Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Telewizja, Top7-Ekrany typu waterfall teraz także w telewizorach

Ekrany typu waterfall teraz także w telewizorach

Przez lata producenci telewizorów zmniejszają ramki na obwodzie wyświetlaczy, ale nie idą na jakieś bardziej radykalne eksperymenty. Nowe informacje wskazują na to, że większych zmian w branży zamierza dokonać firma LG.

W październiku tego roku biuro patentowe w Korei opublikowało od razu sześć patentów, zarejestrowanych przez firmę LG. Wszystkie one opisują telewizory z zakrzywionymi ekranami.

Wygląda na to, że „ekrany-wodospady” lub „waterfall”, które zadebiutowały w branży smartfonów jesienią tego roku, już w niedługim czasie mogą pojawić się w telewizji. W niektórych patentach ekran telewizora jest zakrzywiony na boczne części, w innych zagięcie przewidziano w górnej części.

 

tv met afgerond scherm 770x658

 

Warto zauważyć, że na początku tego roku na targach CES 2019, firma LG wprowadziła na rynek telewizor OLED, który zwija się w rulon. Rok wcześniej firma pokazywała już prototypy takich telewizorów. Oczekuje się, że telewizory LG z zakrzywionymi ekranami zostaną pokazane na targach CES 2020.

Targi elektroniki użytkowej CES 2020 odbędą się w przyszłym roku 7-10 stycznia w Las Vegas. Tam również oczekuje się prezentacji telewizora od Samsung, który będzie pozbawiony ramek.Autor |2019-10-28T19:16:56+02:0028 października 2019 19:16|Kategorie: LG, Newsy, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Telewizja, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.