Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-LG po raz piąty z rzędu otrzymuje nagrodę AHRI za wydajność

LG po raz piąty z rzędu otrzymuje nagrodę AHRI za wydajność

Firma otrzymuje cenione w branży wyróżnienie za zaawansowane rozwiązania w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji w sześciu różnych kategoriach produktowych

Firma LG Electronics (LG) już po raz piąty z rzędu została uhonorowana przez Instytut Klimatyzacji, Ogrzewania i Chłodnictwa (AHRI – Air-Conditioning, Heating & Refrigeration Institute) nagrodą Performance Award.

Założony w 1953 roku instytut AHRI jest uznanym na całym świecie stowarzyszeniem handlowym zrzeszającym obecnie ponad 350 firm członkowskich i reprezentującym światowych producentów rozwiązań z zakresu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC – heating, ventilation, air conditioning), chłodnictwa i podgrzewania wody.

 

image processing20220406 177534 4wm2bs

 

Na potrzeby przyznawania nagród Performance Award Instytut Klimatyzacji, Ogrzewania i Chłodnictwa korzysta z usług firmy Intertek, wiodącej organizacji zajmującej się normami, certyfikacją i testowaniem, która sprawdza, czy rzeczywista wydajność produktu jest zgodna ze specyfikacjami podanymi przez producenta. Do nagrody Performance Award kwalifikują się tylko te firmy, których asortyment HVAC przez trzy kolejne lata pomyślnie przechodził ocenę głównych parametrów.

Rygorystyczny proces oceny instytutu AHRI przeszło w sumie 55 produktów LG HVAC w sześciu kategoriach, co oznacza, że wszystkie produkty zgłoszone przez LG spełniły ten wymóg trzeci rok z rzędu już w latach 2019-2021. Testowane modele należą do następujących kategorii: zmienny przepływ czynnika chłodniczego (VRF – Variable Refrigerant Flow), monoblokowa mała pompa ciepła (USHP – Unitary Small Heat Pump)*, agregaty chłodnicze chłodzone powietrzem, agregaty chłodnicze chłodzone wodą, klimatyzatory monoblokowe (PTHP – Packaged Terminal Heat Pumps) oraz klimakonwektory do pomieszczeń.

 

image processing20220406 177535 12pw5sl

 

Jednym z ponad pięćdziesięciu ocenianych produktów LG była wysokowydajna jednostka zewnętrzna LG Multi V, w której zastosowano opracowaną przez firmę sprężarkę Ultimate Inverter Compressor zapewniającą wyjątkową wydajność i efektywność energetyczną. Popularny na całym świecie, a zwłaszcza w krajach półkuli północnej, gdzie zimy bywają długie i mroźne, flagowy system LG VRF zapewnia niezawodne działanie ogrzewania nawet w temperaturach do –25 °C.

Przetestowano również system chłodzenia wodnego LG Multi V Water oferujący lepszą sprawność cieplną dzięki zastosowaniu płytowego wymiennika ciepła. Rozwiązanie firmy LG zmniejsza również zużycie energii poprzez regulację ilości zużywanej wody.

Chłodzony powietrzem agregat Inverter Scroll Chiller również wykorzystuje zaawansowaną technologię inwerterową, dzięki czemu osiąga wysoki poziom sprawności. Kompaktowa konstrukcja urządzenia zapewnia wysoką wydajność, nie zajmując przy tym tyle miejsca, co inne modele w tej klasie.

 

Zdobycie nagrody AHRI Performance Award po raz piąty z rzędu świadczy o jakości, wydajności i niezawodności każdego rozwiązania LG HVAC. Zaufanie klientów do naszych produktów jest głównym powodem naszego nieustającego sukcesu, zarówno w Ameryce Północnej, jak i na całym świecie. Oferując innowacyjne rozwiązania, które maksymalizują wartość dla klienta, będziemy nadal umacniać naszą pozycję na rynku HVAC i naszą reputację jako lidera branży – powiedział James Lee, szef jednostki biznesowej Air Solution w firmie LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

Autor |2022-04-06T17:00:18+02:006 kwietnia 2022 16:00|Kategorie: LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.