Jesteś tutaj:-, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Telewizja, Wydarzenia-CES 2021: Telewizory LG Smart TV pod koniec 2021 roku zapewnią dostęp do gier oferowanych w ramach usługi Google Stadia

CES 2021: Telewizory LG Smart TV pod koniec 2021 roku zapewnią dostęp do gier oferowanych w ramach usługi Google Stadia

Telewizory LG Smart TV zaoferują w drugiej połowie 2021 roku niesamowite wrażenia gamingowe z fascynującym 5.1-kanałowym dźwiękiem przestrzennym, dostępnym w usłudze Stadia Pro

Firma LG Electronics poinformowała o planowanej współpracy z Google, której celem jest udostępnienie usługi Stadia w najnowszej wersji systemu webOS już w drugiej połowie bieżącego roku. Gdy usługa Stadia pojawi się w aplikacji Google TV, firma LG stanie się pierwszym producentem telewizorów zapewniającym, za pośrednictwem systemu operacyjnego webOS, natywną obsługę gier oferowanych przez usługę Stadia.

Firma potwierdza swoje zaangażowanie w prace nad rozwiązaniami gwarantującymi najwyższy poziom doznań gamingowych, których źródłem jest znakomity obraz wyświetlany przez najnowocześniejsze telewizory LG. Co więcej, dzięki obsłudze rozdzielczości 4K i 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego, gry stają się jeszcze atrakcyjniejsze dla użytkowników usługi Stadia Pro. Użytkownicy telewizorów LG będą mogli natychmiast rozpocząć przygodę z największymi gamingowymi hitami dostępnymi w usłudze Stadia, takimi jak Cyberpunk 2077, NBA 2K21, Assassin’s Creed: Valhalla czy Watch Dogs: Legion, korzystając jedynie z kontrolera Stadia – bez konieczności instalowania dodatkowego sprzętu lub pobierania gry.

Firma LG planuje, że w drugiej połowie 2021 r. nowa usługa będzie dostępna w telewizorach LG Smart TV, jako aplikacja do pobrania ze sklepu LG Content Store w krajach, w których usługa Stadia jest oferowana. W ramach usługi Stadia jest już dostępnych ponad 130 gier, a liczba oferowanych tytułów jest regularnie powiększana. Gry można kupować pojedynczo lub poprzez wykupienie subskrypcji Stadia Pro, która umożliwia dostęp do bezpłatnego zestawu gier, ekskluzywnych rabatów oraz rozdzielczości do 4K. Ze względu na fascynujący 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny, obraz HDR w rozdzielczości do 4K w 60 kl./s, usługa Stadia gwarantuje porywające doznania gamingowe i stanowi atrakcyjną propozycję dla użytkowników, którzy oczekują wspaniałych wrażeń, ale nie chcą kupować drogiej konsoli do gier.

W przypadku gamingu, zaawansowane połączenie usługi Stadia i telewizorów LG OLED jest nie do pobicia. Ekran LG OLED z samoświecącymi pikselami gwarantuje najwyższą w swojej klasie jakość obrazu HDR o głębokiej czerni i niezwykle precyzyjnie odwzorowanych kolorach. LG jako pierwsza firma wprowadziła w roku 2015 telewizory OLED 4K przystosowane do wyświetlania obrazu HDR. Ponadto, podczas wyświetlania treści, zarówno z serwisów streamingowych, jak i nośników zewnętrznych, uwidaczniają się ważne zalety telewizorów LG OLED – krótki czas reakcji matrycy 1 ms oraz wyjątkowo małe opóźnienie sygnału wejściowego bez pogorszenia jakości obrazu.

 

Zapewnienie dostępu do usługi Stadia w telewizorach LG potwierdza nasze dążenie do zaspokajania potrzeb klientów, ponieważ funkcje gamingowe stają się coraz ważniejsze dla użytkowników telewizorów LG. Usługa Stadia zmienia sposób, w jaki ludzie uzyskują dostęp do ulubionych gier, natomiast my zapewniając kompatybilność systemu webOS z wyprzedzeniem przygotowujemy się na jej rozwój – Lee Sang-woo, starszy wiceprezes ds. strategii biznesowej w dziale Home Entertainment firmy LG Electronics

 

Idealne do gier telewizory LG OLED, nowe telewizory LG QNED Mini LED (wyposażone w opracowaną przez LG technologię NanoCell i podświetlenie mini LED) oraz najnowsze telewizory LG NanoCell są prezentowane na wirtualnym stoisku firmy LG podczas targów CES 2021.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.