Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt sieciowy, Top7-CES2020: Inteligentna kalibracja dźwięku w nowych soundbarach LG

CES2020: Inteligentna kalibracja dźwięku w nowych soundbarach LG

Nowe soundbary LG odtwarzają bogaty, realistyczny dźwięk, który urzeka precyzją oraz głębią. Linia produktowa na rok 2020 została opracowana w ramach długoterminowego partnerstwa z firmą Meridian Audio, dzięki czemu obejmuje więcej modeli wyposażonych w precyzyjnie dostrojone technologie, takie jak Bass and Spaceuwydatniająca basy i poszerzająca scenę dźwiękową, czy Image Elevation zapewniająca realistyczny efekt podniesienia sceny dźwiękowej tworzonej przez instrumenty wiodące oraz wokal. Ponadto, większość soundbarów z linii na rok 2020 odtwarza dźwięk w systemach Dolby Atmos i DTS:X, pozwalających na uzyskanie dynamicznych i fascynujących efektów audio.
CES2020: Inteligentna kalibracja dźwięku w nowych soundbarach LG

Automatyczna kalibracja dźwięku

Funkcja AI Room Calibration, wprowadzona jako nowość w soundbarach LG klasy Premium automatycznie dostosowuje parametry odtwarzania do akustyki danego pomieszczenia pozwalając na zoptymalizowanie dźwięku. Zaawansowane modele soundbarów potrafią analizować wielkość pomieszczenia, co pozwala na automatyczne kalibrowanie odtwarzanego dźwięku. Podczas odtwarzania treści ze ścieżką dźwiękową w systemie Dolby Atmos lub DTS:X, funkcja ta pozwala na uzyskanie zapierających dech efektów dźwięku przestrzennego, które wydają się docierać z różnych stron. Co więcej, w soundbarach LG klasy Premium zastosowano zaawansowany algorytm przetwarzania dźwięku, który podczas odtwarzania standardowych plików audio pozwala uzyskać jakość zbliżoną do studyjnej.
CES2020: Inteligentna kalibracja dźwięku w nowych soundbarach LG
Z myślą o zapewnieniu najwyższego możliwego poziomu doznań w kinie domowym, nowe soundbary LG zostały wyposażone w funkcję 4K Pass-Through, a ponadto większość z nich współpracuje z opcjonalnym zestawem bezprzewodowych głośników tylnych SPK 8. Dzięki Asystentowi Google, wbudowanemu w jeszcze większą liczbę modeli na rok 2020, użytkownicy mogą za pośrednictwem soundbaru LG sterować urządzeniami inteligentnego domu przy użyciu poleceń przypominających zwykłą rozmowę. Dzięki obsłudze zwrotnego kanału audio (eARC) użytkownicy mogą podłączać zewnętrzne urządzenia bezpośrednio do telewizorów kompatybilnych z eARC i odtwarzać dźwięk przestrzenny zapisany w formatach o wysokiej rozdzielczości, takich jak Dolby True HD lub DTS Master Audio (dotyczy soundbarów LG klasy Premium, modele SN11RG, SN10YG, SN9YG i SN8YG).

 

CES Innovation Award

Dwa spośród nowych soundbarów LG zostały wyróżnione nagrodą za innowacje CES Innovation Award. Modele klasy Premium, SN9YG i SN11RG, zostały nagrodzone za podwyższoną jakość dźwięku oraz użyteczność. Ponadto, flagowy soundbar SN11RG w połączeniu z dwoma bezprzewodowymi głośnikami tylnymi, skierowanymi do przodu i do góry, tworzy 7.1.4-kanałowy system zachwycający widzów dźwiękiem docierającym ze wszystkich stron. Ze względu na elegancki, przyszłościowy design, idealnie pasujący do minimalistycznego wyglądu 55- i 65-calowych telewizorów, stylowe soundbary znakomicie prezentują się w każdym salonie zapewniając poczucie wizualnej harmonii.

„Zawsze chcieliśmy, aby jak największe grono użytkowników mogło cieszyć się najwyższą jakością dźwięku. Oferując doskonalsze produkty, takie jak najnowsze soundbary opracowane w ramach partnerstwa z firmą Meridian, osiągamy nasz cel. Dzięki znakomitym parametrom, wygodzie użytkowania i ogromnej uniwersalności, najnowsze soundbary LG sprawią, że jeszcze większe grono klientów z całego świata będzie mogło doświadczyć wrażeń słuchowych na najwyższym poziomie.” – Park Hyung-woo, szef pionu biznesowego audio i wideo w dziale LG Home Entertainment.

Źródło:
lg.pl


Autor |2019-12-30T11:26:09+02:0030 grudnia 2019 11:26|Kategorie: LG, Newsy, Sprzęt sieciowy, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.