Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, LG, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-LG podpisuje porozumienie, aby zwiększyć bezpieczeństwo informatyczne połączonych pojazdów

LG podpisuje porozumienie, aby zwiększyć bezpieczeństwo informatyczne połączonych pojazdów

Firma zamierza włączyć kryptografię postkwantową z optymalizacją algorytmów do swoich zaawansowanych systemów inforozrywki samochodowej

Firma LG zawarła porozumienie z LG Uplus, południowokoreańskim operatorem sieci komórkowej oraz CryptoLab, południowokoreańską firmą kryptograficzną, specjalizującą się w technologii kryptografii postkwantowej (PQC – z ang. post-quantum cryptography). W ramach porozumienia te trzy firmy będą wspólnie pracować nad rozwojem technologii PQC w celu zwiększenia cyberbezpieczeństwa w branży motoryzacyjnej.

Wraz z rosnącą liczbą produkowanych samochodów połączonych rośnie też zapotrzebowanie na rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa, które będą chronić systemy pojazdów i dane osobowe pasażerów. PQC, czyli kryptografia odporna na zagrożenia kwantowe, to nowa technologia, która zastępuje system kryptograficzny z kluczem publicznym, stosowany obecnie w środowisku obliczeń kwantowych. Technologia ta przyjęła się powszechnie w branżach skupionych na oprogramowaniu, w tym w branży telekomunikacji, danych i usług związanych z bezpieczeństwem aplikacji.
We współpracy z innymi sygnatariuszami porozumienia LG planuje proaktywnie zastosować technologię PQC w swoich samochodowych systemach informacyjno-rozrywkowych (IVI – z ang. in-vehicle infotainment), aby zapewnić swoim partnerom z branży motoryzacyjnej większe bezpieczeństwo elektroniczne.

Dzięki nowemu porozumieniu LG zdobędzie system kryptograficzny nowej generacji, który pomoże znacznie zwiększyć bezpieczeństwo w branży motoryzacyjnej. Docelowo firma dąży do stworzenia bezpieczniejszego środowiska połączonych pojazdów obejmującego kluczowe obszary, takie jak aktualizacje over-the-air (OTA), usługi typu point-of-interest (POI) oraz usługi vehicle-to-everything (V2X).

 

Znaczenie cyberbezpieczeństwa w branży motoryzacyjnej stale rośnie. Dlatego właśnie tak ważne jest dla nas zabezpieczenie podstawowych technologii bezpieczeństwa cyfrowego i zastosowanie ich w naszych rozwiązaniach sprzętowych i programowych do pojazdów. Jako lider na rynku podzespołów samochodowych i zaufany partner w dziedzinie przyszłej mobilności firma LG dokłada wszelkich starań, aby połączone pojazdy były jak najbezpieczniejsze — powiedział Eun Seok-hyun, prezes LG Vehicle component Solutions (VS) Company.

Autor |2022-10-06T14:34:45+02:006 października 2022 14:00|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, LG, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.