Jesteś tutaj:-, Inne, LG, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-LG nawiązuje współpracę z Unity, aby zaoferować nowe wrażenia w przestrzeni wirtualnej

LG nawiązuje współpracę z Unity, aby zaoferować nowe wrażenia w przestrzeni wirtualnej

Firmy będą rozwijać technologie metadomu i cyfrowych ludzi

Firma LG zawarła porozumienie z Unity, wiodącą na świecie platformą do tworzenia i obsługi treści 3D w czasie rzeczywistym (RT3D), w celu rozwoju technologii metadomu i cyfrowych ludzi.

Metadom pozwoli użytkownikom stworzyć bardzo dokładne cyfrowe odwzorowanie osobistej przestrzeni życiowej, które umożliwi im spędzanie czasu w dynamicznej, wirtualnej wersji ich domu. Będzie można znaleźć w nim produkty LG zainstalowane w prawdziwym domu użytkownika. Co więcej, wszelkie zmiany ustawień lub funkcji urządzeń LG dokonywane przez użytkownika w środowisku cyfrowym będą odzwierciedlone w świecie rzeczywistym: stanowi to innowacyjną, wygodną metodę obsługi i nowe doświadczenie.

Użytkownicy mają również możliwość dostosowywania swojego cyfrowego otoczenia mieszkalnego, przestawiając znajdujące się w nim meble i sprzęty. Mogą także spotykać się z innymi użytkownikami metadomu z całego świata, by dzielić się osobistymi poradami i doświadczeniami związanymi z korzystaniem z zaawansowanych rozwiązań LG.
Ponadto w metadomu występować będą ultrarealistyczni cyfrowi ludzie: będą oni potrafili wyczuć, kiedy użytkownicy potrzebują pomocy i w odpowiednim momencie zaoferują im wsparcie – na przykład w sterowaniu określoną funkcją urządzenia. Dzięki integracji opracowanych przez LG technologii rozpoznawania głosu, przetwarzania języka naturalnego i uczenia się kontekstowego, a także zaawansowanego silnika Unity – wykorzystywanego w różnych branżach – ci cyfrowi pomocnicy będą mogli komunikować się w wyjątkowo naturalny sposób.

Oprócz zdolności do konwersacji wirtualni mieszkańcy metadomu, dzięki realistycznej, dostosowanej do sytuacji mimice oraz gestom, sprawią, że interakcje będą bardziej „ludzkie”.

 

Metadom z udziałem cyfrowych ludzi wykorzysta zaawansowane technologie LG oraz dogłębne zrozumienie konsumentów i środowiska domowego, a także niezrównane możliwości Unity w zakresie RT3D i grafiki komputerowej. Stanowi to prawdziwą innowację w zakresie wrażeń użytkownika — powiedział dr Kim Byoung-hoon, CTO i wiceprezes LG Electronics.

Autor |2022-10-18T09:26:23+02:0018 października 2022 09:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, LG, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.