Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-LG z tytułem Innowatora Roku przyznanym przez General Motors

LG z tytułem Innowatora Roku przyznanym przez General Motors

Podczas 28. ceremonii ogłoszenia wyników konkursu Supplier of the Year, która po raz pierwszy w historii odbyła się on-line, firma LG Electronics została uhonorowana prestiżową nagrodą GM Innovation Award. Nagroda ta jest wyrazem uznania między innymi dla rewolucyjnego cyfrowego kokpitu P-OLED do samochodu Cadillac Escalade, opracowanego we współpracy z siostrzaną spółką LG Display.

 

LG docenione za innowacje w motoryzacji

W tym roku koncern General Motors (GM) przyznał tytuły najlepszych dostawców ponad 100 firmom z 15 krajów, przy czym tylko pięć firm otrzymało prestiżową nagrodę za innowacje. Firmy LG Electronics i LG Display zostały docenione za dostarczanie nowoczesnych technologii i podzespołów motoryzacyjnych, które pozwalają poszerzyć możliwości pojazdów oraz podwyższyć komfort jazdy. Firma LG Electronics zdobyła tytuł GM Supplier of the Year, już drugi raz – poprzednio wraz ze spółką LG Chem otrzymała w roku 2016 nagrodę Overdrive Award za innowacyjne technologie i podzespoły wykorzystane przez koncern GM przy pracach nad samochodem elektrycznym.

 

Przyszłość, która nadeszła

Cyfrowy kokpit P-OLED w samochodzie Cadillac Escalade 2021 jest nie tylko centralnym elementem wnętrza ikonicznego SUV-a, lecz także jest pierwszym tego typu rozwiązaniem zastosowanym w pojeździe mającym trafić do sprzedaży. 38-calowy ekran składa się z trzech oddzielnych paneli P-OLED, z których największy ma przekątną 16,9 cala. Trzy zakrzywione wyświetlacze tworzą cyfrową deskę rozdzielczą do wyświetlania podstawowych informacji o pojeździe oraz zintegrowaną konsolę środkową, która współpracuje z systemem inforozrywki i nawigacją. Futurystyczny, zintegrowany system wyświetlaczy stworzony przez LG zapewnia kierowcom między innymi szeroki kąt widzenia, a producentom niezrównaną swobodę projektowania aut oraz lepszą funkcjonalność interfejsu człowiek-maszyna.

LG Electronics kontynuuje ścisłą współpracę z GM w różnych sektorach, a od roku 2015 dostarcza 11 ważnych elementów, takich jak systemy inforozrywki, deski rozdzielcze oraz elementy napędowe do Chevroleta Bolt EV, flagowego samochodu elektrycznego koncernu GM.

 

Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy wyrazy uznania od lidera branży, takiego jak General Motors. Firma LG będzie kontynuować działania, dzięki którym jest partnerem rozumiejącym swoich klientów i rozwijającym się wraz z nimi. Firmy GM i LG mają wspólną wizję kabiny samochodu, jako kompletnego, nowoczesnego systemu, dzięki któremu kierowcy mogą poczuć się w aucie niezwykle komfortowo.

– Kim Jin-yong, prezes działu LG Vehicle Component Solutions

Autor |2020-07-01T12:04:38+02:001 lipca 2020 12:04|Kategorie: LG, Newsy, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.