Jesteś tutaj:-, Inne, LG, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Telewizory LG zmieniają salon w galerię sztuki cyfrowej dzięki nowej platformie NFT

Telewizory LG zmieniają salon w galerię sztuki cyfrowej dzięki nowej platformie NFT

Zintegrowany rynek NFT i bezpieczne płatności w LG Art Lab zapewniają nowy sposób korzystania z cyfrowej sztuki na telewizorach LG klasy premium

Firma LG uruchomiła LG Art Lab – własną platformę niewymienialnych tokenów (NFT – Non-Fungible Token). LG Art Lab dostępna jest w Stanach Zjednoczonych na telewizorach LG z systemem webOS 5.0 lub nowszym bezpośrednio z ekranu głównego. Umożliwia kupowanie, sprzedawanie i podziwianie dzieł sztuki cyfrowej wysokiej jakości. Najnowocześniejsze telewizory LG zapewniają wyjątkową jakość obrazu i oferują duże rozmiary ekranu, będą więc idealne do wyświetlania własnej kolekcji NFT.

 

image processing20220905 17688 j2qqwu

 

Platforma stanowi wygodne, kompleksowe rozwiązanie do oglądania i sprzedaży NFT w domu. Funkcja LG Art Lab Drops tworzy profile artystów, widoczne są w niej także zapowiedzi nowych prac, które pojawią się na platformie. Z kolei Live Drops, czyli odliczanie w czasie rzeczywistym gwarantuje, że użytkownicy nie stracą okazji do nabycia NFT dostępnych do zakupu.
Nowa platforma LG oparta jest na sieci Hedera – najczęściej używanym, zrównoważonym, publicznym rejestrze klasy korporacyjnej dla zdecentralizowanej gospodarki. Maksymalnie upraszcza kupowanie i sprzedawanie dzięki kodom QR, które pozwalają użytkownikom szybko realizować transakcje za pośrednictwem Wallypto – portfela kryptowalutowego LG na smartfony. Raz zakupionymi NFT można obracać na LG Art Lab Marketplace, gdzie widoczna jest historia wszystkich transakcji. Z kolei w zakładce My Collection (Moja Kolekcja) użytkownicy mają możliwość podziwiania wszystkich posiadanych dzieł sztuki. Obrazy NFT prezentują się najlepiej na ekranach telewizorów LG o kinowych proporcjach 16:9 – zwłaszcza na modelach OLED, które wykorzystują samoświecące piksele, aby zapewnić nieskończony kontrast, głęboką czerń i wierne odwzorowanie kolorów.

Miłośnicy sztuki współczesnej z pewnością docenią fakt, że w LG Art Lab znajdzie się pierwsza w historii cyfrowa grafika znanego rzeźbiarza Barry’ego X Balla. Słynie on z reinterpretacji klasycznych i modernistycznych rzeźb przy użyciu najnowszych technologii skanowania i drukowania 3D, jak również technik tradycyjnych. Teraz debiutuje w świecie sztuki NFT unikalnymi cyfrowymi pracami z serii Metal. Pierwsze z tych arcydzieł NFT doskonale oddają wszystkie tekstury, szczegóły i materiały – w tym metale i kamienie szlachetne – wykorzystywane w niezwykłych rzeźbach artysty. Będą dostępne za pośrednictwem funkcji LG Art Lab Drops w ciągu najbliższych tygodni, a co miesiąc będzie pojawiać się także seria Stone oraz prace innych artystów.

image processing20220905 17688 t1g54y

Aby pomóc użytkownikom lepiej zrozumieć ich ulubione NFT i stojących za nimi twórców, na platformie znajdują się opisy dzieł sztuki i krótkie filmy, które ukazują proces ich powstawania. Za pomocą funkcji profilu w aplikacji, pasjonaci sztuki mogą obserwować artystów i zapoznać się z informacjami na ich temat. Będą mieli także okazję spotkać niektórych z nich podczas nadchodzących wydarzeń artystycznych sponsorowanych przez LG.

Dzięki najwyższej jakości obrazu i stylowemu, minimalistycznemu designowi telewizory LG nowej generacji były obecne na kilku ważnych w świecie sztuki wydarzeniach, w tym niedawnym Frieze Seoul.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.