Jesteś tutaj:-, Inne, LG, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Na targach CES 2021 firma LG przedstawia wizję przyszłości, która staje się lepsza dzięki jej zaawansowanym rozwiązaniom

Na targach CES 2021 firma LG przedstawia wizję przyszłości, która staje się lepsza dzięki jej zaawansowanym rozwiązaniom

Prezentacja wizji nowego stylu życia podczas pierwszej w historii wirtualnej ekspozycji CES.

Przedstawiając na pierwszych cyfrowych targach CES® 2021 prezentację pt. Life is ON – Make Yourself at Home („Życie trwa – poczuj się jak w domu”), firma LG Electronics dzieli się wizją wygodniejszego stylu życia, z większym wykorzystaniem łączności z siecią. Podczas konferencji prasowej, transmitowanej przez LG na własnej witrynie internetowej poświęconej targom CES 2021 oraz na swym ogólnoświatowym kanale w serwisie YouTube, firma ukazała nowe znaczenie słowa „dom”.

 

image processing20210111 27205 1iyqmb5

 

Przedstawiła zaawansowane produkty i usługi opracowane po to, by codzienne życie konsumentów uczynić wygodniejszym i przyjemniejszym. LG przygotowała ponadto wirtualne stoisko, na którym zwiedzający mogą zapoznać się z jej najnowszymi innowacjami, obejrzeć je w komfortowych warunkach – na monitorach, laptopach czy urządzeniach mobilnych.

W trakcie konferencji został zaprezentowany projekt smartfonu LG Rollable z krótką demonstracją unikalnej możliwości zmieniania wielkości ekranu. Urządzenie stanowi jeden z efektów prac prowadzonych w ramach projektu Explorer Project firmy LG. Pozwala poznać perspektywy przyszłego rozwoju smartfonów.
Podczas wydarzenia przedstawiona została Reah Keem, wirtualna kompozytorka i DJ-ka. Dzięki technologii uczenia głębokiego jeszcze bardziej upodobniła się do człowieka. Reah zaprezentowała nowego robota LG CLOi, który przy użyciu lampy emitującej promieniowanie ultrafioletowe (UV-C) dezynfekuje często dotykane powierzchnie w obiektach użyteczności publicznej, takich jak pokoje hotelowe czy restauracje.
Internetowa ekspozycja firmy LG została podzielona na cztery obszary: Life in ON TV, Virtual Experience, LG SIGNATURE in Vegas oraz Life’s Good Studio. W Life in On TV przez całą dobę są prezentowane relacje z targów CES 2021 wraz z informacjami o najnowszych produktach LG, a także interesujące programy lifestylowe. Virtual Experience pozwala na zwiedzanie interaktywnej wystawy podzielonej na cztery strefy produktowe. LG SIGNATURE in Vegas to z kolei niesamowita witryna online. Można w niej zachwycać się atrakcjami Las Vegas w połączeniu z urządzeniami LG SIGNATURE, których design jest inspirowany sztuką. Odwiedzający Life’s Good Studio mogą podziwiać efekty współpracy z dobrze zapowiadającymi się muzykami.
Gości strefy produktowej TV i AV, wchodzącej w skład Virtual Experience, wita instalacja OLED Fall, wykonana z elastycznych wyświetlaczy OLED – zachwycająca widokami oraz niezrównaną jakością obrazu. Dzięki specjalnej, interaktywnej prezentacji wykorzystującej technologie rzeczywistości rozszerzonej (XR/AR) odwiedzający mają sposobność dowiedzieć się wszystkiego o głównych zaletach matryc LG OLED. Są nimi: ostrość, szybkość i płynność wyświetlania obrazu, a także smukła konstrukcja, nazywane skrótowo „4S” (sharp, swift, smooth, slim). Ekspozycję LG na pierwszych w historii wirtualnych targach CES można zwiedzać z przewodnikiem – awatarem 3D przedstawiającym influencera technologicznego Linusa Sebastiana.

 

47d8378b6b7ad19f0af4dc86026c3f93

 

W strefie Home Cinema Zone dostępny jest 163-calowy wyświetlacz komercyjny LG MAGNIT wykonany w technologii Micro LED. Dzięki opracowanej przez LG technologii Black Coating cechuje się on głębszą czernią, wyższym kontrastem i większą wiernością odwzorowania kolorów. Oglądając ożywione treści prezentowane przy użyciu rzeczywistości rozszerzonej (XR), goście doświadczają fascynujących wrażeń wzrokowych zapewnianych przez panel Micro LED.

W strefie Home Appliance Zone pokazano, w jaki sposób technologia zapewnia w domach przyjemniejsze i bardziej higieniczne warunki. Odwiedzający mogą zapoznać się z podwyższającymi jakość życia innowacjami LG przeznaczonymi do kuchni, salonu, a także do prania i suszenia.

W strefie IT Zone zobaczymy przygotowaną przez dział LG Business Solutions ekspozycję zaawansowanych produktów konsumenckich. W czterech wirtualnych pomieszczeniach, takich jak biuro domowe i pokój gracza, zaznajomimy się z urządzeniami osobistymi, które zwiększają produktywność oraz pozwalają na odtwarzanie fascynujących treści.

Strefa Mobile Zone przedstawia z kolei innowacje LG w dziedzinie urządzeń mobilnych, między innymi smartfon LG WING – z obrotową konstrukcją i dwoma wyświetlaczami. Interaktywna prezentacja pozwala wirtualnie wziąć go do ręki i wypróbować funkcje, takie jak: kamera z elektronicznym gimbalem czy nagrywanie jednocześnie dwoma aparatami. W ten zupełnie nowy sposób przekonamy się o wyjątkowości smartfona.

Nowoczesną ekspozycję firmy LG można obejrzeć na komputerze lub smartfonie, odwiedzając wirtualne stoisko LG na targach CES 2021.Autor |2021-01-11T15:21:13+01:0011 stycznia 2021 15:21|Kategorie: Aplikacje, Inne, LG, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.