTower™ oraz lodówki LG InstaView z Craft Ice™. Zysk operacyjny w całym roku 2022 był o 1,1 trylionów wonów (822,2 mln USD) niższy niż w roku poprzednim, co było spowodowane zwiększonymi inwestycjami marketingowymi i wyższymi kosztami logistyki. Jednostka biznesowa planuje konsekwentnie realizować strategię skoncentrowaną na produktach premium poprzez poprawę konkurencyjności urządzeń premium oraz umocnienie linii produktów masowych, a także zarządzanie strukturą kosztów w celu poprawy rentowności. Ponadto firma przyspieszy ekspansję na rynkach zagranicznych w zakresie ekosystemów inteligentnego domu poprzez rozszerzenie linii urządzeń z możliwością rozbudowy ich funkcji.

Dział LG Home Entertainment odnotował w 2022 r. przychody w wysokości 15,7 trylionów wonów (11,7 mld USD) i zysk operacyjny w wysokości 5,4 miliarda wonów (4 mln USD). Chociaż niższy globalny popyt na telewizory wpłynął na przychody i zysk operacyjny w porównaniu z rokiem 2021, działalność firmy w zakresie treści i usług opartych na inteligentnej platformie telewizyjnej LG wzrosła dziesięciokrotnie od 2018 roku. W związku z utrzymującymi się trudnymi warunkami biznesowymi, firma będzie koncentrować się na rozbudowie inteligentnej platformy telewizyjnej LG, aby zdywersyfikować swój ogólny portfel biznesowy i zapewnić przyszły wzrost. Ponadto, firma będzie utrzymywać swoją przewagę konkurencyjną poprzez rozwój segmentu telewizorów premium, takich jak OLED i QNED, a także poprzez skuteczne zarządzanie wydatkami marketingowymi.

Dział LG Vehicle Component Solutions zwiększył w 2022 r. przychody o 29,1% w stosunku do 2021 r. do 8,6 trylionów wonów (6,4 mld USD) , a całoroczny zysk operacyjny wyniósł 169,6 miliardów wonów (126,8 mln USD). Zyskowny rozwój tej jednostki biznesowej wynikał z aktywnego reagowania na wyższy popyt ze strony producentów samochodów. Do końca 2022 roku łączna wartość skumulowanych zamówień na części samochodowe wyniosła około 80 trylionów wonów (59,8 mld USD), co odzwierciedla pozycję firmy jako wiodącego dostawcy dla światowego przemysłu motoryzacyjnego. LG będzie kontynuować dynamiczny rozwój poprzez wzmocnienie globalnego łańcucha dostaw i będzie pracować nad dalszą poprawą rentowności poprzez efektywne zarządzanie strukturą kosztów.

Przychody działu LG Business Solutions w 2022 roku w wysokości 6,1 tryliona wonów (4,6 mld USD) wzrosły o 11,2 procent w stosunku do roku poprzedniego dzięki trwałemu ożywieniu w obszarze ekranów informacyjnych. Zysk operacyjny w całym roku spadł, głównie z powodu mniejszego popytu na komputery osobiste i monitory po pandemii. Patrząc w przyszłość, firma planuje poprawić konkurencyjność w obszarze komputerów osobistych i monitorów, jednocześnie stymulując stabilny wzrost w segmencie B2B poprzez opracowanie bardziej zindywidualizowanych rozwiązań.

 Autor |2023-01-27T16:48:17+01:0027 stycznia 2023 18:00|Kategorie: Finanse, LG, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.