Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Tablety, Telefony, Top7-Firma LG Electronics ogłasza zmiany na stanowiskach kierowniczych oraz zmiany organizacyjne na rok 2020

Firma LG Electronics ogłasza zmiany na stanowiskach kierowniczych oraz zmiany organizacyjne na rok 2020

Nominacje nowych dyrektorów: generalnego, finansowego i ds. strategii, a także szefów działów Home Entertainment i Mobile Communications

Firma LG Electronics (LG) poinformowała, iż od 1 grudnia Brian Kwon, obecny szef działów Mobile Communications i Home Entertainment, obejmie funkcję dyrektora generalnego firmy (CEO). Ponadto, wśród osób mianowanych na nowe stanowiska w roku 2020 znajdują się: Park Hyoung-sei – nowy prezes działu Home Entertainment, Morris Lee jako prezes działu Mobile Communications, William Cho obejmujący nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. strategii oraz Bae Doo-yong obejmujący funkcję dyrektora finansowego.

W ciągu ponad 30-letniej kariery w LG, Brian Kwon (56 lat) odgrywał kluczową  rolę w firmie. Rozpoczął pracę jeszcze w spółce Goldstar w roku 1987 i pełnił różnorodne funkcje, odpowiadając między innymi za planowanie biznesu LG Wales oraz kierował działem monitorów, a w roku 2014 objął stanowisko szefa działu Home Entertainment. Pochodzi z Busan, uzyskał dyplom licencjata na Narodowym Uniwersytecie Seulskim oraz tytuł MBA na Aalto University w Finlandii.
Kierowanie działem Home Entertainment przejmuje Wiceprezes Park Hyoung-sei po ponad 25 latach pracy w kategorii obejmującej telewizory, komputery, PC i monitory, koncentrując się przez znaczną część kariery na rynku USA. Studiował na amerykańskich uczelniach University of Michigan oraz Indiana University.
Wiceprezes Morris Lee rozpoczął pracę jeszcze w firmie Goldstar w roku 1988 i pełnił funkcje w działach biznesowych LG Mobile, TV oraz IT, a także przez pięć lat zajmował stanowisko wiceprezesa spółki macierzystej LG Corp. Pochodzi z Seulu i jest absolwentem wydziału zarządzania na Korea University.
Wiceprezes Bae Doo-yong obejmuje stanowisko dyrektora finansowego po siedmiu latach kierowania działem podatkowo-handlowym firmy LG. Ma 30-letnie doświadczenie w branży, a w firmie LG pracuje od roku 2005. Jest absolwentem Narodowego Uniwersytetu Seulskiego, a ponadto studiował na George Washington University w USA.
W nadchodzących latach nowy zespół kierowniczy skoncentruje wysiłki na przyspieszeniu cyfrowej transformacji we wszystkich obszarach działalności firmy i wdrażaniu rozwiązań bazujących na danych. W tym celu ponownie utworzono stanowisko dyrektora ds. strategii (CSO), który będzie współpracował ze wszystkimi jednostkami biznesowymi, a także z siostrzanymi spółkami LG. Funkcję dyrektora ds. strategii obejmie William Cho, który powróci do centrali LG po sześciu latach kierowania działalnością w Ameryce Północnej.
Firma LG planuje silniej skoncentrować się na przyszłych podstawowych oraz wspólnych technologiach tworząc ośrodek Future Technology Center, który będzie podlegał dyrektorowi ds. technologii i wesprze działające już laboratorium sztucznej inteligencji Artificial Intelligence Lab, laboratorium robotyczne Advanced Robotics Lab i biuro zarządzania projektami Business Project Management Office. Zostaną też wzmocnione i rozbudowane przyszłościowe piony biznesowe o dużym potencjale, które będą rozwijały działania w takich dziedzinach jak inteligentny dom, partnerstwa kontentowe czy uroda (beauty care).
Ponadto, rozpocznie się wdrażanie innych zmian organizacyjnych mających na celu przyspieszenie podejmowania decyzji w kluczowych obszarach, a część odpowiedzialności za zagraniczną działalność badawczo-rozwojową, produkcję, zakupy i projektowanie zostanie przekazana centrali LG.
Wszystkie zakresy odpowiedzialności obowiązują od 1 grudnia 2019, natomiast nominacje wejdą w życie 1 stycznia 2020.
Źródło:
lg.pl


Autor |2019-11-29T13:30:49+01:0029 listopada 2019 14:00|Kategorie: LG, Newsy, Sprzęt, Tablety, Telefony, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.