Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka-Start akcji #WakacjeBezObaw

Start akcji #WakacjeBezObaw

Dla większości Polaków pandemia COVID-19 oznacza zmiany w ich planach wakacyjnych. Nie jest to jednoznaczne z rezygnacją z wyjazdów, a przeważająca część deklaruje, iż spędzi tegoroczne wakacje w Polsce. Utrzymująca się liczba zachorowań nie ułatwia organizacji. Z pomocą może przyjść inicjatywa #WakacjeBezObaw. Akcja organizowana jest przez startup MyLuggage, który za darmo pomaga przygotować się na dowolną podróż poprzez aplikację.

 

Przepełnione ośrodki agroturystyczne, pustki w większych ośrodkach miejskich czy rosnący strach rodziców przed wysłaniem dzieci na kolonie – to realia wakacji w 2020 r. Po długich poszukiwaniach i znalezieniu miejsca do wypoczynku, może okazać się, że w biegu zapomnieliśmy o najważniejszych rzeczach: sprayu na komary czy kremie z filtrem. Nic w tym dziwnego – po takiej przerwie każdy z nas mógł wypaść z rytmu podróżowania i bardzo łatwo zapomnieć o oczywistych rzeczach.

Ekran aplikacji 1 Ekran aplikacji 2

 

„Zdajemy sobie sprawę, że podczas pandemii trudno jest znaleźć czas na organizację wakacji. Szczególnie iż wymaga to więcej wysiłku niż zazwyczaj – część z nas musi poszukać alternatywy dla sprawdzonych już ośrodków wypoczynkowych – wskazuje Paweł Łubiarz, pomysłodawca inicjatywy. Najbardziej stresującą częścią podróży jest jej planowanie. Stąd pomysł aby udostępnić narzędzie, które pozwoli bezstresowo przygotować się do podróży i skróci czas, który na to poświęcimy” dodaje Łubiarz.

 

Bezpieczne przygotowanie do podróży

Już od 1 lipca, dla podróżników dostępna jest darmowa aplikacja mobilna MyLuggage, dzięki której Polacy mogą przygotować się na dowolny wyjazd i otrzymają spersonalizowaną listę niezbędnych przedmiotów do spakowania, poszerzoną o ważne w obecnym czasie środki ochrony np. żel antybakteryjny czy bawełniane maseczki. Do dyspozycji turystów dostępne są poradniki dotyczące bezpiecznego podróżowania, jak i przydatne wskazówki, które pomogą zaoszczędzić miejsce w walizce poprzez np. rolowanie ubrań.

Odwiedzający platformę znajdą także inspiracje do odkrycia mniej popularnych regionów oraz pomysły na aktywne formy spędzania czasu, które mogą być idealną alternatywą w sytuacji epidemiologicznej. Co więcej, aplikacja zapewnia również dopasowaną listę rzeczy do zrobienia przed wyjazdem, jak opróżnienie lodówki z szybko psujących się produktów, zakręcenie zaworu gazu czy przesunięcie kwiatów w zacienione miejsce.

Ekran aplikacji 3

 

Pomoc dla odważnych – podróże zagraniczne

Dodatkowo, osoby które zdecydują się na wyjazd poza granicami Polski znajdą  zestaw niezbędnych informacji, w tym: restrykcje dotyczące przekraczania granic, wymagane dokumenty czy informacje o niezbędnych szczepieniach. Jadąc do wymarzonego kraju dowiemy się np. czy można pić wodę z kranu, jaka jest średnia prędkość internetu oraz czy będziemy mogli za produkty zapłacić kartą płatniczą. A to wszystko w jednym miejscu. Dla ułatwienia sprawdzimy też średnie ceny produktów, w tym: ile kosztuje obiad w restauracji, ile kosztuje lokalne piwo czy litr benzyny.

Infografika #WakacjeBezObaw

 

„W drugiej połowie lipca udostępnimy również Test Podróżnika, który pozwoli turystom lepiej zrozumieć ich preferencje podróżnicze. Dzięki temu odkryją w jaki sposób lubią spędzać czas oraz jak planują wyjazdy. Poznają również swój stosunek do ryzyka podczas podróży. Co więcej, użytkownicy będą mogli porównywać wyniki między sobą, by podróżować świadomiej” – informuje Marek Gaj, odpowiedzialny za techniczną część projektu. „Chcemy, aby odwiedzający naszą platformę mogli dowiedzieć się czegoś o sobie, odkryć jak mogą czerpać więcej z podróży, a później z pomocą tej samej platformy, mogli się na nią przygotować i spakować.”Autor |2020-07-01T12:16:52+02:001 lipca 2020 12:16|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.