Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-LG i MAGNA podpisują umowę joint venture i ogłaszają skład zespołu kierowniczego

LG i MAGNA podpisują umowę joint venture i ogłaszają skład zespołu kierowniczego

LG Electronics (LG) i Magna International Inc. (Magna) podpisały umowę ustanawiającą spółkę joint venture. Nowa firma, która będzie nosić nazwę LG Magna e-Powertrain, ma swoją siedzibę w Incheon w Korei Południowej i będzie kierowana przez silny zespół zarządzający.

Na czele nowej firmy stanie CEO Cheong Won-suk, zatrudniony w LG od 20 lat, który ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa i szefa działu Green Business w LG Vehicle Component Solutions Company. Przed podjęciem pracy w LG Cheong pracował przez prawie dziesięć lat w dziale badań i rozwoju Daewoo Motors.

Dyrektorem operacyjnym nowej firmy będzie Javier Perez, który pracuje w Magna od 2016 roku. Będzie odpowiedzialny za nadzorowanie bieżącej działalności spółki joint venture. Javier Perez wnosi do LG Magna e-Powertrain prawie 25 lat doświadczenia w produkcji motoryzacyjnej i kontroli jakości, z czego 18 lat w Azji.

Spółka joint venture łączy kompetencje firmy Magna w dziedzinie elektrycznych układów napędowych i światowej klasy produkcji motoryzacyjnej z doświadczeniem firmy LG w opracowywaniu komponentów do silników elektrycznych i falowników. Ogłoszenie zespołu zarządzającego LG Magna e-Powertrain to kamień milowy dla spółki joint venture, która będzie produkować silniki elektryczne, falowniki i ładowarki pokładowe, a dla niektórych producentów samochodów także powiązane systemy napędów elektrycznych.

Oczekuje się, że stworzone przez LG Magna e-Powertrain synergie w zakresie projektowania, inżynierii i produkcji pozwolą obu firmom szybko reagować na trendy rynkowe i wykorzystać rosnącą globalną zmianę w kierunku elektryfikacji pojazdów. Nowa spółka będzie opracowywać komponenty układu napędowego, oferując producentom samochodów stale powiększające się portfolio – od kompletnych rozwiązań umożliwiających elektryfikację i funkcjonalność po integrację inteligentnego oprogramowania operacyjnego i elementów obsługi w nowych elektrycznych układach napędowych.

 

Współpraca z firmą Magna pozwoli LG zwiększyć globalną produkcję, zapewni dodatkowe możliwości biznesowe oraz stworzy synergię w zakresie zaopatrzenia i innowacji technologicznych. Spodziewamy się, że zintegrowane i oparte na współpracy podejście szybko przyniesie klientom korzyści i wykorzysta dynamiczny rozwój światowego rynku elektrycznych układów napędowych – powiedział prezes Cheong.

Oczekuje się, że do 2030 roku rynek silników elektrycznych, falowników i elektrycznych systemów napędowych znacznie wzrośnie. Nasza spółka joint venture skupia ekspertów z Magna i LG, aby dostarczać światowej klasy portfolio rozwiązań elektrycznych. Wykorzystując istniejące technologie, możliwości inżynieryjne i globalne możliwości, LG Magna e-Powertrain dąży do postępu, który pomoże producentom samochodów sprostać największym wyzwaniom związanym z elektryfikacją ich pełnej gamy pojazdów – powiedział dyrektor generalny Javier Perez.

 

LG Magna e-Powertrain będzie zatrudniać w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej i Chinach ponad 1000 pracowników.Autor |2021-07-30T16:06:26+02:0030 lipca 2021 17:00|Kategorie: LG, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.