Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Telewizja, Wydarzenia-Sztuka multimedialna Anisha Kapoora odsłonięta na LG SIGANTURE OLED R w Bazylei

Sztuka multimedialna Anisha Kapoora odsłonięta na LG SIGANTURE OLED R w Bazylei

Nowe dzieło znanego artysty zaprezentowane w doskonałej jakości obrazu na unikalnym, zwijanym ekranie LG OLED podczas najważniejszych międzynarodowych targów sztuki

Firma LG Electronics nawiązała współpracę z Anishem Kapoorem, światowej sławy brytyjsko-indyjskim artystą. Eksperymentalna sztuka cyfrowa Kapoora1, stanowiąca idealne połączenie artyzmu i technologii, została zaprezentowana na telewizorze z technologią samoświecących pikseli LG SIGNATURE OLED R. Odsłonięcie multimedialnego dzieła odbyło się we współpracy z GALERIĄ LISSON w szwajcarskiej Bazylei podczas targów Art Basel 2022 (16-19 czerwca).

Dzięki doskonałej jakości obrazu zapewnianej przez miliony samoświecących pikseli telewizor LG OLED stał się faworytem branży twórczej i innowacyjnych artystów na całym świecie. Jego zdolność do oddania wizji artysty poprzez żywe, dokładne odwzorowanie kolorów, głęboką czerń i nieskończony kontrast czynią LG OLED2 idealnym cyfrowym płótnem. Dodając do tego wyjątkową konstrukcję LG SIGNATURE OLED R, która łączy w sobie możliwość zwijania ekranu – innowację możliwą dzięki technologii LG OLED – z ponadczasowym, minimalistycznym wzornictwem, otrzymujemy wszystko, czego potrzeba, aby zapewnić niezapomniane wrażenia artystyczne i wizualne.

 

image processing20220620 1097818 sw17f8

 

Anish Kapoor to jeden z najważniejszych współczesnych artystów. Jako rzeźbiarz jest znany ze swoich charakterystycznych instalacji, często o imponujących rozmiarach, takich jak Cloud Gate (2004) w chicagowskim Millennium Park czy Sky Mirror (2006) w nowojorskim Rockefeller Center. Artysta, wyróżniający się stosowaniem abstrakcyjnych form, bogatej kolorystyki i powierzchni odbijających światło, w ramach wyjątkowej współpracy z firmą LG zwrócił się ku twórczości dwuwymiarowej.

Nowa praca Kapoora ma formę krótkiego filmu. Kontynuuje on jego kilkudziesięcioletnią tradycję łączenia kształtu z luksusowymi, nasyconymi kolorami, które nieustannie i subtelnie przechodzą z jednego hipnotyzującego odcienia w drugi. Dzieło dopełnia specjalnie zamówiona ścieżka dźwiękowa, która dodatkowo podkreśla jego eksperymentalny charakter – uzupełnia obrazy wyświetlane na ekranie LG SIGNATURE OLED R.

 

image processing20220620 1112778 1bidg9f

 

Firma LG współpracowała już z Anishem Kapoorem w kwietniu tego roku przy organizacji jego wystawy w Galerii Accademia w Wenecji. Podczas tego wydarzenia modele telewizorów LG OLED evo z serii G posłużyły do wyświetlania zdjęć najbardziej znanych rzeźb i instalacji Kapoora, wykorzystując technologię LG OLED evo do wiernego odtworzenia kolorów i faktur oraz odwzorowania trójwymiarowości jego fizycznych dzieł.

Aby uczcić najnowszą współpracę LG z Anishem Kapoorem, za pośrednictwem LISSON GALLERY – jednej z wiodących galerii, która współpracuje z artystą od czterdziestu lat – do miłośników sztuki na całym świecie trafi 10 egzemplarzy telewizora LG SIGNATURE OLED R Anish Kapoor Edition.

 

image processing20220620 1112778 1pg855w

 

LG w dalszym ciągu zapewnia bogate doznania w świecie sztuki, organizując serię wystaw prezentujących nieodłączny związek i niezaprzeczalną harmonię między sztuką a technologią. Cyfrowe dzieła prezentowane na telewizorach LG OLED zostaną po ich odsłonięciu w świecie rzeczywistym umieszczone na stronie internetowej projektu OLED Art, dzięki czemu miłośnicy sztuki i technologii OLED na całym świecie będą mogli podziwiać je w dogodnym dla siebie czasie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.