Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-LG stawia sobie za cel wykorzystanie ponad pół miliona ton tworzyw sztucznych z recyklingu

LG stawia sobie za cel wykorzystanie ponad pół miliona ton tworzyw sztucznych z recyklingu

Firma planuje dziesięciokrotny wzrost zużycia plastiku pochodzącego z recyklingu do 2025 roku

Firma LG Electronics (LG) ogłosiła, że do 2030 roku wykorzysta w swojej działalności prawie 600 tysięcy ton recyklingowanego plastiku w ramach wspólnych wysiłków na rzecz ograniczenia wielkości emisji gazów cieplarnianych w łańcuchu wartości. Cel ten stanowi element szerszej inicjatywy LG, która ma doprowadzić do stworzenia ekosystemu odbioru odpadów elektronicznych oraz zwiększonego wykorzystywania materiałów pochodzących z recyklingu odpadów pokonsumenckich (PCR) w produktach elektroniki użytkowej i sprzęcie gospodarstwa domowego.

W 2020 r. firma LG wykorzystała w swoich produktach około 20 tysięcy ton plastiku z recyklingu, a do 2025 roku planuje zwiększyć tę ilość ponad dziesięciokrotnie. Recyklingowane tworzywa sztuczne są dziś używane wewnątrz telewizorów, monitorów komputerowych, głośników, pralek, lodówek i klimatyzatorów marki LG. Firma chce jednak rozszerzyć zakres zastosowań plastiku pozyskiwanego z recyklingu także na zewnętrzne elementy swoich produktów. Oprócz wykorzystywania większej ilości plastiku recyklingowanego LG ogranicza również użycie plastiku pierwotnego w całej prowadzonej działalności. W bieżącym roku 18 modeli telewizorów OLED jest wytwarzanych przy użyciu mniejszej ilości plastiku pierwotnego. W 2020 roku było to 14 modeli, co oznacza zmniejszenie ilości tego materiału o 10 tysięcy ton.

LG zwiększa również docelową ilość odbieranych odpadów elektronicznych z 4,5 mln ton w 2006 roku do ponad 8 mln ton w 2030 roku, przy czym do końca 2020 roku zgromadzono 3,07 mln ton. Oprócz tego w aż 52 krajach LG realizuje inicjatywy mające na celu odbiór i ponowne przetwarzanie odpadów elektronicznych. Otwarta w 2001 roku w Korei Południowej placówka LG Chilseo Recycling Center nie tylko odbiera odpady elektroniczne, ale także produkuje nowe komponenty z przetworzonego plastiku i wysyła gotowe części do pobliskich zakładów sprzętu gospodarstwa domowego LG do wykorzystania w nowych produktach, na przykład w lodówkach.

LG koncentruje wysiłki na redukcji emisji gazów cieplarnianych w całym cyklu życia produktu, począwszy od wytwarzania i transportu aż po użytkowanie i utylizację. W ramach realizacji jednego z kluczowych celów zrównoważonego zarządzania spółka macierzysta LG zawarła w czerwcu porozumienie z koreańskim Ministerstwem Środowiska i lokalnymi grupami obywatelskimi na rzecz wdrożenia zarządzania bez plastiku w swoim głównym ośrodku badawczo-rozwojowym LG Sciencepark.

Autor |2021-09-10T09:24:11+02:0010 września 2021 09:30|Kategorie: LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.